Mobilní aplikace

Allianz pojištění majetku

Hledáš pojištění majetku, ale na zdlouhavé vybírání vhodné pojistky nemáš čas? Allianz pojištění majetku sjednáš ve 3 variantách, ze kterých jasně poznáš, proti jakým škodám tě ochrání. Součástí všech balíčků jsou asistenční služby, které přijdou vhod třeba v okamžiku, kdy si zabouchneš dveře od bytu.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Allianz pojištění majetku: Co nabízí

Zatímco pojištění auta nebo cestovní pojištění jsou považovány za naprostou samozřejmost, na pojištění majetku se často zapomíná, a to je chyba. Správně nastavená pojistka vám pomůže třeba v případě, že vytopíte sousedy nebo se pod tíhou čerstvě napadaného sněhu propadne střecha vašeho domu.

U Allianz pojišťovny se sami rozhodnete, jaký typ majetkového pojištění zvolíte. Zda dáte přednost samostatnému pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti (pojištění domu, pojištění bytu), nebo zvolíte komplexní pojištění majetku, které obsahuje obě zmíněná pojištění.

Před výběrem vhodné varianty Allianz pojištění majetku se rozhodněte pro výši spoluúčasti (0, nebo 10 tis. Kč) a pojistných limitů. Vybírat můžete ze 2 variant (optimální, vysoké). Ze sjednaných pojistných limitů pojišťovna vychází při výpočtu škody, na kterou máte v rámci sjednané pojistky nárok.

Allianz pojištění majetku

Allianz pojištění majetku můžete sjednat celkem ve 3 variantách:

 • Komfort
 • Extra
 • Max

Jednotlivé balíčky se liší stupněm nabízené ochrany. Varianty pojištění jsou stejné pro Allianz pojištění nemovitosti, Allianz pojištění domácnosti a Allianz pojištění majetku, které zahrnuje obě zmíněná pojištění.

Allianz pojištění majetku Komfort

Allianz pojištění majetku Komfort vás chrání před škodou způsobenou:

 • Základními pojistnými událostmi: Mezi základní pojistné události patří požár (kouř), výbuch, úder blesku, pád letadla, pád předmětů, náraz vozidla, sesuv půdy nebo rázová vlna (např. tlaková rázová vlna po explozi).
 • Přírodními událostmi: Do této kategorie spadá vichřice, krupobití, povodeň, záplava, atmosférické srážky, tíha a tlak sněhu.
 • Vlastní činností: Jde o pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na běžné činnosti, a to včetně svépomocného provádění drobných prací na pojištěném objektu (např. při natírání střechy spadne plechovka s barvou na zaparkované vozidlo). Dále pak na činnosti vycházející z vedení domácnosti, provozování rekreačního sportu, chovu zvířat, používání malých plavidel a výkonu vlastnictví budovy. Pojištění chrání i klienty, kteří způsobí škody na pronajaté budově, ve které jsou v nájmu.

 • Dalšími událostmi: Sem patří náklady, které vznikly v souvislosti s pojistnou událostí. Tedy například náklady na vysušení nebo vyčištění pojištěné stavby, náklady na náhradní ubytování, náklady na výměnu zámků u vstupních dveří, náklady na uskladnění věcí po škodě.

Pojistka zahrnuje také asistenční služby a právní poradenství.

Allianz pojištění majetku Extra

Allianz pojištění majetku Extra vás chrání před stejnými pojistnými riziky jako předchozí varianta, a k tomu navíc zahrnuje:

 • Vodovodní škody: Vztahuje se na poškození majetku způsobené mrazem, vodou z vodovodního zařízení, sprinklerovým hasicím zařízením, vystoupáním vody z odpadního potrubí nebo vodou z akvária.
 • Pojištění skel: Pojištěny jsou škody vzniklé rozbitím skla.

Allianz pojištění majetku Max

Allianz pojištění majetku Max nabízí stejnou ochranu jako předchozí varianta, a k tomu navíc:

 • Pojištění proti krádeži: Vztahuje se na krádež vloupáním (zloděj překonal překážku – např. vylomení zámku, rozbití okna, krádež klíčů), loupež, prostou krádež kočárků a invalidních vozíků, loupežné přepadení (platí pro Allianz pojištění domácnosti), prostou krádeží stavebního materiálu (platí pro Allianz pojištění nemovitosti), kompenzaci výjezdu bezpečností agentury.
 • Pojištění proti vandalismu: Platí pro škody způsobené člověkem i zvěří (např. posprejovaná fasáda domu, poškození zateplení domu kunou).

 • Pojištění elektronických zařízení: Pojišťovna vás kryje pro škody na elektronice vzniklé v důsledku přepětí, podpětí, zkratu a poruchy chladicího zařízení nebo nefunkčnosti v důsledku výpadku elektrického proudu (např. zkažené jídlo v lednici). V rámci Allianz pojištění nemovitosti toto pojištění zahrnuje také škody na strojních a elektronických zařízeních, které jsou stavební součástí pojištěné budovy (např. kotel). Zařízení nesmí být starší 10 let (nutné doložit daňovým dokladem nebo záručním listem). Na opravu nebo výměnu poškozeného zařízení se vztahuje pojistný limit ve výši 100 tis. Kč.

Allianz pojištění majetku: Možná připojištění

Allianz pojištění majetku můžete doplnit o:

 • Pojištění porostů, věcí na zahradě a věcí mimo domov: V rámci tohoto připojištění můžete pojistit také dřeviny (stromy, keře, polokeře), které rostou ve volné půdě v místě pojištění u rodinného domu, chalupy nebo chaty. Dále pak zahradní nábytek, grily, zařízení dětského hřiště, trampolíny a robotické sekačky (se zabudovaným alarmem a zámkem). Obsahuje také pojištění věcí v autě, věcí v šatnách a na věšácích a věcí v ubytovacích zařízeních.

 • Pojištění proti zemětřesení: Toto připojištění můžete zvolit také k Allianz pojištění nemovitosti a Allianz pojištění domácnosti.

Allianz pojištění majetku: Výhody

Allianz pojištění majetku nabízí mnoho výhod:

 • Nonstop asistenční služby. Operátor asistenční služby je vám k ruce 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 • Součástí Allianz pojištění majetku je automaticky i pojištění odpovědnosti. Pojištění odpovědnosti platí nejen na území ČR, ale také v dalších státech Evropy.
 • Pojistku sjednáte z pohodlí domova. Nemusíte zbytečně jezdit na pobočku, vše zařídíte i z pohodlí vašeho obýváku, třeba přes Frenkeeho.
 • Sleva na pojistku, pokud máte u Allianz pojišťovny sjednaná i další pojištění (např. životní pojištění, autopojištění). 
 • Sami si nastavíte frekvenci plateb. Pojištění můžete platit měsíčně, nebo ročně.
 • Máte na výběr ze 2 druhů pojistných limitů (optimální a vysoké).
 • Spoluúčast je nastavena na pevnou částku (ne procentuálně). Rozhodujete se mezi nulovou spoluúčastí, nebo spoluúčastí ve výši 10 tis. Kč.
 • Pojištění odpovědnosti je součástí všech balíčků Allianz pojištění majetku a sjednává se s pojistným limitem až 20 mil. Kč.

Allianz pojištění majetku: Jak sjednat

Zaujalo vás pojištění majetku od Allianz? S Frenkeeho pomocí ho sjednáte během několika minut. Stačí se rozhodnout, zda má pojištění majetku zahrnovat pouze pojištění nemovitosti, nebo chcete pojistit také domácnost.

Následně už jen zadáte základní informace o majetku, kterého se pojištění týká, zvolíte pojistné limity, případně pojistku doplníte o nabízená připojištění. Obratem získáte nezávaznou kalkulaci Allianz pojištění majetku, kterou si můžete pečlivě prohlédnout. Pokud vás pojistka zaujme, stačí vyplnit základní smluvní údaje (jméno, příjmení, rodné číslo, telefonní číslo, e-mail), zaplatit stanovenou částku a jste pojištěni.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny Allianz?

Pokud dojde ke vzniku škody postupujte následovně:

 • Zajistěte bezpečnost na místě škody a pokuste se zabránit zvětšování rozsahu škody (např. uzavřením přívodu vody, plynu).
 • V případě požáru kontaktujte hasiče na čísle 150. Pokud se domníváte, že došlo k trestnému činu (např. vykradení bytu), kontaktujte Policii ČR na čísle 158.
 • Jestli je to možné, pořiďte na místě škody videozáznam nebo zajistěte fotodokumentaci.
 • Nahlašte škodu pojišťovně. Škodu můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře, nebo telefonicky na čísle +420 241 170 000 od pondělí do pátku od 8 do 19 hodin nebo v sobotu a neděli (s výjimkou státních svátků) od 9 do 18 hodin. Škodu oznamte co nejdříve, ideálně do 24 hodin od jejího vzniku

Po nahlášení škody získáte odkaz na Průvodce sledováním stavu škody, který obsahuje také instrukce pro další postup (např. odeslání fotodokumentace z místa škody, účty, policejní hlášení). Pokud není na základě dodané fotodokumentace možné provést posouzení škody, vyšle pojišťovna na místo škody technika.

Na základě dodaných podkladů (včetně případné návštěvy technika) zaměstnanec pojišťovny posoudí, zda máte nárok na vyplacení pojistného plnění.

Často se ptáte

 • Jak na výpověď pojištění domácnosti?
  Zobrazit odpověď
  Jak na výpověď pojištění domácnosti?
 • Co je to podpojištěnost?
  Zobrazit odpověď
  Co je to podpojištěnost?
 • Na počítač jsem vylil sklenici s vodou, mohu v rámci asistenčních služeb k Allianz pojištění majetku žádat pojišťovnu o náklady na nový počítač?
  Zobrazit odpověď
  Na počítač jsem vylil sklenici s vodou, mohu v rámci asistenčních služeb k Allianz pojištění majetku žádat pojišťovnu o náklady na nový počítač?
 • V jakých zemích Evropy platí pojištění odpovědnosti v rámci Allianz pojištění majetku?
  Zobrazit odpověď
  V jakých zemích Evropy platí pojištění odpovědnosti v rámci Allianz pojištění majetku?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jarmila Šmídová, 56 let, podpojištěnost bytu

Jarmila má krásný byt na karlovarské kolonádě s hodnotou přes 6 mil. Kč. Když si ale sjednávala před lety pojištění, tak dala na radu kamarádky a úmyslně uvedla, že byt má nižší hodnotu, aby si snížila roční pojistné. Problém přišel při pojistné události, kdy likvidátor podhodnocení rychle odhalil a pojistné plnění krátil poměrem, jakým Jarmila snížila pojistnou částku (hodnotu nemovitosti). Rozdíl na ušetřeném pojistném byl sice 820 Kč ročně, ale rozdíl v pojistném plnění téměř 30 000 Kč.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0