Mobilní aplikace

Co je to asistence vozidla v zahraničí a k čemu je?

Asistence k vozidlu v zahraničí, autoasistence nebo pojištění vozidla na cesty – každá pojišťovna používá svůj vlastní název – je pojištění auta na cestu do zahraničí. Hodí se pro všechny, kteří se vydávají za hranice svým autem – nevztahuje se na vozidla z půjčovny. Jedná se o pojištění, které si můžete sjednat navíc k vašemu cestovnímu pojištění.

  • Pojištění autoasistence vám zajistí opravu automobilu na místě, nebo odtah do servisu, následnou opravu vozu a v případě vážné závady převoz auta a posádky zpět domů. Zařídí vám také ubytování do sjednaného limitu, než se auto opraví.
  • V případě nehody nebo poruchy vozu, vždy nejdříve kontaktujte asistenční linku své pojišťovny, kde dostanete přesné instrukce, jak postupovat.
  • Pojištění platí už na území České republiky při cestě do zahraničí. Jste tedy krytí od chvíle, kdy vyrazíte na dovolenou, až do chvíle, kdy zaparkujete po návratu před domem.

Jaké pojištění vozidla do zahraničí si sjednat?

Pojištění vozidla a autoasistence nabízí pojišťovna AXA Assistance. Můžete si auto pojistit samostatně, nebo jako součást balíčku k cestovnímu pojištění. Cena připojištění na týden po Evropě vyjde na 450 korun. Vedle výše zmíněných služeb nabízí navíc proplacení nákladů na parkovné, náhradní dopravu a českého předkladatele pro styk s úřady.

Pojištění vozu na cesty nabízí také pojišťovna Direct. I u Directu je možnost sjednání v rámci balíčku s cestovním pojištěním osob. Za připojištění asistence vozidla tu zaplatíte za týden průměrně 300 korun.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0