Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Co nabízí cestovní pojištění u pojišťovny AXA Assistance?

Pojišťovna AXA Assistance vás pojistí na dovolenou, pracovní cestu nebo studium v zahraničí. Cestovní pojištění vás bude chránit během cesty a pomůže vám v případě problémů. Pojištění si můžete zvolit v závislosti na délce vaší cesty - lze ho uzavřít na 1 den až 365 dní. Vyjíždět také můžete opakovaně po celý rok až na 90 dní v kuse.

Cestovní pojištění je platné již po 4 hodinách od provedení platby. V případě, že se pojistíte online, stihnete to i na poslední chvíli.

U pojišťovny AXA Assistance si můžete vybrat ze 3 variant cestovního pojištění. V nabídce je pojištění Excelent, Komfort a Reference. Ty se liší výší léčebných výloh a samozřejmě také cenou. 

 • Pojištění Excelent vás kryje do 500 mil. korun a nyní za něj zaplatíte 624 korun na týden. 
 • Varianta Komfort má výši léčebných výloh 5 mil. korun a vyjde vás na 328 korun na 7 dní. 
 • Nejméně zaplatíte za variantu Reference, která nabízí léčebné výlohy ve výši 2,5 mil. korun a bude vás stát 176 korun na týdenní dovolenou. 

Frenkee box
Aktuálně nabízí pojišťovna AXA Assistance 20% slevu na cestovní pojištění.

Pro maximální zjednodušení výběru nabízí AXA Assistance také celou řadu předpřipravených programů cestovního pojištění zaměřených na ochranu celé vaší rodiny, majetku a krytí dalších rizik.

Výhody cestovního pojištění u AXA Assistance

 • Hlavní výhodou cestovního pojištění u pojišťovny AXA Assistance je rychlost. Stačí pár kliků na počítači nebo telefonu a jste pojištěni. Nyní navíc při online pojištění získáte slevu 20 %.
 • V případě škodní události je první číslo, na které voláte, asistenční služba. Ta je vám k dispozici 24 hodin každý den včetně víkendů a svátků. Operátoři asistenční linky mluví více než 10 světovými jazyky a mají nasmlouvaná zařízení po celém světě.
 • Cestovní pojištění můžete uzavřít na 1 až 365 dní, můžete se také pojistit na opakované, až 90denní výjezdy.
 • Dle vašich preferencí a možností si můžete vybrat ze 3 variant cestovního pojištění.
 • AXA Assistance nabízí také balíčky, například „Dovolená bez starostí“,Klidný rodič“, „Bezpečný domov“ a další. 
 • Pokud se chystáte na dovolené praktikovat adrenalinové sporty nebo si chcete připojistit storno zájezdu, vyberete si ze široké nabídky připojištění.
 • AXA Assistance nově nabízí pojištění s názvem Drink povolen. S tímto připojištěním se nemusíte bát dát si koktejl na pláži, svařák na sjezdovce nebo zkrátka jen pivo po večeři. Můžete být v klidu až do 0,8 promile. Jiné pojišťovny by v případě zjištění alkoholu při škodní události nevyplatily nic. 

Jaké další pojištění AXA Assistance nabízí?

K základním 3 variantám cestovního pojištění (Reference, Komfort a Excelent) nabízí AXA Assistance přednastavené balíčky připojištění vhodných jako doplněk k cestovnímu pojištění: Rodinné pojištění, Bezpečný domov, Klidný rodič a Dovolená bez starostí, nebo si pojištění sestavíte podle sebe. 

 • Dovolená bez starostí poskytuje kromě technické asistence vozidla také zdravotní asistenci a pojištění domácích mazlíčků.
 • Klidný rodič myslí na děti i jejich rodiče. Pokud dojde k hospitalizaci dítěte v zahraničí, zajistí pojišťovna rodičům převoz a pobyt v nemocnici a poskytne maximální pomoc.
 • Bezpečný domov se postará o váš domov, zatímco jste pryč. Bojíte se, že během dovolené přijde bouřka a rozbije okno, poškodí střechu, praskne voda nebo vás navštíví zloději? Toto pojištění pokryje vzniklou škodu a pojišťovna zajistí opravy i bez vás, než se vrátíte z dovolené.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Nevím si rady, pomůže mi Frenkee?

  Samozřejmě! V pracovní době (Po - Pá od 10:00 do 18. hodiny) vám na Frenkeeho lince +420 226 633 522 rádi zodpovíme veškeré dotazy a případně pomůžeme s uzavřením cestovního pojištění. Napsat nám můžete také na info@frenkee.cz.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Od kdy platí pojištění AXA Assistance?

  Pojištění AXA Assistance platí už 4 hodiny po provedení platby pojistného. Pokud tedy uzavíráte pojištění na poslední chvíli a zaplatíte ho např. v pravé poledne kartou, již o čtvrté odpoledne jste pod ochranou pojišťovny. Platit můžete také bankovním převodem, ale pozor - platba se většinou na účtu jiné banky objeví až druhý den.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Kam se mohu pojistit?

  Kamkoliv budete chtít. Při uzavírání AXA Assistance obecně rozlišuje rozšířenou zónu "Evropa" (zahrnuje všechny evropské státy + Egypt, Izrael, Turecko, Tunisko, Gruzie, Kanárské ostrovy a Rusko včetně asijské části) a zónu "Svět", která pokrývá i zbývající destinace. Pokud s volbou váháte nebo si nejste jisti zařazením, není nic jednoduššího, než vybrat cíl přímo ze seznamu zemí. Pokud plánujete během své cesty navštívit více zemí, zvolte jako cíl vždy tu nejvzdálenější.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Erik Jeniš, 35 let, rozbité okno v době dovolené

Erik odjel s rodinou na dlouho plánovanou dovolenou. Nepodcenil nic, psa dal na hlídání ke tchyni, celé rodině zajistil kvalitní cestovní pojištění a nový dům, ve kterém rodina bydlela teprve půl roku, dobře zabezpečil proti zlodějům. Erik má na domě připevněné i kamery, aby mohl sledovat, co se s jeho majetkem v době jeho nepřítomnosti děje. V půlce dovolené šel běžně zkontrolovat domeček a se zděšením zjistil, že má rozbité okno v kuchyni. Nejdříve podezříval zloděje, ale po pozornějším hledání mu bylo jasné, že okno rozbila spadlá větev. Naštěstí si uvědomil, že při sjednávání pojištění si tam přihodil i novinku od AXA Assistance, která se jmenuje “Bezpečný domov”. Ihned volal do pojišťovny, která mu zajistila sklenáře a škodu uhradila. Erikova tchyně přijela jen na pár minut s klíči do domu, aby pustila řemeslníky a pak zase dům zabezpečila. Když se Erik s rodinou vrátil z dovolené, vše bylo opravené a uklizené - ani by nepoznal, co se v době jeho nepřítomnosti dělo. Tentokrát se mu vyplatilo připlatit si za služby pojišťovny. Za peníze, které mu to ušetřilo, mohl s rodinou vyrazit na další výlet.

Nestačí vám klasické cestovní pojištění?

Chystáte se na rizikové sporty, máte strach, že budete muset na poslední chvíli zájezd zrušit nebo plánujete v cizině manuálně pracovat? Pak nezapomeňte na připojištění. AXA Assistance jich má celou řadu.

 • Pojištění technické asistence vozidla vám přináší parťáka na cesty. Asistenční služba v případě poruchy, nehody, odcizení pojištěného vozidla, vandalismu nebo v případě chyby řidiče zajistí opravu v místě události, případně odtah do nejbližšího servisu. Zařídí i uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že odtah do servisu není možný. Nárok máte i na ubytování v hotelu, maximálně však na 3 noci a do limitu uvedeném v přehledu plnění. V krajním případě pak také na dopravu vašeho auta zpět do nejbližšího servisu, který máte u domova
 • Berete si na dovolenou kočku nebo psa? Díky připojištění, které je součástí balíčku „Dovolená bez starostí“ zajistí pojišťovna ošetření a neodkladné léčení ve veterinárním zařízení.
 • Pojištění rizikových sportů je na místě, pokud milujte adrenalin. Podívejte se, co u konkrétní pojišťovny do kategorie rizikových sportů spadá.
 • Pojištění manuální práce se hodí, pokud jedete do zahraničí vedle cestování a relaxace také pracovat - např. jako barman, plavčík, servírka nebo au pair. 

Frenkee box
AXA Assistance nabízí i pojištění předčasného návratu. Pojištění tě chrání, když nestihneš včas odjezd na dovolenou, nebo se z ní z vážných důvodů musíš vrátit dřív, kvůli nečekané události v ČR (vykradený byt, úmrtí blízkého). Pojišťovna tě pak odškodní za nevyužitou dovolenou. Proplatí ti zpáteční cestu a 700 Kč za každý den - maximálně 5 000 Kč.

Sjednejte si pojištění online

Sjednání cestovního pojištění online je v dnešní době nejrychlejší varianta. Teď navíc u pojišťovny AXA Assistance získáte za online sjednání 20% slevu. 

 • Pojištění vám nezabere více než 10 minut a můžete ho sjednat nejen sobě, ale i své rodině či kamarádům. 
 • Vyberte konkrétní zemi, kam chcete jet, nebo vyberte zónu Evropa, Svět, nebo Svět bez Kanady a USA.
 • Platba pojištění pak může proběhnout platební kartou, nebo online převodem.
 • K uzavření pojištění si připravte základní údaje o tom, koho chcete pojistit - důležité je jméno, adresa a datum narození.
 • Jakmile pojištění zaplatíte, přijde vám e-mail s potvrzením o platbě a potvrzením o uzavření smlouvy. V e-mailu najdete také smlouvu, informace k pojištění a asistenční kartičku. Tu si nezapomeňte vytisknout a dát si ji někam, kde ji budete mít na dovolené stále při ruce. Třeba do pouzdra od telefonu.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny AXA Assistance?

 1. Zavolejte na asistenční linku AXA na čísle +420 272 099 911 a ta vám doporučí nemocnici nebo lékaře v okolí s ohledem na váš stav. Pomůže i s organizací návratu do vlasti (repatriaci), provede zálohovou platbu za léčbu nebo vystaví platební garanci. Pokud máte připojištění autoasistence, vyšle na místo technika nebo zorganizuje odtah vozidla do servisu.
 2. Pokud už jste něco uhradili z vlastní kapsy, vyplňte formulář oznámení škodné události, přiložte kopie faktur za léky a ošetření (originály si uchovejte), kopie lékařských zpráv a další související podklady.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky