Mobilní aplikace

AXA Assistance: Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění AXA Assistance nabízí 3 varianty pojištění, které se liší výší léčebných výloh. Můžeš si ho sjednat pro sebe i svoje kamarády těsně před cestou a když to uděláš online, získáš teď navíc 20% slevu.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Co nabízí cestovní pojištění u pojišťovny AXA Assistance?

Pojišťovna AXA Assistance vás pojistí na dovolenou, pracovní cestu nebo studium v zahraničí. Cestovní pojištění vás bude chránit během cesty a pomůže vám v případě problémů. Pojištění si můžete zvolit v závislosti na délce vaší cesty - lze ho uzavřít na 1 den až 365 dní. Vyjíždět také můžete opakovaně po celý rok až na 90 dní v kuse.

Cestovní pojištění je platné již po 4 hodinách od provedení platby. V případě, že se pojistíte online, stihnete to i na poslední chvíli.

U pojišťovny AXA Assistance si můžete vybrat ze 3 variant cestovního pojištění. V nabídce je pojištění Excelent, Komfort a Reference. Ty se liší výší léčebných výloh a samozřejmě také cenou. 

 • Pojištění Excelent vás kryje do 500 mil. korun a nyní za něj zaplatíte 665 korun na týden. 
 • Varianta Komfort má výši léčebných výloh 5 mil. korun a vyjde vás na 332 korun na 7 dní. 
 • Nejméně zaplatíte za variantu Reference, která nabízí léčebné výlohy ve výši 2,5 mil. korun a bude vás stát 140 korun na týdenní dovolenou. 

Cestovní pojištění od AXA Assistance: Možná připojištění

AXA Assistance nabízí celou řadu zajímavých připojištění, které vylepší stávající balíček cestovního pojištění. V nabídce najdete:

 • Pojištění storna cesty: Ochrání vás před platbou stornopoplatků. Lze sjednat nejpozději 15 dnů před odjezdem. Pojištění se uzavírá se spoluúčastí ve výši 20 % a pojistným limitem až 500 tis. Kč (na pojistnou smlouvu).
 • Pojištění rizikových sportů: Je správnou volbou, pokud milujete adrenalin. Aktuální seznam pojistitelných sportů najdete přímo na webových stránkách AXA Assistance.
 • Pojištění pro práci a studium: Hodí se, pokud jedete do zahraničí vedle cestování a relaxace také pracovat (např. jako barman či au pair) nebo studovat. Lze sjednat pouze pro balíčky pojištění Komfort a Excelent.
 • Pojištění Drink povolen: Platí až do 0,8 promile alkoholu v krvi. Vztahuje se na léčebné výdaje v případě úrazu nebo zdravotních komplikací. Pouze pro osoby starší 18 let.
 • Pojištění autoasistence na cestách: Přináší vám parťáka na cesty. Při poruše, nehodě, odcizení pojištěného vozidla, vandalismu nebo v případě chyby řidiče zajistí asistenční služba opravu v místě události, případně odtah do nejbližšího servisu. Zařídí také uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že odtah do servisu není možný. Nárok máte i na ubytování v hotelu, maximálně však na 2 noci a do limitu uvedeném v přehledu plnění. V krajním případě pak také na dopravu vašeho auta zpět do nejbližšího servisu, který máte u domova.
 • Pojištění půjčeného vozidla: Ochrání vás před platbou spoluúčasti, kterou po vás bude požadovat autopůjčovna v případě, že vozidlo vrátíte poškozené, nebo dojde k dopravní nehodě. Vztahuje se také na odcizení zapůjčeného vozidla a vandalismus.
 • Pojištění chronických onemocnění: Je možné sjednat pouze pro balíčky pojištění Komfort a Excelent.
 • Pojištění předčasného návratu: Přijde vhod, když nestihnete včas odjezd na dovolenou, nebo se z ní z vážných důvodů musíte vrátit dřív, kvůli nečekané události v ČR (vykradený byt, úmrtí blízkého). Pojišťovna vás následně odškodní za nevyužitou dovolenou, případně proplatí reálné náklady na zpáteční cestu. Součástí pojištění je i kompenzace za každý den nevyužité dovolené (700 Kč za den, maximálně do výše 5 tis. Kč).

AXA Assistance a cestovní pojištění pro COVID-19

Balíček cestovního pojištění Excelent od AXA Assistance vás, v souvislosti s koronavirem, chrání až do výše zvoleného pojistného limitu a platí i pro výdaje spojené s karanténou v zahraničí. V současné době je tento dílčí pojistný limit nastaven na 25 mil. Kč.

Během pandemie COVID-19 se pojišťovna řídí doporučením Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Pojištění platí pouze v zemích, kam ministerstvo povoluje cestovat.

V době koronaviru si k cestovnímu pojištění od AXA Assistance můžete přidat také připojištění Storna cesty, které vás chrání v případě, že dovolenou musíte na poslední chvíli zrušit (např. z důvodu karantény). Podmínky pro sjednání zůstávají stejné.

Výhody cestovního pojištění u AXA Assistance

 • Hlavní výhodou cestovního pojištění u pojišťovny AXA Assistance je rychlost. Stačí pár kliků na počítači nebo telefonu a jste pojištěni. Nyní navíc při online pojištění získáte slevu 20 %.
 • V případě škodní události je první číslo, na které voláte, asistenční služba. Ta je vám k dispozici 24 hodin každý den včetně víkendů a svátků. Operátoři asistenční linky mluví více než 10 světovými jazyky a mají nasmlouvaná zařízení po celém světě.
 • Cestovní pojištění můžete uzavřít na 1 až 365 dní, můžete se také pojistit na opakované, až 90denní výjezdy.
 • Dle vašich preferencí a možností si můžete vybrat ze 3 variant cestovního pojištění.
 • Pokud se chystáte na dovolené praktikovat adrenalinové sporty nebo si chcete připojistit storno zájezdu, vyberete si ze široké nabídky připojištění.
 • AXA Assistance nově nabízí pojištění s názvem Drink povolen. S tímto připojištěním se nemusíte bát dát si koktejl na pláži, svařák na sjezdovce nebo zkrátka jen pivo po večeři. Můžete být v klidu až do 0,8 promile. Jiné pojišťovny by v případě zjištění alkoholu při škodní události nevyplatily nic. 

Často se ptáte

 • Nevím si rady, pomůže mi Frenkee?
  Zobrazit odpověď
  Nevím si rady, pomůže mi Frenkee?
 • Od kdy platí pojištění AXA Assistance?
  Zobrazit odpověď
  Od kdy platí pojištění AXA Assistance?
 • Kam se mohu pojistit?
  Zobrazit odpověď
  Kam se mohu pojistit?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Erik Jeniš, 35 let, rozbité okno v době dovolené

Erik odjel s rodinou na dlouho plánovanou dovolenou. Nepodcenil nic, psa dal na hlídání ke tchyni, celé rodině zajistil kvalitní cestovní pojištění a nový dům, ve kterém rodina bydlela teprve půl roku, dobře zabezpečil proti zlodějům. Erik má na domě připevněné i kamery, aby mohl sledovat, co se s jeho majetkem v době jeho nepřítomnosti děje. V půlce dovolené šel běžně zkontrolovat domeček a se zděšením zjistil, že má rozbité okno v kuchyni. Nejdříve podezříval zloděje, ale po pozornějším hledání mu bylo jasné, že okno rozbila spadlá větev. Naštěstí si uvědomil, že při sjednávání pojištění si tam přihodil i novinku od AXA Assistance, která se jmenuje “Bezpečný domov”. Ihned volal do pojišťovny, která mu zajistila sklenáře a škodu uhradila. Erikova tchyně přijela jen na pár minut s klíči do domu, aby pustila řemeslníky a pak zase dům zabezpečila. Když se Erik s rodinou vrátil z dovolené, vše bylo opravené a uklizené - ani by nepoznal, co se v době jeho nepřítomnosti dělo. Tentokrát se mu vyplatilo připlatit si za služby pojišťovny. Za peníze, které mu to ušetřilo, mohl s rodinou vyrazit na další výlet.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

 

Sjednejte si pojištění online

Sjednání cestovního pojištění online je v dnešní době nejrychlejší varianta. Teď navíc u pojišťovny AXA Assistance získáte za online sjednání 20% slevu. 

 • Pojištění vám nezabere více než 10 minut a můžete ho sjednat nejen sobě, ale i své rodině či kamarádům. 
 • Vyberte konkrétní zemi, kam chcete jet, nebo vyberte zónu Evropa, Svět, nebo Svět bez Kanady a USA.
 • Platba pojištění pak může proběhnout platební kartou, nebo online převodem.
 • K uzavření pojištění si připravte základní údaje o tom, koho chcete pojistit – důležité je jméno, adresa a datum narození.
 • Jakmile pojištění zaplatíte, přijde vám e-mail s potvrzením o platbě a potvrzením o uzavření smlouvy. V e-mailu najdete také smlouvu, informace k pojištění a asistenční kartičku. Tu si nezapomeňte vytisknout a dát si ji někam, kde ji budete mít na dovolené stále při ruce. Třeba do pouzdra od telefonu.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny AXA Assistance?

 1. Zavolejte na asistenční linku AXA na čísle +420 272 099 911 a ta vám doporučí nemocnici nebo lékaře v okolí s ohledem na váš stav. Pomůže i s organizací návratu do vlasti (repatriaci), provede zálohovou platbu za léčbu nebo vystaví platební garanci. Pokud máte připojištění autoasistence, vyšle na místo technika nebo zorganizuje odtah vozidla do servisu.
 2. Pokud už jste něco uhradili z vlastní kapsy, vyplňte formulář oznámení škodné události, přiložte kopie faktur za léky a ošetření (originály si uschovejte), kopie lékařských zpráv a další související podklady.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0