Mobilní aplikace

Cestovní pojištění do zahraničí online: Srovnání 2022

Každá země má svá specifika, proto si o ní vždy před cestou zjisti nejdůležitější informace. Pojištění pak vybírej podle aktivit, které máš v plánu. Základem cestovního pojištění je výše léčebných výloh, proto jsem pro tebe našel pojišťovny, které mají limit jednoznačně nejlepší.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Cestovní pojištění podle výše léčebných výloh

Pojištění s nejvyšším limitem léčebných výloh nabízejí na českém trhu pojišťovny AXA Assistance a Direct.

U pojišťovny AXA Assistance si můžete vybrat ze 3 variant cestovního pojištění:

V nabídce je pojištění Excelent, Komfort a Reference. Ty se liší výší léčebných výloh a samozřejmě také cenou.

 • Pojištění Excelent vás kryje do 500 mil. Kč, v případě týdenní dovolené v Evropě za něj zaplatíte 665 Kč/týden. Zajímavostí je, že pokud si na dovolenou berete kočku nebo psa, AXA Assistance vám v rámci balíčku Excelent zajistí jeho ošetření a neodkladné léčení ve veterinárním zařízení.
 • Varianta Komfort má výši léčebných výloh 5 mil. Kč a vyjde vás na 332 Kč na 7 dní.
 • Nejméně zaplatíte za variantu Reference, která nabízí léčebné výlohy ve výši 2,5 mil. Kč a bude vás stát 140 Kč v případě týdenní dovolené.

Pojišťovna Direct nabízí také 3 základní varianty cestovního pojištění:

 • Nejlevnější se jmenuje „Mám to nejnutnější“ a nabízí limit léčebných výloh do výše 3 mil. Kč a cestovní asistenční službu. Při výběru této varianty nemáte pojištění odpovědnosti ani žádná jiná doplňková připojištění. Na týden zaplatíte za tuto variantu 104 Kč.
 • Druhou možností je varianta „Dám na doporučení“. Za toto pojištění zaplatíte na týden 217 Kč a zahrnuje léčebné výlohy s limitem 6 mil. Kč, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, úrazové pojištění a asistenční službu.
 • Třetí varianta se jmenuje „Počítám se vším“ a získáte v ní léčebné výlohy s neomezeným limitem, pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel a cestovní i právní asistenční službou. To celé vás vyjde na 327 Kč/týden.

Pokud vedle základních údajů jako datum odjezdu, destinace a počet pojištěných dospělých a dětí přidáte ještě informaci, co na dovolené plánujete dělat (relaxovat, cestovat, sportovat, pracovat, nebo kombinace všeho), Direct vám sám nakombinuje pojistný balíček se všemi potřebnými připojištěními ve výše zmíněných 3 cenových kategoriích.

Pojišťovna Colonnade přichází s 3 balíčky pojmenovanými podle drahých kovů:

 • Silver je základní balíček cestovního pojištění s limitem léčebných výloh 5 mil. Kč s asistenčními službami, pojištěním odpovědnosti, úrazovým pojištěním a pojištěním zavazadel. Za týdenní pojištění na území Evropy zaplatíte zhruba 368 Kč.
 • Gold je zlatá střední cesta s cenou kolem 488 Kč na týden. Kryje léčebné výlohy až do 25 mil. Kč a nabízí stejná pojištění jako předchozí varianta a dále pojištění proti krádeži a loupeži, pojištění zrušení cesty a pojištění domácnosti po dobu nepřítomnosti.
 • Platinum je nejobsáhlejší varianta cestovního pojištění s limitem 50 mil. Kč. Obsahuje stejná pojištění jako předchozí balíček, ale s vyššími pojistnými limity – V souvislosti s onemocněním Covid-19 kryje náklady až do výše 5 mil. Kč. Za pojištění na týdenní dovolenou po Evropě zaplatíte zhruba na 552 Kč.

Nabídka dalších připojištění

Nabídka připojištění neboli doplňkových pojištění k cestovnímu pojištění je dnes velmi široká.

U pojišťovny AXA Assistance se můžete připojistit téměř na cokoliv:

 • Pojištění autoasistence na cestách vám pomůže v případě poruchy, a to v zahraničí, ale také v ČR při cestě na dovolenou. Budete mít zajištěnou opravu v místě události, případně odtah do nejbližšího servisu nebo uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že odtah do opravny není možný. Toto pojištění se také vztahuje na ubytování v hotelu, maximálně však na 2 noci a do limitu uvedeném v přehledu plnění. V případě, že auto nelze do 5 dnů opravit pak také na dopravu vašeho auta zpět do ČR.
 • Pojištění rizikových sportů zvolte, pokud budete v zahraničí provozovat sport na profesionální úrovni nebo se věnovat rizikovým sportům. Patří k nim například: jízda na kole mimo vyznačené trasy, jízda na koni, snowboarding, jízda na longboardu, wakeboarding, jet surfing, jízda na vodním/sněžném skútru, trampolína, motokáry, návštěva safari a celá řada dalších. Pokud si nejste jisti, zda činnost, kterou chcete na dovolené provádět, patří mezi rizikové sporty, podívejte se do pojistných podmínek konkrétní pojišťovny, které má pro vás Frenkee na jednom místě.
 • Pojištění práce a studia se hodí, pokud jedete do zahraničí, kde budete vedle cestování a rekreace také manuálně pracovat nebo se vzdělávat – ať už jako zaměstnanec, podnikatel, živnostník či student. Využívají jej např. sezónní barmani, plavčíci nebo au pair, případně studenti, co kombinují dovolenou s jazykovým kurzem. Nelze sjednat k nejlevnějšími balíčku pojištění.
 • Pojištění drink povolen je novinka, se kterou se nemusíte bát dát si koktejl na pláži, svařák na sjezdovce nebo zkrátka 2 pivka po večeři. Můžete být v klidu až do 0,8 promile.
 • Pojištění půjčeného vozidla vám pokryje spoluúčast, pokud byste poškodili zapůjčený automobil, motorku nebo skútr.
 • Připojištění chronických onemocnění vám k balíčku cestovního pojištění rozšíří léčebné výlohy i na akutní ošetření plynoucí z vašeho chronického onemocnění. Nelze sjednat k nejlevnějšími balíčku pojištění.

Také pojišťovna Direct nabízí celou řadu připojištění, díky kterým bude vaše cestování ještě jednodušší. Patří mezi ně:

Pojišťovna Colonnade oproti výše zmíněným navíc přichází ještě se speciálním připojištěním pro zimní sporty s odškodněním v případě uzavření lanovky nebo lyžařského areálu. Připojistit si můžete také veterinární léčebné výlohy a odpovědnost mazlíčků

Cestovní pojištění a COVID-19

V souvislosti s onemocněním COVID-19 vás ochrání cestovní pojištění od pojišťovny AXA Assistance, pojišťovny Colonnade i Direct pojišťovny. Pojišťovna AXA se řídí aktuálním doporučením Ministerstva zahraničních věcí ČR. Cestovní pojištění si můžete sjednat pro celý svět, ale pojistné krytí v rámci onemocnění COVID-19 neplatí v oblastech, kam ministerstvo nedoporučuje cestovat. Pojišťovna Colonnade zahrnuje pojištění proti onemocnění koronavirem do všech svých balíčků (liší se výší pojistných limitů) a stejně jako u pojišťovny AXA Assistance i pojišťovna Colonnade vychází z aktuálním doporučení Ministerstva. Direct pojišťovna nabízí klientům cestovní pojištění s pojistným krytím proti koronaviru pouze pro země EU, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko a Velkou Británii.

 • Pojišťovna AXA Assistance kryje náklady související s onemocněním COVID-19 až do výše dílčího pojistného limitu (25 mil. Kč), a to pouze v rámci varianty cestovního pojištění Excelent.

Kryté je také storno zájezdu v případě, že onemocníte COVID-19 a máte k dispozici potvrzení od Krajské hygienické stanice, že jste v karanténě. Pojištění platí i v případě, že onemocníte COVID-19 v zahraničí a je vám nařízena karanténa. V takové situaci vám pojišťovna automaticky prodlouží cestovní pojištění až do doby, kdy se můžete vrátit zpět do ČR.

 • Pojišťovna Colonnade hradí náklady v souvislosti s onemocněním COVID-19 v rámci všech balíčků cestovního pojištění.
 • Náklady na karanténu v zahraničí kryje pojišťovna v rámci všech balíčků cestovního pojištění. Hlavní rozdíl je ve výši pojistných limitů.
 • Storno zájezdu (zrušení cesty) je zahrnuto pouze v rámci variant cestovního pojištění Gold a Platinum.

 • Direct pojišťovna nabízí pojistné plnění v případě koronaviru v rámci balíčků „Dám na doporučení“ a „Počítám se vším“.
 • Pojistný limit je v rámci obou variant cestovního pojištění stanoven na 3 mil. Kč. Při nařízené karanténě vám pojišťovna proplatí 3 tis. Kč za den, a to nejdéle po dobu 14 dní.
 • Pokud nemáte zájem o pojištění proti koronaviru, můžete tuto položku z balíčku odstranit, a snížit tak výslednou cenu pojištění.

Často se ptáte

 • Jak funguje asistenční služba?
  Zobrazit odpověď
  Jak funguje asistenční služba?
 • Kolik stojí hovor s asistenční službou, když jsem v zahraničí?
  Zobrazit odpověď
  Kolik stojí hovor s asistenční službou, když jsem v zahraničí?
 • Koho lze pojistit na cesty do zahraničí?
  Zobrazit odpověď
  Koho lze pojistit na cesty do zahraničí?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Eliška Novotná, 27 let, zlomená ruka v Barceloně

Eliška byla s trojicí kamarádek na výletě v Barceloně, kde slavila rozlučku se svobodou. Dívky si daly pivo a bezstarostně se bavily. V jedné nešťastné chvíli ale Eliška zakopla a zlomila si ruku. Všechny dívky měly sjednané cestovní pojištění u pojišťovny AXA Assistance, kde využily i připojištění s názvem „Drink povolen“. Díky tomu bylo Elišce vše proplaceno, i když v době zranění v sobě měla 2 piva.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0