Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Stačí na hory klasické cestovní pojištění?

Pokud se vydáváte na hory do zahraničí, vždy promyslete, kde se budete pohybovat. I v případě, že se budete věnovat klasické turistice nebo lyžování, ne vždy vám bude stačit klasické cestovní pojištění. V případě, že chcete lyžovat nebo se procházet mimo vyznačené trasy, je nutné zvolit jiný druh pojištění nebo přikoupit připojištění rizikových sportů. Velice také záleží na nadmořské výšce. Pojišťovny často proplácejí škody z cestovního pojištění jen do určité výšky - pokud jste výš, máte smůlu. Vysoké náklady hrozí také v případě, že po vás bude nutné pátrat. Některé pojišťovny v základní nabídce krytí případného pátrací akce ani nemají – pak všechny vynaložené peníze půjdou z vaší kapsy. Částka se v případě zapojení vrtulníku může vyšplhat do astronomických výšin, a to i u sousedů na Slovensku. Např. AXA Assistance má pátrání již v základu cestovního pojištění, pojišťovna Direct a Colonnade ho kryje, jen pokud jste zranění v rámci připojištění rizikových a zimních sportů.

Cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku

Pokud tedy patříte mezi aktivní turisty, nezapomeňte se poradit o vhodném pojistném produktu. Řadí se sem cestovní pojištění speciálně pro vysokohorskou turistiku a horolezectví nebo třeba připojištění adrenalinových sportů v případě, že vyrážíte na lyže mimo sjezdovky a chodit nebo lézt do výšek nad 3–3500 m. n. m.

Frenkee box
Pojišťovny tě s připojištěním rizikových sportů často pojistí na turistiku až do vtýšky 5 000 m n. m. (to už je v pohodě na Mt. Blanc a skoro Kilimanjaro) a na via ferraty do obtížnosti C.

 

Jak si pojištění pro vysokohorskou turistiku vybrat?

 • V rámci běžného cestovního pojištění se lze u AXA Assistance pohybovat v nadmořské výšce do 3500 m. Stejná hranice platí i u pojišťovny Direct, u pojišťovny Colonnade do 3000 m. n. m. V případě, že se budete chtít dostat výš, je nutné se připojistit.
 • Pojištění se musí vztahovat přesně na tu konkrétní aktivitu, kterou chcete v dané oblasti podnikat.
 • Pojištění by mělo mít dostatečně vysoké limity krytí, a to nejen ve spojení s hrazením léčebných výloh.
 • Myslete také na to, aby pojištění obsahovalo asistenční službu nebo pojištění sportovní výbavy

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Stačí mi na cestu do hor klasické cestovní pojištění?

  Většinou ano, pokud se budete pohybovat do nadmořské výšky 3000, nebo 3500 m. n. M - záleží na konkrétní pojišťovně, jakou výšku má stanovenou jako hraniční.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Honza Boháček, 32 let, rozražená hlava na treku v Albánii

Honza vyrazil s partou trekovat do albánských hor. Při stoupání shodil přední člen výpravy kámen a ten se zřítil přímo Honzovi na hlavu. Byla z toho díra v hlavě a ucho visící takřka na vlásku. Civilizace nikde a signál jen přes satelitní telefon, a tak Honzu snesli kolegové do nejbližší vesnice, kde ho nechali v péči místních horalů. Autem ho místní za úplatu převezli do nejbližší nemocnice ve Shkoderu a tam doktoři dělali, co mohli. Když Honza viděl, že mu ucho přišili skora až na záda, vzpomněl si na svoje cestovní pojištění a co nejrychleji požádal o repatriaci a přesun do české nemocnice. Tam se na jeho “albánské šití” chodili dívat doktoři jako do muzea kuriozit a ukazovali ho medikům jako odstrašující případ, než mu hlavu sešili tak, jak má být.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky