Mobilní aplikace

Cestovní pojištění na hory a vysokohorskou turistiku do zahraničí

Pokud se chystáš na dlouhodobou cestu do zahraničí nebo cestuješ často, je pro tebe dlouhodobé cestovní pojištění ideální. Vyřídit ho zabere jen pár minut na internetu. Jestli se přitom chystáš pokořit Mount Everest nebo sjet divokou řeku, nezapomeň na připojištění adrenalinových aktivit.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Stačí na hory klasické cestovní pojištění?

Pokud se vydáváte na hory do zahraničí, vždy promyslete, kde se budete pohybovat. I v případě, že se budete věnovat klasické turistice nebo lyžování, ne vždy vám bude stačit klasické cestovní pojištění. V případě, že chcete lyžovat nebo se procházet mimo vyznačené trasy, je nutné zvolit jiný druh pojištění nebo přikoupit připojištění rizikových sportů. Velice také záleží na nadmořské výšce. Pojišťovny často proplácejí škody z cestovního pojištění jen do určité výšky - pokud jste výš, máte smůlu. Vysoké náklady hrozí také v případě, že po vás bude nutné pátrat. Některé pojišťovny v základní nabídce krytí případného pátrací akce ani nemají – pak všechny vynaložené peníze půjdou z vaší kapsy. Částka se v případě zapojení vrtulníku může vyšplhat do astronomických výšin, a to i u sousedů na Slovensku. Např. AXA Assistance má pátrání již v základu cestovního pojištění, pojišťovna Direct a Colonnade ho kryje, jen pokud jste zranění v rámci připojištění rizikových a zimních sportů.

Cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku

Pokud tedy patříte mezi aktivní turisty, nezapomeňte se poradit o vhodném pojistném produktu. Řadí se sem cestovní pojištění speciálně pro vysokohorskou turistiku a horolezectví nebo třeba připojištění adrenalinových sportů v případě, že vyrážíte na lyže mimo sjezdovky a chodit nebo lézt do výšek nad 3–3500 m. n. m.

 

Jak si pojištění pro vysokohorskou turistiku vybrat?

 • V rámci běžného cestovního pojištění se lze u AXA Assistance pohybovat v nadmořské výšce do 3500 m. Stejná hranice platí i u pojišťovny Direct, u pojišťovny Colonnade do 3000 m. n. m. V případě, že se budete chtít dostat výš, je nutné se připojistit.
 • Pojištění se musí vztahovat přesně na tu konkrétní aktivitu, kterou chcete v dané oblasti podnikat.
 • Pojištění by mělo mít dostatečně vysoké limity krytí, a to nejen ve spojení s hrazením léčebných výloh.
 • Myslete také na to, aby pojištění obsahovalo asistenční službu nebo pojištění sportovní výbavy

Často se ptáte

 • Stačí mi na cestu do hor klasické cestovní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Stačí mi na cestu do hor klasické cestovní pojištění?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Honza Boháček, 32 let, rozražená hlava na treku v Albánii

Honza vyrazil s partou trekovat do albánských hor. Při stoupání shodil přední člen výpravy kámen a ten se zřítil přímo Honzovi na hlavu. Byla z toho díra v hlavě a ucho visící takřka na vlásku. Civilizace nikde a signál jen přes satelitní telefon, a tak Honzu snesli kolegové do nejbližší vesnice, kde ho nechali v péči místních horalů. Autem ho místní za úplatu převezli do nejbližší nemocnice ve Shkoderu a tam doktoři dělali, co mohli. Když Honza viděl, že mu ucho přišili skora až na záda, vzpomněl si na svoje cestovní pojištění a co nejrychleji požádal o repatriaci a přesun do české nemocnice. Tam se na jeho “albánské šití” chodili dívat doktoři jako do muzea kuriozit a ukazovali ho medikům jako odstrašující případ, než mu hlavu sešili tak, jak má být.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0