Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Potřebuji cestovní pojištění na Slovensko?

Mnoho lidí si říká, že když jsou Slováci naši sousedi, tak se na cestu k nim ani nemusí pojišťovat. To je ale velká chyba. Slovensko je pro nás v tomto případě úplně stejné jako kterákoliv jiná země v EU. Na krátký výlet do města se teoreticky můžete spolehnout i na Evropský průkaz zdravotního pojištění, ale na ten vás ošetří pouze ve státním zařízení. Vše ostatní si budete muset hradit sami. Klasické cestovní pojištění je nejlepší volba. Pak už je jen na vašem zvážení, jakým aktivitám se u našich východních sousedů budete věnovat. Podle toho je pak nutné promyslet možnosti připojištění.

Slovensko, podobně jako Česko, nabízí k vidění mnoho historických památek. A to v podobě mnoha hradů a zámků, kterým dozajista dominuje ten bratislavský. Země ale zaujme také překrásnou přírodou. Turisté i lyžaři se proto často vydávají na dlouhé túry do Vysokých či Nízkých tater, kde na ně čeká mnoho rizik, na které standardní pojistné produkty nestačí.

Pojištění pro vysokohorskou turistiku

Stejně tak jako do jiných cizích zem, je nutné se na slovenské hory řádně pojistit. Předem dobře promyslete, jakým aktivitám se na horách budete věnovat. Pokud se chystáte na vysokohorskou turistiku (rozhoduje o tom nadmořská výška) nebo se chcete věnovat jiným rizikovým aktivitám, je moudré sjednat si připojištění. Můžete si buď rovnou sjednat pojištění na vysokohorskou turistiku, nebo si sjednejte připojištění rizikových aktivit. Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte řádně pojistit i je.

Připojištění na lyže

 • Mnoho z nás vyráží k našim slovenským sousedům lyžovat. Pakliže máte v plánu lyžovat jen na vyznačených sjezdovkách a spíše odpočívat, postačí vám klasické cestovní pojištění. Myslete akorát na výši pojistného krytí léčebných výloh. Na horách je vše drahé a kdyby pro vás musel letět třeba vrtulník, velmi se to prodraží.
 • Pokud raději čelíte výzvám a sjezdovky vás nudí, budete se muset připojistit. V případě, že budete jezdit mimo sjezdovky, potřebujete připojištění adrenalinových sportů.
 • Ohlídejte si také nadmořskou výšku. Pojišťovna AXA Assistance počítá v běžném cestovním pojištění s vaším pohybem do nadmořské výšky 3500 m. Stejnou hranici má i pojišťovna Direct, u pojišťovny Colonnade je to však jen 3000 m. n. m.

Často se ptáte

 • Potřebuji vůbec pojištění, když jedu na 2 - 3 dny pryč a navíc na Slovensko - tak blízko?
  Zobrazit odpověď
  Potřebuji vůbec pojištění, když jedu na 2 - 3 dny pryč a navíc na Slovensko - tak blízko?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Marek Beneš, 23 let, změna počasí v Tatrách

Marek se vydal s kamarádem Petrem na trénink do Tater. Oba dva jsou ultramaratonci a Tatry nabízely nejbližší vhodné prostředí pro trénink ve vysokých horách. V době jejich výletu bylo září. Marek s Petrem se vydali do hor hned brzy ráno a vyběhli velice nalehko, protože bylo teplo. Po několika hodinách se ale počasí prudce změnilo. Silná bouře hnala oba mladíky rychle zpět, ale Marek špatně šlápl a poranil si kotník. Nemohl běžet dál a Petra zdržoval. Bohužel bouře přerušila i signál na jejich telefonech. Marek rozhodl, že se schová pod převis, a Petr přivede pomoc. Trvalo několik hodin, než se záchrana k Markovi dostala. Kvůli špatnému terénu pro něho musel přiletět vrtulník. Byl silně podchlazený, ale vše nakonec dobře dopadlo. Celé dobrodružství proplatila pojišťovna ze základního cestovního pojištění, protože v něm měla zahrnutý i zásah letecké záchranné služby.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti

 • Ať už jedete na Slovensko lyžovat, nebo zdolávat vysoké kopce po svých, nezapomeňte na pojištění odpovědnosti. Zvlášť na lyžích, kde můžete někoho zranit, je to více než prozíravé. Pojištění odpovědnosti vás chrání v případě, že svojí vinou způsobíte zranění někoho jiného. Z tohoto pojištění se pak hradí péče o zraněného. Stejně tak vás pojištění odpovědnosti ochrání v případě, že zničíte nějakou věc. Nebudete ji pak muset hradit ze svého.
 • Mějte ale na paměti, že pojišťovna vám plnění neproplatí v případě, že ke zranění dojde pod silným vlivem alkoholu. Pokud si na sjezdovce ale chcete vychutnat sem tam pivko, nebo aperol, u pojišťovny AXA Assistance můžete využít připojištění Drink povolen.
 • Cestovní pojištění i všechna připojištění si můžete sjednat v pohodlí domova online. 

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0