Mobilní aplikace

Cestovní pojištění pro děti

Za děti většinou nemusíš platit plnou cenu cestovního pojištění. Většina pojišťoven nabízí pro děti slevy, nebo je pojistí zdarma v rámci rodinného balíčku

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Rodinné balíčky cestovního pojištění

U dětí je pravděpodobnost, že se na dovolené zraní, daleko větší než u dospělých. Proto myslete na pojištění a nepodceňujte ho. Děti se neustále snaží něco prozkoumávat a u toho se často poškrábou, říznou, podvrtnou si kotník nebo třeba v moři šlápnou na ježka. I banální sklouznutí může mít za následek řadu problémů a v případě, že vaše ratolest není pojištěná, i velké zatížení rodinného rozpočtu. Většina pojišťoven nabízí pro děti nejrůznější slevy. Ti nejmenší většinou mají pojištěné zcela zdarma. Na trhu je také mnoho výhodných rodinných balíčků.

Pojištění léčebných výloh a odpovědnosti u dětí

Pokud jste se rozhodli, že si cestovní pojištění zajistíte, myslete hlavně na výši léčebných výloh. Jedná se o nejdůležitější složku celého pojištění. Z toho je pak hrazena veškerá lékařská péče v zahraničí, ať už se jedná o ošetření, léky, hospitalizaci, nebo transport domů. Je vhodné vybírat cestovní pojištění s co nejvyšším limitem. Rodinné pojištění by nemělo mít limit krytí léčebných výloh nižší než 3–5 mil korun/osobu.

Během cestování s dětmi nezapomínejte na pojištění odpovědnosti. Toto pojištění pokrývá škody na majetku i na zdraví cizích osob. Znamená to, že když vaše dítko v hotelu něco zničí, uhradí to pojišťovna. Pokud dojde k úrazu například při skoku do vody a vaše dítě zaviní zranění někoho jiného, léčbu zraněného uhradí pojišťovna. Pojištění odpovědnosti je většinou sjednáváno s limitem pojistného plnění ve výši 2 000 000 korun.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění by mělo mít každé dítě i v běžném životě, ale na dovolenou je obzvlášť důležité. Toto pojištění má úplně odlišnou povahu od pojištění léčených výloh - jsou z něj kryty případy smrti úrazem, trvalé následky úrazu nebo náhrady za každý den léčení. Pojistné plnění se pak proplácí buď jednorázově, nebo v opakovaných dávkách například v rámci denního odškodného.

Často se ptáte

 • Já nebo moje dítě máme již uzavřené úrazové pojištění v rámci rizikového životního pojištění? Platí i při cestách do zahraničí?
  Zobrazit odpověď
  Já nebo moje dítě máme již uzavřené úrazové pojištění v rámci rizikového životního pojištění? Platí i při cestách do
  zahraničí?
 • Od kolika let je nutné zařídit dítěti cestovní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Od kolika let je nutné zařídit dítěti cestovní pojištění?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Eva Janoušková, 30 let, zrušený zájezd

Rodina s dvouletou dcerkou plánovala dovolenou s partou přátel několik měsíců dopředu. Vše bylo připravené, kufry sbalené a rodina se těšila, že si ráno před odletem dá snídani na letišti s kamarády. Počasí v Dubaji bylo víc než lákavé, zatímco prosincová Praha byla akorát tak k chycení nějakého bacila. Bohužel se tak stalo a místo cesty na letiště mířili rodiče s dcerkou do nemocnice, kde holčičce diagnostikovali laryngitidu. Rodina neměla storno zájezdu a celá částka za zájezd propadla.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Pojištění storna zájezdu

Vždy, když vyrážíte na dovolenou s dětmi, ujistěte se, že máte pojištění storna zájezdu. Všichni rodiče dobře vědí, jak rychle dokáže u dítěte propuknout nemoc. Jeden den je všechno v pořádku a druhý den už má vaše ratolest horečky. Pokud budete muset zájezd zrušit den před odjezdem, cestovní kancelář vám naúčtuje storno poplatky zájezdu. Čím bližší je termín vašeho odcestování, tím vyšší poplatky jsou – v den odjezdu jde často o 100 % částky. V případě, že budete mít pojištěné storno zájezdu, uhradí pojišťovna storno poplatky za vás.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0