Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Rodinné balíčky cestovního pojištění

U dětí je pravděpodobnost, že se na dovolené zraní, daleko větší než u dospělých. Proto myslete na pojištění a nepodceňujte ho. Děti se neustále snaží něco prozkoumávat a u toho se často poškrábou, říznou, podvrtnou si kotník nebo třeba v moři šlápnou na ježka. I banální sklouznutí může mít za následek řadu problémů a v případě, že vaše ratolest není pojištěná, i velké zatížení rodinného rozpočtu. Většina pojišťoven nabízí pro děti nejrůznější slevy. Ti nejmenší většinou mají pojištěné zcela zdarma. Na trhu je také mnoho výhodných rodinných balíčků.

Frenkee box
U pojišťovny Colonnade získavají pojištěnci do 18 let slevu 40 %.

Pojištění léčebných výloh a odpovědnosti u dětí

Pokud jste se rozhodli, že si cestovní pojištění zajistíte, myslete hlavně na výši léčebných výloh. Jedná se o nejdůležitější složku celého pojištění. Z toho je pak hrazena veškerá lékařská péče v zahraničí, ať už se jedná o ošetření, léky, hospitalizaci, nebo transport domů. Je vhodné vybírat cestovní pojištění s co nejvyšším limitem. Rodinné pojištění by nemělo mít limit krytí léčebných výloh nižší než 3–5 mil korun/osobu.

Během cestování s dětmi nezapomínejte na pojištění odpovědnosti. Toto pojištění pokrývá škody na majetku i na zdraví cizích osob. Znamená to, že když vaše dítko v hotelu něco zničí, uhradí to pojišťovna. Pokud dojde k úrazu například při skoku do vody a vaše dítě zaviní zranění někoho jiného, léčbu zraněného uhradí pojišťovna. Pojištění odpovědnosti je většinou sjednáváno s limitem pojistného plnění ve výši 2 000 000 korun.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění by mělo mít každé dítě i v běžném životě, ale na dovolenou je obzvlášť důležité. Toto pojištění má úplně odlišnou povahu od pojištění léčených výloh - jsou z něj kryty případy smrti úrazem, trvalé následky úrazu nebo náhrady za každý den léčení. Pojistné plnění se pak proplácí buď jednorázově, nebo v opakovaných dávkách například v rámci denního odškodného.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Já nebo moje dítě máme již uzavřené úrazové pojištění v rámci rizikového životního pojištění? Platí i při cestách do zahraničí?

  Ano, platí.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Od kolika let je nutné zařídit dítěti cestovní pojištění?

  Cestovní pojištění potřebuje dítě již od narození. Většina pojišťoven nabízí pojištění dětí výhodněji, nebo v rámci nějakého rodinného balíčku.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Eva Janoušková, 30 let, zrušený zájezd

Rodina s dvouletou dcerkou plánovala dovolenou s partou přátel několik měsíců dopředu. Vše bylo připravené, kufry sbalené a rodina se těšila, že si ráno před odletem dá snídani na letišti s kamarády. Počasí v Dubaji bylo víc než lákavé, zatímco prosincová Praha byla akorát tak k chycení nějakého bacila. Bohužel se tak stalo a místo cesty na letiště mířili rodiče s dcerkou do nemocnice, kde holčičce diagnostikovali laryngitidu. Rodina neměla storno zájezdu a celá částka za zájezd propadla.

Pojištění storna zájezdu

Vždy, když vyrážíte na dovolenou s dětmi, ujistěte se, že máte pojištění storna zájezdu. Všichni rodiče dobře vědí, jak rychle dokáže u dítěte propuknout nemoc. Jeden den je všechno v pořádku a druhý den už má vaše ratolest horečky. Pokud budete muset zájezd zrušit den před odjezdem, cestovní kancelář vám naúčtuje storno poplatky zájezdu. Čím bližší je termín vašeho odcestování, tím vyšší poplatky jsou – v den odjezdu jde často o 100 % částky. V případě, že budete mít pojištěné storno zájezdu, uhradí pojišťovna storno poplatky za vás.

Frenkee box
Pojišťovna Colonnade nabízí pojištění storna zájezdu i jako samostatný produkt, který si můžeš sjednat i bez souvisejícího cestovního pojištění. Pojištění lze sjednat do 14 dní od zakoupení zájezdu a můžeš vybírat z platnosti pro ČR, Evropu nebo celý svět. Storno zájezdu můžeš pojistit až do 250 tis. Kč na osobu, v případě rodiny nebo skupiny osob pak až do 500 tis. Kč. Na vzniklé škodě se vždy podílíš 20% spoluúčastí.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky