Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Co je pojištění proti terorismu?

Pojištění proti terorismu nebo stejnojmenné připojištění jako samostatný produkt u většiny pojišťoven nenajdete. Nemusíte se ale bát, že na terorismus pojišťovny nemyslí - pojištění léčebných výloh v zahraničí se totiž vztahuje i na újmu na životě nebo zdraví, která byla pojištěnému způsobena v souvislosti s teroristickým činem. Pojišťovna vám tak v pohodě uhradí náklady na ošetření v zahraničí i repatriaci zpět do ČR. Má to ovšem jeden háček - pojišťovny budou bez problémů plnit pouze v případě nenadálého teroristického útoku v zemích a v lokalitách, které MZV označuje jako bezpečné a nevydalo k nim aktuálně varování.

Na riziko terorismu pojišťovny také pamatují v rámci připojištění storna zájezdu. Teroristický útok je legitimní důvod, proč může klient zrušit nebo přerušit cestu, a získat tak plnění. Jak to probíhá v praxi řekl Frenkeemu zástupce pojišťovny AXA Assistance: “Pojištění stornopoplatku se na tuto situaci dívá ze 2 pohledů – z pohledu zrušení cesty a přerušení cesty. U zrušení cesty se míní, že klient na cestu ani nevyrazí. Sjedná si pojištění a než na cestu odjede, stane se teroristický útok v cílové destinaci. Ministerstvo zahraničních věcí následně vydá doporučení do dané země necestovat a na základě toho může klient cestu zrušit. Doporučení Ministerstva zahraničních věcí ale nesmí být vydáno před sjednáním pojištění. V případě přerušení cesty jde o případ, kdy klient už je v cílové destinaci a něco se přihodí. V takové situaci nebudeme čekat, až ministerstvo zareaguje, protože počítáme s tím, že klient se v dané oblasti nebude chtít zdržovat a bude se chtít co nejrychleji vrátit domů. Stačí nám tedy, když bude situace mediálně ověřitelná, abychom měli potvrzeno, že se nějaký teroristický čin stal.”

Co můžete udělat sami pro svou bezpečnost v rizikových oblastech

Máte obavy o své zdraví, ale přesto se do rizikových oblastí chystáte? Ministerstvo zahraničí doporučuje před cestou registraci do systému DROZD – jde o zkratku Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí. Svou registrací urychlíte případnou pomoc ze strany českých úřadů, kteří tak o vašem pohybu v riskantní destinaci budou informováni. Navíc získáte SMS servis, který vás na mobilní telefon okamžitě upozorní na přírodní katastrofu, sociální nepokoje nebo teroristické hrozby v dané oblasti.

Často se ptáte

 • Kolik stojí pojištění proti terorismu?
  Zobrazit odpověď
  Kolik stojí pojištění proti terorismu?
 • Mohu se nechat pojistit proti únosu?
  Zobrazit odpověď
  Mohu se nechat pojistit proti únosu?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Martin Vaněk, 38 let, převrat v Turecku

I když jsem považoval Turecko za bezpečnou zemi a jel jsem s průvodcem na turistickou dovolenou po nejznámějších místech země, při odletu z Instanbulu do ČR v roce 2016 nás čekal šok. Venku kolem letiště jsme najednou slyšeli střelbu a viděli manévry vojenské techniky - nikdo nevěděl, co se děje. Průvodkyně se nás snažila uklidňovat, ale bylo nám jasné, že jen tak neodletíme. Posléze jsme šeptandou zjistili, že se armáda pokusila o státní převrat. Když jsme se trochu uklidnili, zavolali jsme na asistenční službu pojišťovny, kde jsme si před cestou sjednali cestovní pojištění. Tam nám dali instrukce, jak dál postupovat - řekli nám, že nám pojištění platí i po datu, co jsme měli odletět, a byli nám k dispozici pro bezpečný návrat zpět do Čech.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0