Mobilní aplikace

Colonnade: Cestovní pojištění online

Hledáš ideální cestovní pojištění, se kterým můžeš bez obav vyrazit na lyže nebo třeba za prací? Colonnade cestovní pojištění si můžeš sjednat ve 3 balíčcích a k nim navíc přidat celou řadu užitečných připojištění.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Colonnade cestovní pojištění online: Co nabízí

Před samotným výběrem konkrétního balíčku je dobré si nejdříve ujasnit, jaké cestovní pojištění vlastně potřebujete. U Colonnade můžete vybírat z:

 • Jednorázového pojištění: Hodí se pro cesty, které trvají maximálně 120 dní.
 • Ročního pojištění: Ideální varianta, pokud cestujete do zahraničí opakovaně během roku. Délka jedné cesty ale nesmí přesáhnout 120 dní.

Po volbě doby pojištění vybíráte z celkem 3 variant balíčků cestovního pojištění:

 • Silver
 • Gold
 • Platinum

Colonnade cestovní pojištění: Silver

Základní balíček cestovního pojištění nabízí limit léčebných výloh až do výše 5 mil. Kč. V rámci tohoto balíčku získáte také asistenční služby, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel nebo úrazové pojištění. Za týdenní pojištění na území Evropy zaplatíte zhruba 368 Kč.

Colonnade cestovní pojištění: Gold

Tento balíček cestovního pojištění stojí okolo 488 Kč na týden. Kryje léčebné výlohy až do 25 mil. Kč. Dále nabízí stejná pojištění jako předchozí varianta  a k tomu navíc pojištění loupeže a krádeže finanční hotovosti, pojištění zkrácení nebo zrušení cesty a pojištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti.

Colonnade cestovní pojištění: Platinum

Nejobsáhlejší varianta cestovního pojištění nabízí limit léčebných výloh až do výše 50 mil. Kč. Obsahuje stejná pojištění jako předchozí balíček, ale nabízí vyšší pojistné limity. Pojištění na týdenní dovolenou v Evropě vás vyjde zhruba na 552 Kč.

Pojištění stornopoplatků jako samostatný produkt Colonnade

Zajímavostí je, že u pojišťovny Colonnade si kromě klasického cestovního pojištění můžete sjednat samostatně pojištění stornopoplatků. Přijde vhod v situaci, kdy musíte plánovanou cestu zrušit, a to například z důvodu akutní nemoci, zranění nebo třeba havárie v místě vašeho bydliště. Pojištění můžete sjednat do 14 dní od zakoupení zájezdu.

Pojištění stornopoplatků je chytrou volbou, pokud cestujete s malými dětmi. Plné propuknutí nemoci je u dětí často otázkou několika hodin. Stejně rychle může také dojít k nepříjemnému úrazu, který vám zkazí plány na dovolenou.

U pojištění stornopoplatků můžete vybírat z platnosti pro: ČR, Evropu nebo celý svět. Storno zájezdu můžete pojistit až do 500 tis. Kč na osobu, v případě rodiny nebo skupiny osob pak až do výše 500 tis. Kč. Na vzniklé škodě se vždy podílíte 10% spoluúčastí. Spoluúčast neplatíte v případě hospitalizace nebo smrti.

Colonnade a cestovní pojištění pro COVID-19

Pojišťovna Colonnade v současné době kryje také náklady související s koronavirem, a to v rámci všech svých pojistných balíčků. Výše pojistného limitu je odlišná pro jednotlivé varianty cestovního pojištění (3, 5 nebo 10 mil. Kč).

Pojišťovna vychází z nařízení Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV ČR). Pojištění si můžete sjednat pro země, do kterých MZV ČR v současné době nezakazuje cestovat.

Také v době pandemie si můžete sjednat pojištění stornopoplatků jako samostatný produkt.

Náklady spojené s karanténou jsou rovněž zahrnuty ve všech variantách cestovního pojištění.

Colonnade cestovní pojištění online: Výhody

 • Jednoduchý výběr ze 3 balíčků cestovního pojištění. Předem jasně víte, v jakých situacích vás daná varianta pojištění ochrání.
 • Nízká cena. Cestovní pojištění v rámci Evropy již od 368 Kč na týden.
 • Široká nabídka dalších připojištění. K cestovního pojištění můžete přidat jednotlivá připojištění, a vytvořit si tak balíček přesně na míru vašim potřebám.
 • Úrazové pojištění je automaticky součástí všech balíčků. U jiných pojišťoven je úrazové pojištění zpravidla možné sjednat za příplatek, a to v rámci nabízených připojištění.
 • Nadstandardní krytí už v základním balíčku. Základní varianta cestovního pojištění nabízí limit léčebných výloh až 5 mil. Kč. Obsahuje také pojištění zavazadel, asistenční služby nebo pojištění odpovědnosti. V rámci připojištění můžete vybírat třeba z pojištění rizikových sportů nebo pojištění odpovědnosti domácích mazlíčků.
 • Rychlé sjednání z pohodlí domova.
 • Stejná cena za cestovní pojištění pro osoby od 18 do 64 let věku.
 • Rychlejší sjednání pojištění pro více osob. Cestovní pojištění Colonnade je možné sjednat pro jednotlivce, pár, rodinu, skupinu osob nebo rodinu s 1 rodičem.

Stále nevíte, jaké cestovní pojištění vybrat? Přečtěte si článek, který vám poradí, jak na nejlepší cestovní pojištění.

Colonnade cestovní pojištění online: Možná připojištění

Očekáváte od cestovního pojištění ještě trochu víc? U pojišťovny Colonnade můžete vybírat z následujících připojištění:

Colonnade cestovní pojištění online: Sjednání

Online sjednání cestovního pojištění nabízí celou řadu výhod:

 • Colonnade cestovní pojištění sjednáte s Frenkeem do 5 minut.
 • Stačí zadat základní identifikační údaje (jméno a příjmení, datum narození, adresa, e-mail), termín a cíl cesty (Evropa nebo Svět).
 • Sami se rozhodnete, která varianta cestovního pojištění vám nejvíce vyhovuje.
 • Případně vyberete další připojištění a vytvoříte si tak balíček pojištění přesně na míru. Platíte tak vždy jen to, co skutečně chcete.
 • Po sjednání cestovního pojištění vám Frenkee na e-mail pošle vaši pojistnou smlouvu. Smlouva začíná platit od chvíle, kdy pojišťovna obdrží vaši platbu.

Často se ptáte

 • Chystám se na dovolenou k moři, kde budu cvičit aerobik. Musím si v rámci cestovního pojištění u pojišťovny Colonnade sjednat speciální připojištění?
  Zobrazit odpověď
  Chystám se na dovolenou k moři, kde budu cvičit aerobik. Musím si v rámci cestovního pojištění u pojišťovny Colonnade sjednat speciální připojištění?
 • Plánuji navštívit rizikovou zemi, jakoje třeba Irák. Platí v této zemi cestovní pojištění od pojišťovny Colonnade?
  Zobrazit odpověď
  Plánuji navštívit rizikovou zemi, jakoje třeba Irák. Platí v této zemi cestovní pojištění od pojišťovny Colonnade?
 • Do jakého věku je možné sjednat Colonnade cestovní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Do jakého věku je možné sjednat Colonnade cestovní pojištění?
 • Mohu si cestovní pojištění od Colonnade prodloužit ze zahraničí?
  Zobrazit odpověď
  Mohu si cestovní pojištění od Colonnade prodloužit ze zahraničí?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Lucie Kalčíková, 34 let, operace slepého střeva v Dubaji

Lucie jezdí do zahraničí často. Při dovolené v Dubaji ji začalo nesnesitelně bolet břicho. Okamžitě zavolala na asistenční linku své pojišťovny, která ji dala instrukce, jak postupovat. Zanedlouho už Lucie ležela na sále připravena k operaci akutního zánětu slepého střeva. Operace proběhla v pořádku a Lucie v nemocnici zůstala ještě týden. Nemocnice v Emirátech jsou velmi moderní a nic jí nechybělo. Zdravotní péče, léky a hospitalizace jsou zde ale velmi nákladné a náklady se nakonec vyšplhaly k částce převyšující 250 000 korun.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny Colonnade?

Máte sjednané cestovní pojištění u pojišťovny Colonnade a došlo ke vzniku škody? Pak postupujte následovně:

1. Asistenční službu pojišťovny kontaktujte v případě, že potřebujete lékařské ošetření nebo v jiné naléhavé situaci (např. pokud potřebujete zajistit repatriaci do ČR). Na čísle +420 221 586 687 je vám k dispozici proškolený operátor, který vám řekne, jak dále postupovat. Na asistenční linku se dovoláte 365 dní v roce, 24 hodin denně.

Pro rychlejší komunikaci si připravte:

 • Své jméno a příjmení.
 • Číslo smlouvy, ze které škodní událost hlásíte.
 • Adresu, kde se momentálně nacházíte (např. adresa hotelu).
 • Telefonní číslo spolucestujícího (popř. ošetřujícího lékaře).

2. Pečlivě uložte všechny originály účtenek, lékařských zpráv nebo jiných dokumentů (např. policejní zprávu). Pokud je to možné, snažte se pořídit fotodokumentaci (např. u zničeného zavazadla) a získejte jména případných svědků.

3. Po návratu do ČR škodní událost oznamte prostřednictvím tohoto formuláře (Oznámení škody z cestovního pojištění), který najdete přímo na webových stránkách pojišťovny Colonnade. Spolu s vyplněným formulářem odešlete také veškeré další dokumenty, které se vzniklé škody týkají.

Škodní událost můžete u pojišťovny Colonnade nahlásit písemně, a to e-mailem na skody@colonnade.cz,  nebo na adrese:

Colonnade Insurance S.A., organizační složka

Úsek likvidace pojistných událostí

Na Pankráci 1683/127

140 00 Praha 4

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0