Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Colonnade cestovní pojištění online: Co nabízí

Před samotným výběrem konkrétního balíčku je dobré si nejdříve ujasnit, jaké cestovní pojištění vlastně potřebujete. U Colonnade můžete vybírat z:

 • Jednorázového pojištění: Hodí se pro cesty, které trvají maximálně 120 dní.
 • Ročního pojištění: Ideální varianta, pokud cestujete do zahraničí opakovaně během roku. Délka jedné cesty ale nesmí přesáhnout 120 dní.

Po volbě doby pojištění vybíráte z celkem 3 variant balíčků cestovního pojištění:

 • Silver
 • Gold
 • Platinum

Frenkee box
Víš, že Colonnade cestovní pojištění můžeš sjednat s platností na území Evropy, nebo celého světa? Záleží tedy jen na tvé cílové destinaci.

Colonnade cestovní pojištění: Silver

Základní balíček cestovního pojištění nabízí limit léčebných výloh až do výše 5 mil. Kč. V rámci tohoto balíčku získáte také asistenční služby, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel nebo úrazové pojištění. Za týdenní pojištění na území Evropy zaplatíte zhruba 368 Kč.

Frenkee box
Víš, že nejméně zaplatíš za cestovní pojištění pro dítě mladší 18 let? Naopak pojištění pro osoby starší 70 let je nejdražší.

Colonnade cestovní pojištění: Gold

Tento balíček cestovního pojištění stojí okolo 488 Kč na týden. Kryje léčebné výlohy až do 25 mil. Kč. Dále nabízí stejná pojištění jako předchozí varianta  a k tomu navíc pojištění loupeže a krádeže finanční hotovosti, pojištění zkrácení nebo zrušení cesty a pojištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti.

Colonnade cestovní pojištění: Platinum

Nejobsáhlejší varianta cestovního pojištění nabízí limit léčebných výloh až do výše 50 mil. Kč. Obsahuje stejná pojištění jako předchozí balíček, ale nabízí vyšší pojistné limity. Pojištění na týdenní dovolenou v Evropě vás vyjde zhruba na 552 Kč.

Frenkee box
Zaujalo tě cestovní pojištění Colonnade? S Frenkeem ho sjednáš během několika minut.

Pojištění stornopoplatků jako samostatný produkt Colonnade

Zajímavostí je, že u pojišťovny Colonnade si kromě klasického cestovního pojištění můžete sjednat samostatně pojištění stornopoplatků. Přijde vhod v situaci, kdy musíte plánovanou cestu zrušit, a to například z důvodu akutní nemoci, zranění nebo třeba havárie v místě vašeho bydliště. Pojištění můžete sjednat do 14 dní od zakoupení zájezdu.

Pojištění stornopoplatků je chytrou volbou, pokud cestujete s malými dětmi. Plné propuknutí nemoci je u dětí často otázkou několika hodin. Stejně rychle může také dojít k nepříjemnému úrazu, který vám zkazí plány na dovolenou.

U pojištění stornopoplatků můžete vybírat z platnosti pro: ČR, Evropu nebo celý svět. Storno zájezdu můžete pojistit až do 500 tis. Kč na osobu, v případě rodiny nebo skupiny osob pak až do výše 500 tis. Kč. Na vzniklé škodě se vždy podílíte 10% spoluúčastí. Spoluúčast neplatíte v případě hospitalizace nebo smrti.

Frenkee box
Pojištění stornopoplatků nabízí pojišťovna Colonnade také jako připojištění k cestovnímu pojištění.

Colonnade a cestovní pojištění pro COVID-19

Pojišťovna Colonnade v současné době kryje také náklady související s koronavirem, a to v rámci všech svých pojistných balíčků. Výše pojistného limitu je odlišná pro jednotlivé varianty cestovního pojištění (3, 5 nebo 10 mil. Kč).

Pojišťovna vychází z nařízení Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV ČR). Pojištění si můžete sjednat pro země, do kterých MZV ČR v současné době nezakazuje cestovat.

Také v době pandemie si můžete sjednat pojištění stornopoplatků jako samostatný produkt.

Náklady spojené s karanténou jsou rovněž zahrnuty ve všech variantách cestovního pojištění.

Frenkee box
Chceš zjistit víc o platnosti cestovního pojištění v souvislosti s COVID-19 nebo pojištění letenek v době epidemie COVID-19? Přečti si mé nejnovější články.

Colonnade cestovní pojištění online: Výhody

 • Jednoduchý výběr ze 3 balíčků cestovního pojištění. Předem jasně víte, v jakých situacích vás daná varianta pojištění ochrání.
 • Nízká cena. Cestovní pojištění v rámci Evropy již od 368 Kč na týden.
 • Široká nabídka dalších připojištění. K cestovního pojištění můžete přidat jednotlivá připojištění, a vytvořit si tak balíček přesně na míru vašim potřebám.
 • Úrazové pojištění je automaticky součástí všech balíčků. U jiných pojišťoven je úrazové pojištění zpravidla možné sjednat za příplatek, a to v rámci nabízených připojištění.
 • Nadstandardní krytí už v základním balíčku. Základní varianta cestovního pojištění nabízí limit léčebných výloh až 5 mil. Kč. Obsahuje také pojištění zavazadel, asistenční služby nebo pojištění odpovědnosti. V rámci připojištění můžete vybírat třeba z pojištění rizikových sportů nebo pojištění odpovědnosti domácích mazlíčků.
 • Rychlé sjednání z pohodlí domova.
 • Stejná cena za cestovní pojištění pro osoby od 18 do 64 let věku.
 • Rychlejší sjednání pojištění pro více osob. Cestovní pojištění Colonnade je možné sjednat pro jednotlivce, pár, rodinu, skupinu osob nebo rodinu s 1 rodičem.

Stále nevíte, jaké cestovní pojištění vybrat? Přečtěte si článek, který vám poradí, jak na nejlepší cestovní pojištění.

Colonnade cestovní pojištění online: Možná připojištění

Očekáváte od cestovního pojištění ještě trochu víc? U pojišťovny Colonnade můžete vybírat z následujících připojištění:

Frenkee box
Víš, že součástí pojištění na golf od Colonnade je i odpovědnost za škodu na zdraví či majetku osob, které omylem trefíš na golfovém hřišti? Colonnade má v zásobě i další specialitku pro golfové nadšence: Pokud se ti během golfového turnaje podaří zasáhnout jamku na jeden odpal, tzv. „Hole in One“, uhradí ti tvojí útratu v klubové restauraci v ten samý den!

Frenkee box
Pravidelně vyrážíš na dovolenou se svým čtyřnohým mazlíčkem? Pak víš, že stačí jen chvíle nepozornosti a pohroma je na světě. Vyzkoušej připojištění odpovědnosti domácích mazlíčků a užij si dovolenou v klidu, ať už tvůj raťafák spáchá cokoliv.

Colonnade cestovní pojištění online: Sjednání

Online sjednání cestovního pojištění nabízí celou řadu výhod:

 • Colonnade cestovní pojištění sjednáte s Frenkeem do 5 minut.
 • Stačí zadat základní identifikační údaje (jméno a příjmení, datum narození, adresa, e-mail), termín a cíl cesty (Evropa nebo Svět).
 • Sami se rozhodnete, která varianta cestovního pojištění vám nejvíce vyhovuje.
 • Případně vyberete další připojištění a vytvoříte si tak balíček pojištění přesně na míru. Platíte tak vždy jen to, co skutečně chcete.
 • Po sjednání cestovního pojištění vám Frenkee na e-mail pošle vaši pojistnou smlouvu. Smlouva začíná platit od chvíle, kdy pojišťovna obdrží vaši platbu.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Chystám se na dovolenou k moři, kde budu cvičit aerobik. Musím si v rámci cestovního pojištění u pojišťovny Colonnade sjednat speciální připojištění?

  Ne, to nebude nutné. Aerobik, stejně jako například tenis, šnorchlování, házená nebo třeba volejbal, je považován za běžný sport a není tedy potřeba sjednávat připojištění. Aktuální rozdělení sportů na běžné, zimní, rizikové a nepojistitelné najdete na webových stránkách pojišťovny.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Plánuji navštívit rizikovou zemi, jakoje třeba Irák. Platí v této zemi cestovní pojištění od pojišťovny Colonnade?

  Ne, v této zemi neplatí. Cestovní pojištění Colonnade platí pro území s výjimkou Íránu, Iráku, Severní Koreje, Súdánu, Sýrie a území Krymu. Neplatné je v neobydlených nebo válečných oblastech světa. Pojištění zároveň neplatí v zemích, do kterých Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat. Colonnade cestovní pojištění není možné sjednat na cesty do, z, nebo přes toto území.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Do jakého věku je možné sjednat Colonnade cestovní pojištění?

  Pojištění Colonnade nabízí pro osoby, které oslaví 80. narozeniny v den odjezdu. Výjimkou je pojištění rizikových a zimních sportů, potápění a pojištění manuální práce. Tato připojištění je možné uzavřít jen do 70 let věku.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mohu si cestovní pojištění od Colonnade prodloužit ze zahraničí?

  Ne, to není možné. Cestovní pojištění můžete sjednat pouze před odjezdem, nejpozději ještě před překročením státní hranice ČR. Pro prodloužení pojistné smlouvy se nejdříve musíte vrátit zpět do ČR.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Lucie Kalčíková, 34 let, operace slepého střeva v Dubaji

Lucie jezdí do zahraničí často. Při dovolené v Dubaji ji začalo nesnesitelně bolet břicho. Okamžitě zavolala na asistenční linku své pojišťovny, která ji dala instrukce, jak postupovat. Zanedlouho už Lucie ležela na sále připravena k operaci akutního zánětu slepého střeva. Operace proběhla v pořádku a Lucie v nemocnici zůstala ještě týden. Nemocnice v Emirátech jsou velmi moderní a nic jí nechybělo. Zdravotní péče, léky a hospitalizace jsou zde ale velmi nákladné a náklady se nakonec vyšplhaly k částce převyšující 250 000 korun.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny Colonnade?

Máte sjednané cestovní pojištění u pojišťovny Colonnade a došlo ke vzniku škody? Pak postupujte následovně:

1. Asistenční službu pojišťovny kontaktujte v případě, že potřebujete lékařské ošetření nebo v jiné naléhavé situaci (např. pokud potřebujete zajistit repatriaci do ČR). Na čísle +420 221 586 687 je vám k dispozici proškolený operátor, který vám řekne, jak dále postupovat. Na asistenční linku se dovoláte 365 dní v roce, 24 hodin denně.

Pro rychlejší komunikaci si připravte:

 • Své jméno a příjmení.
 • Číslo smlouvy, ze které škodní událost hlásíte.
 • Adresu, kde se momentálně nacházíte (např. adresa hotelu).
 • Telefonní číslo spolucestujícího (popř. ošetřujícího lékaře).

2. Pečlivě uložte všechny originály účtenek, lékařských zpráv nebo jiných dokumentů (např. policejní zprávu). Pokud je to možné, snažte se pořídit fotodokumentaci (např. u zničeného zavazadla) a získejte jména případných svědků.

3. Po návratu do ČR škodní událost oznamte prostřednictvím tohoto formuláře (Oznámení škody z cestovního pojištění), který najdete přímo na webových stránkách pojišťovny Colonnade. Spolu s vyplněným formulářem odešlete také veškeré další dokumenty, které se vzniklé škody týkají.

Škodní událost můžete u pojišťovny Colonnade nahlásit písemně, a to e-mailem na skody@colonnade.cz,  nebo na adrese:

Colonnade Insurance S.A., organizační složka

Úsek likvidace pojistných událostí

Na Pankráci 1683/127

140 00 Praha 4

Frenkee box
Rád si na sjezdovce dopřeješ skleničku vína a výlet na raftu si bez piva neumíš představit? Nezapomeň, že pojišťovna nekryje škody, ke kterým došlo pod vlivem alkoholu, drog nebo léků, které ti nepředepsal tvůj lékař.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky