Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Jaká je nejlevnější varianta pojištění?

Při cestách na území EU, Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a Chorvatska je možné cestovat pouze s Evropským průkazem zdravotního pojištění. Tento průkaz nám garantuje stejnou péči ve všech členských zemích, jako mají místní občané. Pokud je tedy lékařské ošetření v daném místě zdarma, bude zdarma i pro vás, pokud je placené, platíte ho i vy, a to včetně regulačních poplatků. Když už se pro tuto variantu rozhodnete, myslete na to, že máte pouze krytí léčebných výloh. Hospitalizace, přeprava do Čech v případě vážného zranění, asistenční služba, pojištění zavazadel, odpovědnosti nebo úrazové pojištění už je věcí cestovního pojištění.

Frenkee box
Pozor také na to, že státní zdravotnická služba je většinou jen ve větších městech. V turistických letoviscích se setkáš většinou jen se soukromými lékaři a u nich budeš muset bez cestovního pojištění vše zaplatit sám.

Pojištění k platební kartě

Bonus ke kartě ve formě cestovního pojištění má dnes skoro každý. Stačí ale toto pojištění na cesty? Četli jste si někdy pojistné podmínky tohoto pojištění? Pojištění ke kartě se dá sjednat téměř u jakékoliv banky a někdy bývá dokonce zdarma. Tak se tedy alespoň tváří – samozřejmě si ho zaplatíte v rámci měsíčních poplatků k účtu. U tohoto pojištění bývá často problémem výše krytí. Výše léčebných výloh bývá k tomuto pojištění často do 1 mil. korun, což je opravdu málo. V případě operace a následné hospitalizace v cizině vám tato částka rozhodně stačit nebude. A člověk nikdy neví, kdy ho chytne třeba žlučník nebo zánět slepého střeva.

Frenkee box
U tohoto typu pojištění bývá zpravidla pojistníkem banka, která nakupuje pojištění hromadně. Připrav se tedy na to, že v případě škody budeš vše řešit navíc ještě s bankou, která s likvidací škod nemá takové zkušenosti.

Cestovní pojištění online

Na jakoukoliv cestu do zahraničí bychom měli být dostatečně pojištěni. Nejpohodlněji a často se zajímavou slevou se můžeme pojistit online. Na co si dát pozor při online výběru pojištění?

 • Výše léčebných výloh by měla být minimálně 3 mil. korun.
 • Pojištění odpovědnosti vás může zachránit před nároky 3. stran, soudními spory i dluhy. Zkontrolujte si, zda je součástí balíčku a zda má rozumné krytí.
 • Pojištění ztráty zavazadel se hodí, ale není nutností.
 • V případě, že se chystáte provozovat nějaké adrenalinové sporty, nezapomeňte na odpovídající připojištění. 

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Proč mám platit zbytečně drahé cestovní pojištění, když mám Evropský průkaz zdravotního pojištění?

  Tento průkaz zajišťuje stejnou péči ve všech členských zemích, jako mají místní obyvatelé. Pokud je tedy lékařské ošetření v daném místě zdarma, bude zdarma i pro vás, pokud je placené, platíte ho i vy, a to včetně regulačních poplatků. Evropský průkaz zdravotního pojištění kryje navíc pouze léčebné výlohy. Hospitalizace, přeprava do Čech v případě vážného zranění (repatriace), asistenční služba, pojištění zavazadel, odpovědnosti nebo úrazové pojištění už je věcí cestovního pojištění. Přitom částky za převoz či pobyt v nemocnici mohou i v Evropě dosáhnout vysoké sumy. Například převoz z Itálie do Čech sanitkou by vás vyšel na 70 000 Kč a v případě leteckého převozu se částka dostane zhruba na 1 500 000 korun. Operace slepého střeva ve Francii vyjde na 700 000 korun a poranění hlavy zhruba na 1 300 000 korun. Tyto částky za vás bez cestovního pojištění nikdo nezaplatí.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Tomáš Waterman, 38 let, nehoda při potápění

Tomáš se jezdí každý rok potápět s kamarády do Egypta. Pokaždé sjednává cestovní pojištění pro celou skupinu jeho kamarád Petr, takže všichni vždy odjíždějí s pocitem, že jsou pojištěni a vše je v pohodě. Kamarádi se sice každoročně dohadují o ceně pojištění, protože jim cena pojištění přijde zbytečně vysoká a jim se přece nikdy nic nestalo. Bohužel letos v květnu Tomáš při ponoru neodhadl své síly a zkušenosti a málem se utopil. Naštěstí mu kamarádi pomohli, ale musel být hospitalizován. Až tady se zjistilo, že Petr nesjednává pojištění jen podle ceny, ale hlavně podle limitů a připojištění. Kluci se potápěli s bombou do hloubky přes 10 m, kde Petr správně připojistil rizikové sporty a pojišťovna celý Tomášův pobyt ve zdravotnickém zařízení a následný převoz domů uhradila. Petrovi patří omluva a velký dík za to, že o pojištění přemýšlel a nebral ho na lehkou váhu, jako zbytek grupy.

Největší roli hraje výše léčebných výloh

Nejlevnější pojištění není zdaleka to nejlepší. Ano, poslouží vám v případě, že vše dopadne dobře a vy nebudete na dovolené potřebovat pomoc lékařů. Pak si zřejmě řeknete, že je dobře, že jste za něj zaplatili co nejméně. Pokud se ale na dovolené zraníte nebo budete potřebovat náhlou operaci, budete hospitalizováni, budete potřebovat transport vrtulníkem nebo dokonce ublížíte při nehodě někomu dalšímu, budete hořce litovat, že jste si těch pár desítek korun nepřiplatili. Částka za tyto zákroky v zahraničí může hravě přesáhnout 1 mil. korun. Vše, co nepokryje pojišťovna, pak půjde z vaší kapsy. 

Frenkee box
Váháš nad cestou do zahraničí kvůli pandemii COVID-19? Přečti si, jak je to za současné situace s cestovním pojištěním a jak si pojistit letenky.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky