Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Typy, způsob sjednání, platba a platnosti pojištění cizinců

Komerční zdravotní pojištění platíte vždy jednorázově, a to na zvolené pojistné období.

V rámci komerčního pojištění rozlišujeme 2 druhy pojištění:

Nutná a neodkladná péče pro cizince

Nutná a neodkladná péče je známá také pod názvem základní pojištění. Jak název napovídá, pojištění kryje základní ošetření akutních zdravotních problémů. Obecně se tento typ pojištění doporučuje, pokud plánujete krátký pobyt, tedy na méně než 90 dnů. Tento druh pojištění je zároveň dostačující, pokud žádáte o vízum na zastupitelském úřadu ČR v zahraničí.

Pojistný limit u pojištění ve formě nutné a neodkladné péče musí být minimálně 60 000 EUR.

Každá z pojišťoven nabízí vlastní smluvní zdravotnická zařízení, kam se můžete vydat, ale pokud jde o akutní případ, každé zdravotní zařízení vám musí poskytnout pomoc.

Frenkee box
V rámci nutné a neodkladné péče jste ošetřeni, ale převoz a následné prohlídky už musíte platit sami.

Komplexní zdravotní pojištění cizinců

Komplexní zdravotní pojištění je určeno především pro cizince, kteří plánují na území ČR zůstat déle než 90 dnů. Kromě akutní lékařské péče pokrývá i preventivní návštěvy lékaře a u dětí třeba i očkování.

Komplexní zdravotní pojištění slouží jako podklad pro žádosti o vízum k pobytům na území ČR, které přesáhnou 90 dnů. Od 2. 8. 2021 platí nové znění zákona č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců. Komplexní zdravotní pojištění cizinců pro pobyty delší než 90 dnů může, po dobu následujících 5 let, nabízet pouze pojišťovna VZP. Cena komplexního zdravotního pojištění se liší v závislosti na obsahu konkrétních balíčků.

Pojistný limit u komplexního zdravotního pojištění musí být minimálně 75 000 EUR.

Frenkee box
Plánuješ cestovat nebo se vypravit za prací do zahraničí? Pokud uzavřeš komplexní zdravotní pojištění pro území ČR a Schengenu, můžeš ho využít i jako cestovní pojištění. Ale pozor! V zahraničí se z komplexního pojištění automaticky stává nutná a neodkladná péče.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co je to zastupitelský úřad ČR?

  Jde o velvyslanectví nebo konzulát ČR mimo české území.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je to Schengenský prostor (Schengen)?

  Je to označení pro území 26 států, které podepsaly tzv. Schengenskou dohodu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Které pojišťovny nabízejí komerční pojištění cizinců?

  Komerční pojištění v rozsahu nutné a neodkladné péče na 90 dnů nabízejí pojišťovny Slavia, UNIQA, Maxima, AXA Assistance a ERGO. U AXA Assistance můžete stále sjednat také komplexní zdravotní pojištění na 90 dnů. V souvislosti s novou legislativou, která vstoupila v platnost 2. 8. 2021, může komerční zdravotní pojištění pro delší pobyty nově nabízet pouze pojišťovna VZP.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co jsou to smluvní zdravotnická zařízení a jak získám jejich adresu?

  Smluvní zdravotnická zařízení jsou místa, se kterými má daná pojišťovna uzavřenou smlouvu a vy je tedy v případě zdravotních potíží můžete navštívit. Počet smluvních zdravotnických zařízení se u každé pojišťovny liší. Konkrétní adresu zjistíte buď ze seznamu, který získáte po sjednání pojištění, nebo po zavolání na asistenční službu.
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky