Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Komplexní zdravotní pojištění cizinců pro lékařské ošetření bez starostí

Komplexní zdravotní pojištění je jednou z variant komerčního zdravotního pojištění cizinců. Je povinné, pokud se snažíte získat vízum do ČR, ale může se vám hodit, i když ho reálně mít nemusíte. Lékařské ošetření je nákladnou záležitostí, a tak je vždy lepší, když platba nemusí jít z vaší kapsy. Za komplexní zdravotní pojištění je nutné vždy platit předem a na zvolené pojistné období.

Frenkee box
Lepší je zvolit elektronickou platbu, a to hlavně kvůli lepší kontrole ze strany cizinecké policie a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

I když máte jako cizinec komplexní zdravotní pojištění, vždy se nejdříve snažte kontaktovat asistenční službu, než se vydáte k lékaři. Tam vám řeknou, co máte dělat a nasměrují vás do smluvního zdravotnického zařízení. Telefonní číslo na asistenční službu najdete na asistenční kartičce, kterou získáte po sjednání pojištění.

Jak již bylo řečeno v úvodu, komplexní zdravotní pojištění můžete momentálně sjednat pojišťovny VZP a AXA Assistance.

Pojištění cizinců u pojišťovny VZP a.s.

Pojišťovna VZP a. s. nabízí 2 druhy komplexního pojištění:

 • pojištění Plus
 • pojištění Exclusive

 

Pojištění platí pouze na území ČR, ale za příplatek si ho můžete rozšířit i na oblast Schengenu. Balíčky komplexního zdravotního pojištění od pojišťovny VZP můžete uzavřít na 4 až 60 měsíců.

Zdravotní pojištění cizinců Plus je možné přizpůsobit na míru vašim potřebám a zvolit připojištěn „Profesionální sporty“ nebo „Novorozenec“ (pro děti do 3 měsíců věku a těhotné). Pokud vám stačí jen základní varianta pojištění, pak zvolte variantu „Standard“. Pojistný limit na 1 pojistnou událost činí 2 mil. Kč.

Frenkee box
Víš, že v rámci zdravotního pojištění Plus u PVZP můžeš zvolit i limit „Nadstandard“, a mít tak proplacenou třeba hormonální antikoncepci, očkování proti klíšťové encefalitidě nebo kontaktní čočky?

Zdravotní pojištění cizinců Exclusive je pro vás tou správnou volbou, pokud hledáte pojištění, které bude shodné s klasickým veřejným zdravotním pojištěním. Pojištění pokrývá i onemocnění, která vznikla před sjednáním smlouvy. Pojistný limit můžete nastavit na 2,5 mil. Kč, 4,5 mil. Kč nebo 6,5 mil. Kč na 1 pojistnou událost. V rámci pojištění Exclusive je zároveň možné připojistit i poporodní péči o novorozence a hodí se i pro profesionální sportovce.

Základní varianta komplexního zdravotního pojištění Plus nebo Exclusive se hodí také pro malé děti (od 3 měsíců věku).

Frenkee box
Jsi těhotná? V takovém případě zvol komplexní zdravotního pojištění Plus nebo Exclusive spolu s připojištěním „Novorozenec“. V pojištění je zahrnuta i poporodní péče o novorozence (až do 3 měsíců věku) a neuplatňuje se tzv. čekací doba (období, kdy pojištění nekryje některé zákroky, tedy např. gynekologické prohlídky v rámci těhotenství).

Pojišťovna AXA Assistance a cizinci

U pojišťovny AXA Assistance si můžete sjednat komplexní zdravotní pojištění pro cizince ve variantě Standard. V souvislosti s novou legislativou platí pojištění maximálně 3 měsíce. Následně musí cizinec buď přejít k pojišťovně VZP nebo získat veřejné zdravotní pojištění.

S pojištěním Standard získáváte limit pojistného krytí 1,5 mil. Kč (60 000 EUR), a pokud vám lékař předepíše léky, pojišťovna je proplatí až do limitu 5000 Kč. Pojištění kryje i stomatologickou péči, a to opět až do částky 5 tis. Kč. Péči v těhotenství vám pojištění Standard uhradí jen po 3měsíční čekací lhůtě od sjednání pojištění a porod po 8měsíční čekací lhůtě.

Frenkee box
Pojišťovna AXA Assistance neumožňuje sjednat speciální pojištění pro profesionální sportovce. Ale na rozdíl od ostatních pojišťoven zahrnuje do pojištění i péči o pacienty s AIDS nebo onkologickým onemocněním.

S AXA Assistance spolupracuje Frenkee – jeho klienti mj. těží z toho, že jde o celosvětovou síť, pojišťovna jako jedna z mála kryje i rakovinu a HIV/AIDs, které vzniknou v ČR, má vlastní revizní lékaře a akutní případy můžete konzultovat po telefonu s lékaři AXA díky službě Telemedical.

Komplexní zdravotní pojištění: Srovnání

Při výběru komplexního pojištění záleží čistě na vašich požadavcích. Jinou verzi pojištění musíte zvolit v případě, že jste těhotná, věnujete se profesionálnímu sportu nebo si potrpíte na nadstandardní péči.

Při kratším pobytu na území ČR můžete využít služeb AXA Assistance, ale počítejte s tím, že pojišťovny zpravidla nabízejí výhodnější podmínky při sjednání pojištění na delší dobu. Pokud tedy dopředu víte, že zde zůstanete delší dobu, využijte raději služeb pojišťovny VZP.

Vzhledem k nové legislativě musíte u dlouhodobých pobytů (nad 90 dnů) využít služeb pojišťovny VZP. Pouze tento druh pojištění můžete použít jako podklad k žádosti o vízum při pobytech přesahujících 90 dnů. Omezení výběru se zásadním způsobem například těhotných, protože komplexní zdravotní pojištění s připojištěním „Novorozenec“ nyní jako jediné kryje náklady spojené s těhotenstvím a porodem.

Frenkee box
Nevíš si rady s výběrem komplexního zdravotního pojištění? Obrať se na mé mé poradce, kteří ti poradí. Vždy měj na paměti, že ošetření cizinců bez pojištění je velmi komplikované a nákladné.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co je to Schengenský prostor (Schengen)?

  Je to označení pro území 26 států, které podepsaly tzv. Schengenskou dohodu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je to limit pojistného plnění?

  Jde o maximální částku, kterou pojišťovna proplatí, pokud budete muset navštívit doktora.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co jsou to smluvní zdravotnická zařízení a jak získám jejich adresu?

  Smluvní zdravotnická zařízení jsou místa, se kterými má daná pojišťovna uzavřenou smlouvu a vy je tedy v případě zdravotních potíží můžete navštívit. Počet smluvních zdravotnických zařízení se u každé pojišťovny liší. Konkrétní adresu zjistíte buď ze seznamu, který získáte po sjednání pojištění, nebo po zavolání na asistenční službu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Platí smlouva o pojištění pro cizince okamžitě?

  Ano, platí hned po zaplacení, a to i při sjednání online. Naprosto přesně řečeno – komerční zdravotní pojištění cizinců od AXA Assistanc, které nabízí Frenkee, začíná platit po zaplacení pojistného v 00:01 hodin dne, který byl zvolen jako počátek pojištění. Pojištění platí do 24:00 hodin dne, který je v pojistné smlouvě označen jako konec pojištění.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je to služba Telemedic/Telemedical?

  Jde o konzultace zdravotního stavu po telefonu s odborným personálem.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Potřebuji na smlouvu k pojištění cizinců razítko?

  Ne, je tam elektronický podpis pojišťovny.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  S čím asistenční služba k pojištění cizinců poradí?

  Můžete nahlásit pojistnou událost, získáte rady, kam jít do ordinace, nebo do nemocnice.
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky