Mobilní aplikace

Komplexní zdravotní pojištění cizinců – srovnání pojišťoven

Od 2. 8. 2021 platí nový zákon, na základě kterého může komplexní zdravotní pojištění pro pobyty delší než 90 dnů nabízet jen pojišťovna VZP. Zbývající komerční pojišťovny dlouhodobé komplexní zdravotní pojištění úplně odstranily ze své nabídky. Jedinou výjimkou je AXA Assistance, která stále nabízí tuto variantu zdravotního pojištění na 90 dnů.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Komplexní zdravotní pojištění cizinců pro lékařské ošetření bez starostí

Komplexní zdravotní pojištění je jednou z variant komerčního zdravotního pojištění cizinců. Je povinné, pokud se snažíte získat vízum do ČR, ale může se vám hodit, i když ho reálně mít nemusíte. Lékařské ošetření je nákladnou záležitostí, a tak je vždy lepší, když platba nemusí jít z vaší kapsy. Za komplexní zdravotní pojištění je nutné vždy platit předem a na zvolené pojistné období.

I když máte jako cizinec komplexní zdravotní pojištění, vždy se nejdříve snažte kontaktovat asistenční službu, než se vydáte k lékaři. Tam vám řeknou, co máte dělat a nasměrují vás do smluvního zdravotnického zařízení. Telefonní číslo na asistenční službu najdete na asistenční kartičce, kterou získáte po sjednání pojištění.

Jak již bylo řečeno v úvodu, komplexní zdravotní pojištění můžete momentálně sjednat pojišťovny VZP a AXA Assistance.

Pojištění cizinců u pojišťovny VZP a.s.

Pojišťovna VZP a. s. nabízí 2 druhy komplexního pojištění:

 • pojištění Plus
 • pojištění Exclusive

 

Pojištění platí pouze na území ČR, ale za příplatek si ho můžete rozšířit i na oblast Schengenu. Balíčky komplexního zdravotního pojištění od pojišťovny VZP můžete uzavřít na 4 až 60 měsíců.

Zdravotní pojištění cizinců Plus je možné přizpůsobit na míru vašim potřebám a zvolit připojištěn „Profesionální sporty“ nebo „Novorozenec“ (pro děti do 3 měsíců věku a těhotné). Pokud vám stačí jen základní varianta pojištění, pak zvolte variantu „Standard“. Pojistný limit na 1 pojistnou událost činí 2 mil. Kč.

Zdravotní pojištění cizinců Exclusive je pro vás tou správnou volbou, pokud hledáte pojištění, které bude shodné s klasickým veřejným zdravotním pojištěním. Pojištění pokrývá i onemocnění, která vznikla před sjednáním smlouvy. Pojistný limit můžete nastavit na 2,5 mil. Kč, 4,5 mil. Kč nebo 6,5 mil. Kč na 1 pojistnou událost. V rámci pojištění Exclusive je zároveň možné připojistit i poporodní péči o novorozence a hodí se i pro profesionální sportovce.

Základní varianta komplexního zdravotního pojištění Plus nebo Exclusive se hodí také pro malé děti (od 3 měsíců věku).

Pojišťovna AXA Assistance a cizinci

U pojišťovny AXA Assistance si můžete sjednat komplexní zdravotní pojištění pro cizince ve variantě Standard. V souvislosti s novou legislativou platí pojištění maximálně 3 měsíce. Následně musí cizinec buď přejít k pojišťovně VZP nebo získat veřejné zdravotní pojištění.

S pojištěním Standard získáváte limit pojistného krytí 1,5 mil. Kč (60 000 EUR), a pokud vám lékař předepíše léky, pojišťovna je proplatí až do limitu 5000 Kč. Pojištění kryje i stomatologickou péči, a to opět až do částky 5 tis. Kč. Péči v těhotenství vám pojištění Standard uhradí jen po 3měsíční čekací lhůtě od sjednání pojištění a porod po 8měsíční čekací lhůtě.

S AXA Assistance spolupracuje Frenkee – jeho klienti mj. těží z toho, že jde o celosvětovou síť, pojišťovna jako jedna z mála kryje i rakovinu a HIV/AIDs, které vzniknou v ČR, má vlastní revizní lékaře a akutní případy můžete konzultovat po telefonu s lékaři AXA díky službě Telemedical.

Komplexní zdravotní pojištění: Srovnání

Při výběru komplexního pojištění záleží čistě na vašich požadavcích. Jinou verzi pojištění musíte zvolit v případě, že jste těhotná, věnujete se profesionálnímu sportu nebo si potrpíte na nadstandardní péči.

Při kratším pobytu na území ČR můžete využít služeb AXA Assistance, ale počítejte s tím, že pojišťovny zpravidla nabízejí výhodnější podmínky při sjednání pojištění na delší dobu. Pokud tedy dopředu víte, že zde zůstanete delší dobu, využijte raději služeb pojišťovny VZP.

Vzhledem k nové legislativě musíte u dlouhodobých pobytů (nad 90 dnů) využít služeb pojišťovny VZP. Pouze tento druh pojištění můžete použít jako podklad k žádosti o vízum při pobytech přesahujících 90 dnů. Omezení výběru se zásadním způsobem například těhotných, protože komplexní zdravotní pojištění s připojištěním „Novorozenec“ nyní jako jediné kryje náklady spojené s těhotenstvím a porodem.

Často se ptáte

 • Co je to Schengenský prostor (Schengen)?
  Zobrazit odpověď
  Co je to Schengenský prostor (Schengen)?
 • Co je to limit pojistného plnění?
  Zobrazit odpověď
  Co je to limit pojistného plnění?
 • Co jsou to smluvní zdravotnická zařízení a jak získám jejich adresu?
  Zobrazit odpověď
  Co jsou to smluvní zdravotnická zařízení a jak získám jejich adresu?
 • Platí smlouva o pojištění pro cizince okamžitě?
  Zobrazit odpověď
  Platí smlouva o pojištění pro cizince okamžitě?
 • Co je to služba Telemedic/Telemedical?
  Zobrazit odpověď
  Co je to služba Telemedic/Telemedical?
 • Potřebuji na smlouvu k pojištění cizinců razítko?
  Zobrazit odpověď
  Potřebuji na smlouvu k pojištění cizinců razítko?
 • S čím asistenční služba k pojištění cizinců poradí?
  Zobrazit odpověď
  S čím asistenční služba k pojištění cizinců poradí?

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0