Mobilní aplikace

Nejlepší konsolidace půjček

Leží na tvých bedrech několik úvěrů a máš problém s včasným splácením? Chceš mít nižší splátku a nižší úrok? Nebo si prostě chceš zjednodušit život a řešit jen jeden úvěr? Konsolidace půjček za tebe vyřeší tyto i další problémy, které mohou komplikovat včasné splácení jednotlivých úvěrů.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Konsolidace půjček: Co to je?

Konsolidace půjček znamená sloučení půjček do jedné. Původní půjčky splatíte prostřednictvím nového úvěru a následně v pravidelných splátkách hradíte pouze dlužnou částku u nového poskytovatele.

Konsolidovat můžete bankovní i nebankovní produkty. Především tedy nejrůznější půjčky, kreditní karty nebo třeba kontokorent (půjčka vzniklá přečerpáním prostředků z běžného účtu). Vždy ale záleží na podmínkách dané banky.

Konsolidace půjček: Výhody

Konsolidace půjček s sebou přináší celou řadu výhod, především: 

 • Budete mít větší pořádek v osobních financích. Pokud se rozhodnete sloučit všechny své půjčky v jednu, nemusíte neustále kontrolovat datum splatnosti a předem se děsit toho, že nedopatřením zapomenete zaplatit.
 • Zaplatíte méně na bankovních poplatcích a snížíte měsíční splátku úvěru. Bankovní poplatky budete nově platit pouze jednomu poskytovateli. Pokud budete navíc splácet včas, vyhnete se i poplatkům za pozdní úhradu.

 • Dostanete své úvěry do důvěryhodnější instituce. Získali jste v minulosti úvěr u poskytovatele, který nepůsobí úplně nejlépe a raději byste své závazky přesunuli jinam? Přesně s tím vám pomůže konsolidace půjček.
 • Můžete sloučit bankovní i nebankovní půjčky. Do konsolidace úvěrů můžete zahrnout leasing na auto, spotřebitelskou půjčku, kontokorent i další půjčky.

 • Úvěr můžete i navýšit. Pokud splníte podmínky pro poskytnutí úvěru, můžete si půjčit i více peněz. Vyřešíte tak třeba problém s nefunkčním kotlem nebo rozbitým autem.
 • Výhodnější podmínky při sjednání pojištění schopnosti splácet. I když to tak třeba na první pohled nevypadá, pro poskytovatele úvěru je rozhodně lepší, když dlužník bez problémů splácí. Pokud si tedy klient sjedná pojištění schopnosti splácet, dočká se zpravidla odměny v podobě nižších úroků.

Konsolidace úvěrů: Nevýhody

Konsolidace úvěrů ale nemusí být vhodná pro každého, a to hned z několika důvodů:

 • Konsolidací úvěrů se zpravidla prodlouží celková doba splácení. Tedy za předpokladu, že se rozhodnete pro nižší měsíční splátky. V opačném případě se může doba splácení také zkrátit. 
 • Do konsolidace úvěrů nemůžete zahrnout hypotéku. Problém se splácením hypotečního úvěru můžete vyřešit refinancováním hypotéky, případně si sjednejte schůzku s poskytovatelem hypotéky a domluvte se, zda je možné dočasně upravit výši měsíčních splátek.

{control frenkeeHighlightControl:render, Současně se ale nabízí možnost sloučení hypotéky a úvěru na bydlení. Úvěr tak jednoduše zahrneš do nové nebo stávající hypotéky. Všechny potřebné informace jsem pro tebe shrnul do přehledného článku.

 • Horší podmínky pro klienty se záznamem v centrálním registru dlužníků. Počítejte tedy již předem s tím, že se tato skutečnost neutají. I klienti s negativním záznamem ale mohou své úvěry sloučit. Zpravidla ale musí využít služeb nebankovních institucí (konsolidaci bez registru) a zároveň musí počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Konsolidace půjček: Srovnání nabídek

Při srovnávání jednotlivých nabídek za účelem nalezení té nejvýhodnější konsolidace půjče, by vás měla zajímat především:

 • maximální a minimální výše úvěru
 • úroková sazba
 • celková doba splácení
 • možnost předčasného splacení zdarma

Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili průlet trhem (srovnání nabídek bank) k červenci 2022. Mějte ale na paměti, že každá nabídka konsolidace půjček je zcela individuální záležitostí a je vytvořena klientovi přímo na míru.

Název banky

Výše úvěru

Minimální úroková sazba

Doba splácení

Air Bank, a.s.

10 – 900 tis. Kč

4,4 %

6 – 120 měsíců

Česká spořitelna, a.s.

20 tis. – 2,5 mil. Kč

6,99 %

12 – 120 měsíců

ČSOB, a.s.

50 – 800 tis. Kč

6,9 %

12 – 120 měsíců

Hello bank!

20 tis. – 1 mil. Kč

5,49 %

6 – 108 měsíců

Komerční banka, a.s.

30 tis. – 2,5 mil. Kč

6,9 %

12 – 120 měsíců

mBank, S.A.

10 tis. – 1 mil. Kč

5,9 %

12 – 96 měsíců

MONETA Money Bank, a.s.

20 tis. – 2,5 mil. Kč

5,7 %

3 – 120 měsíců

Raiffeisenbank, a.s.

20 – 800 tis. Kč

6,7 %

6 – 120 měsíců

UniCredit Bank, a.s.

20 tis. – 1 mil. Kč

5,79 %

12 – 120 měsíců

Z hlediska minimální úrokové sazby vyniká v současné době Air Bank, která nabízí úrok již od 4,4 %. Klienty, kteří chtějí konsolidací vyřešit pouze nízké půjčky, jistě zaujme, že u Air Bank a mBank nabízejí konsolidaci pro půjčky již od 10 tis. Kč. Naopak nejvyšší úvěr v současné době nabízí Komerční banka, Česká spořitelna a MONETA Money Bank, a to ve výši 2,5 mil. Kč. Možnost předčasného splacení zdarma nabízejí téměř všechny banky s výjimkou MONETA Money Bank.

Často se ptáte

 • Mohou o konsolidaci půjček žádat i cizinci?
  Zobrazit odpověď
  Mohou o konsolidaci půjček žádat i cizinci?
 • Může o konsolidaci požádat osoba mladší 18 let?
  Zobrazit odpověď
  Může o konsolidaci požádat osoba mladší 18 let?

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0