Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění si dnes můžete sjednat během několika minut na počítači nebo mobilu online. Byla by proto nerozvážnost se na cestovní pojištění vykašlat - je to jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou byste při cestě do zahraničí neměli zapomenout. Bez pojištění vás může finančně zruinovat i banální nehoda. Jen pro představu – let vrtulníkem v Rakousku stojí 3 000 EUR. Pokud si na horách zlomíte nohu v místě, kam se dostane jen vrtulník, máte bez pojištění pěkný finanční problém. Přitom by před cestou stačilo vydat pár stovek za pojištění.

Pojištění vzniká zaplacením. Většinou je také nutné, aby bylo zaplaceno ještě před začátkem vaší cesty (existují výjimky). Pokud byste se pojistili až na místě a ten samý den nárokovali ošetření, mohlo by vzniknout důvodné podezření, že pojištění bylo sjednáno účelově. 

Pokud si sjednáváte pojištění online, nemusíte nic podepisovat - jakmile zaplatíte, tak dostanete všechny potřebné podklady včetně asistenční kartičky do e-mailu.

V nabídce cestovního pojištění si můžete dnes vybrat z celé řady pojištění:

Pojištění léčebných výloh je v rámci cestovního pojištění obsaženo vždy. Z pojištění léčebných výloh pojistitel hradí obvykle náklady na léčení či ošetření, hospitalizaci a transporty.

Úrazové pojištění zahrnuje pojistné plnění v případě trvalých následků úrazu, smrti na následky úrazu a odškodné.

Asistenční služba vám pomůže s vyhledáním vhodného zdravotnického zařízení, poskytne platební garance nebo pomůže s vyřízením náhradních cestovních dokladů.

Pojištění zavazadel se vztahuje na věci osobní potřeby, které si berete s sebou na cestu. Není to jen kufr na letišti, jsou to věci v kufru vašeho auta nebo ve střešním boxu. Pozor! Obvykle se nevztahuje na elektroniku, hotovost nebo šperky.

Pojištění odpovědnosti za škodu kryje škody způsobené někomu jinému v zahraničí při běžných činnostech jako je rekreační sport a zábava, a to jak na zdraví, tak na majetku.

Výluky z pojištění definují případy, na které se pojištění nevztahuje. Jde například o vznik škodní události pod vlivem alkoholu nebo v nebezpečné či válečné zóně, před kterou varuje MZV ČR. 

Léčebné výlohy

Největší důraz při zařizování cestovního pojištění klaďte na výši léčebných výloh. Z nich jsou hrazena veškerá ošetření, hospitalizace, transport do nemocnice nebo i transport zpět do Čech. Nejnižší částka na jednoho člověka by se měla pohybovat mezi 2-3 mil. korun. To už je dostatečná částka pro klidné cestování.

Nezapomínejte, že každé pojištění by mělo obsahovat asistenční služby. Na telefonní číslo asistence voláte vždy, když se něco stane. Výhodou je, že vám zde v českém jazyce poradí v jakoukoliv denní i noční hodinu a nasměrují vás, kam jít. Následné vyřízení pojistné události pak bude mnohem snadnější.

Pojištění odpovědnosti

Každé cestovní pojištění by mělo zahrnovat také pojištění odpovědnosti. V případě, že způsobíte omylem nějakou škodu na vybavení, uhradí ji za vás pojišťovna. Pojištění odpovědnosti také využijete, pokud omylem někoho zraníte. Bez pojištění odpovědnosti byste jeho léčbu museli hradit ze svého. Pozor jen na výjimky, do kterých spadá například zničení věci nebo zranění třetí osoby po požití alkoholu.

Často se ptáte

 • Když mám cestovní pojištění a omylem poškodím v hotelu nábytek, mohu žádat po pojišťovně proplacení?
  Zobrazit odpověď
  Když mám cestovní pojištění a omylem poškodím v hotelu nábytek, mohu žádat po pojišťovně proplacení?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Leoš Masný, 20 let, salmonela v rumunských horách

Leoš je student, který rád cestuje. Nikdy na cestu nemá moc peněz a šetří, kde se dá. Výpravu do Rumunska s kamarády plánoval několik týdnů. Všechny cesty měla partička promyšlené, ještě cestovní pojištění a mohli vyrazit. Po několika dnech v horách dostal Leoš horečku a zanedlouho se přidaly i výrazné střevní problémy a dehydratace. Leoše nakonec musela odvést záchranná služba a několik dní si poležel v nemocnici se salmonelózou. Cestovní pojištění sice měl, ale bohužel šetřil i na něm. Velmi nízký limit léčebných výloh, které mu pojištění poskytovalo, na pobyt v nemocnici nestačil. Leoš musel část peněz za svou léčbu doplatit z peněz svých rodičů. Ti mu zároveň museli zajistit i odvoz zpět do Čech.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Jak si vybrat nejvýhodnější pojištění

Cenu pojištění ovlivňuje celá řada faktorů:

 • Nejdříve si promyslete program cesty. Zvažte, jestli budete opravdu jen odpočívat, nebo se věnovat adrenalinovým aktivitám, a poté zadejte informace do srovnávače.
 • Průměrně se cena základního balíčku pohybuje okolo 20 korun pro dospělého na den. Za tuto částku lze pojištění sjednat u pojišťovny AXA Assistance. Při tak nízké ceně ale musíte počítat i s nízkým pojistným limitem.

Vybrali jsme pro vás několik nejzajímavějších letošních nabídek:

U pojišťovny AXA Assistance se můžete výhodně pojistit na cestu do zahraničí už od 140 korun/týden, teď navíc s 20% slevou. Limit léčebných výloh je u tohoto pojištění 2,5 mil. korun.

Pojišťovna Direct nabízí pojištění už od 104 korun/týden s limitem léčebných výloh ve výši 3 000 000 korun.

Pojišťovna Colonnade vás v nejlevnějším balíčku cestovního pojištění CLASSIC pojistí za 160 korun/týden po Evropě s krytím léčebných výloh do 5 mil. Kč.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0