Mobilní aplikace

Pillow autopojištění

Chceš pojištění auta, ve kterém nebudou žádné zbytečnosti? Pillow autopojištění si sestavíš tak, aby ti co nejvíc vyhovovalo. Zahrnout můžeš povinné ručení s pojistným limitem až 150 mil. Kč nebo třeba pojištění střetu se zvířetem. Pokud málo jezdíš, máš navíc nárok na příjemnou slevu.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pillow autopojištění: Co nabízí?

Pillow autopojištění si přizpůsobíte svým požadavkům. V nabídce nenajdete žádné předem připravené varianty pojištění aut, které dost často neodpovídají potřebám klientů. Sami se rozhodnete, zda chcete do pojistky zahrnout i Pillow povinné ručení, nebo dáte přednost samostatnému Pillow havarijnímu pojištění.

Sestavení Pillow autopojištění probíhá v několik krocích. Nebo, jak to popisuje přímo pojišťovna Pillow – polštářích:

 • Pillow povinné ručení: V prvním řadě se rozhodnete, jestli máte zájem o povinné ručení. Limit povinného ručení můžete nastavit na hodnotu 35, 70 nebo 150 mil. Kč. Limit platí pro újmy na zdraví a škody na majetku.

V dalších krocích přidáváte k Pillow povinnému ručení pojištění, které spadají do kategorie Pillow havarijní pojištění.

 • Pojištění dopravní nehody: Vztahuje se pro situace, kdy řidič vlastní chybou zaviní škodu na vozidle (např. nabourá jiné vozidlo, nepoužije ruční brzdu a vozidlo nabourá do lampy veřejného osvětlení). Jestliže zvolíte pojištění dopravní nehody, automaticky se musíte pojistit i pro pojištění střetu se zvířetem.

 • Pojištění střetu se zvířetem: Pojištění platí na škody, které vzniknou na zaparkovaném vozidle i vozidle v pohybu (např. překousané dráty od kuny, náraz divočáka).
 • Pojištění přírodní události: Tímto pojištěním se chráníte před škodou vzniklou v důsledku přírodní události (např. sesuv půdy, vichřice, krupobití, přímý úder blesku).

 • Pojištění krádeže vozidla: Pojištění proti krádeži auta (nebo jiného vozidla) se vztahuje na případy, kdy je vozidlo: ukradeno, poškozeno v době, kdy je u Policií ČR vedeno jako ukradené, nebo poškozeno v době, kdy bylo neoprávněně užíváno.
 • Pojištění vandalismu: Platí pro škody na zaparkovaném vozidle, které poškodí cizí osoba, dojde ke krádeži (nebo pokusu o krádež) části vozidla. Podmínkou pro proplacení škody je nahlášení škodní události Policii ČR.
 • Pojištění nezaviněné nehody: Pokud nehodu nezaviníte, musí vám škodu proplatit viník dopravní nehody ze svého povinného ručení. Někdy je to ale komplikované a na peníze můžete čekat i několik měsíců. Při sjednání tohoto pojištění získáte peníze týkající se škody na vozidle přímo od pojišťovny Pillow, která následně vše řeší s pojišťovnou viníka. Jedinou výjimkou jsou škody na zdraví, které musíte s pojišťovnou vždy řešit sami.
 • Pojištění skel: Pojištění se vztahuje na všechna výhledová skla.

 • Pojištění úrazu: V rámci tohoto pojištění volíte variantu: Smrt obou rodičů (dítě do 25 let věku má nárok na 10 tis. Kč měsíčně), Smrt řidiče (pojištěno na částku 500 tis. Kč), Invalidita řidiče (pojištěno na částku 500 tis. Kč, platí pro invaliditu 2. a 3. stupně), Pracovní neschopnost řidiče (denní odškodné ve výši 500 Kč, maximálně po dobu 2 let).
 • Pojištění zavazadel: V rámci tohoto pojištění hradí pojišťovna Pillow vzniklou škodu na zavazadlech přepravovaných ve vozidle, a to až výše pojistného limitu. Pojistný limit může být 50 nebo 100 tis. Kč. Pojištění se vztahuje na škodní událost způsobenou při: dopravní nehodě, střetu se zvířetem, poškození zvířetem, přírodním nebezpečí nebo v důsledku krádeže či vandalismu.

 • Pojištění asistence: Toto pojištění musíte zvolit, pokud jste do Pillow autopojištění zahrnuli povinné ručení. V opačném případě záleží jen na vás, jestli se pro něj rozhodnete. Na výběr máte celkem ze 4 variant pojištění (Odtah 50 km při nehodě, Odtah 50 km, Odtah v ČR neomezeně, Odtah i ze zahraničí). Asistenční služby následně vychází z podmínek jednotlivých variant. Pojištění vám nabízí ochranu pro případ, že je vozidlo následkem nehody, poruchy (neplatí pro variantu Odtah 50 km při nehodě), vandalismu, přírodní události, střetu se zvířetem nebo poškození zvířetem nepojízdné, nebo bylo ukradeno. 
 • Pojištění právní asistence: V rámci Pillow pojištění aut můžete získat také právní pomoc. Právníka na telefonu můžete kontaktovat 24 hodin denně, 365 dní v roce.

V rámci Pillow povinného ručení jste kryti až do výše pojistného limitu zvolené varianty (35, 70, 150 mil. Kč). U pojištění dopravní nehody, střetu se zvířetem, přírodní události, krádeže vozidla, vandalismu a nezaviněné nehody je pojistným limitem obvyklá cena vozidla. Při pojištění skel pak obvyklá cena skel.

Pillow autopojištění: Výhody

Ve prospěch Pillow autopojištění hovoří celá řada výhod:

 • Sami se rozhodnete, co do Pillow autopojištění zahrnete.
 • Předem jasně víte, na jaké situace se pojištění vztahuje, a kdy vám naopak pojišťovna škodu neproplatí.

 • Výhodnější cena pojištění, pokud se zavážete opravovat vozidlo v Pillow smluvních neznačkových opravnách.
 • Pevně daná spolučást. Při sjednání Pillow autopojištění přesně nastavíte, jak vysokou spoluúčast chcete platit v případě škody (5, 10, nebo 20 tis. Kč).
 • Pojistný limit až 150 mil. Kč v rámci Pillow povinného ručení. Škody za zaviněnou dopravní nehodu se mohou vyšplhat do astronomických výšin, s pojištěním auta od Pillow pojišťovny můžete řídit v klidu.
 • Pillow pojišťovna nabízí pojištění pro různé druhy vozidel.
 • Rychlé sjednání z pohodlí domova. Stačí pár kliknutí myší a můžete si prohlédnout nezávaznou kalkulaci.
 • Uznává bonus za bezeškodní průběh od České kanceláře pojistitelů.

 • Komunikace s pojišťovnou přes mobilní aplikaci Pillow. Kvůli nafocení stavu vozidla nebo stavu tachometru už nemusíte jezdit do servisu. Přehledný návod pro správné nafocení snímků najdete přímo v mobilní aplikaci.
 • Výhodnější cena pro řidiče, kteří jezdí méně. V rámci pojištění osobních automobilů můžete využít výpočtu ceny v závislosti na počtu ujetých kilometrů během jednoho roku.

Pillow autopojištění: Hlášení škodní události

Zajímá vás, jak postupovat v případě škodní události v rámci Pillow autopojištění? Obecný postup při dopravní nehodě vypadá takto:

 • Po srážce v první řadě myslete na svou bezpečnost, pokuste se proto především zachovat klid.
 • Zastavte vozidlo a zabezpečte místo dopravní nehody. Při vystupování z vozidla si nezapomeňte obléct reflexní vestu. Na okraj vozovky umístěte výstražný trojúhelník, který včas upozorní další řidiče na místo nehody.
 • Jestliže byl při dopravní nehodě někdo zraněn, poskytněte první pomoc.
 • Zavolejte záchrannou službu, policii, případně hasiče.

 • Sepište záznam o dopravní nehodě, který si nechte následně podepsat od všech účastníků dopravní nehody. Tento formulář najdete na webových stránkách pojišťovny Pillow a vyplatí se ho mít vždy v autě.

Pokud je to nutné, obraťte se na asistenční službu pojišťovny Pillow. Na číslo +420 251 032 862 můžete volat 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Aby bylo možné začít se šetřením pojistné události, musíte škodu pojišťovně nahlásit. Připravte si tedy číslo pojistné smlouvy. Škodní událost v rámci Pillow autopojištění můžete hlásit:

 

 • telefonicky

 

Kontaktujte Pillow pojišťovnu na telefonním čísle +420 295 562 333, a to od pondělí do pátku v době od 8.00–17.30 h.

 

 • e-mailem

 

Veškeré dokumenty můžete odeslat také na e-mailovou adresu info@mypillow.cz.

V závislosti na druhu pojistné události vás může pracovník pojišťovny požádat o další dokumenty.

Často se ptáte

 • Co nekryje povinné ručení?
  Zobrazit odpověď
  Co nekryje povinné ručení?
 • Co je havarijní pojištění a co kryje?
  Zobrazit odpověď
  Co je havarijní pojištění a co kryje?
 • Co nekryje havarijní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Co nekryje havarijní pojištění?
 • Vlastním traktor, mohu pro něj sjednat Pillow autopojištění?
  Zobrazit odpověď
  Vlastním traktor, mohu pro něj sjednat Pillow autopojištění?
 • Nahlásil/a jsem škodní událost u Pillow pojišťovny, jak dlouho trvá šetření?
  Zobrazit odpověď
  Nahlásil/a jsem škodní událost u Pillow pojišťovny, jak dlouho trvá šetření?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Lukáš Petrlík, 25 let, nehoda cisterny s obrovskou škodou

Lukáš si při sjednání autopojištění nenechal poradit a šetřil na limitech povinného ručení. “Co bych musel udělat, aby škoda přesáhla 35 000 000 Kč,” říkal si tenkrát. Po 3 letech se mu ale podobná situace stala. Nevěnoval plnou pozornost řízení, když si nastavoval za jízdy navigaci. Podařilo se mu přejet do protisměru a vjel do cesty cisterně. Řidič cisterny se snažil vyhnout čelnímu střetu, což se mu sice povedlo, ale kolem přejel krajnici a cisterna se převrátila. Z havarovaného vozu, respektive z nádrže, začaly vytékat převážené pohonné hmoty do vodovodního řadu. Hasiči vzniklou škodu likvidovali několik týdnů. Škoda na vozidle, újmě na zdraví řidiče cisterny a na majetku se nakonec vyšplhala na téměř 42 000 000 Kč. Z limitu povinného ručení Lukášova pojišťovna vyplnila sjednaný limit 35 mil. Kč na náhradu škod,  zbylých 7 000 000 Kč bude muset zaplatit Lukáš. Rozdíl na povinném ručení s nejnižším limitem (35 mil.), který si Lukáš sjednal, a nejvyšším (200 mil. Kč) bylo přitom asi 800 Kč ročně. Nešetřete na povinném ručení – i malá chyba může způsobit obrovskou škodu.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0