Mobilní aplikace

K čemu je pojištění adrenalinových nebo rizikových sportů?

Před sjednáním cestovního pojištění je dobré si ujasnit, jestli chceme na dovolené jen relaxovat, nebo se věnovat i nějakým rizkovějším sportům než je volejbal na pláži nebo tenis. Pokud ano, ověřte si, zda takové vybrané sporty pokrývá klasické cestovní pojištění, nebo je potřeba připojištění adrenalinových/rizikových sportů, které se sjednává k cestovnímu pojištění.

  • Nejste si jistí, jestli je váš vybraný sport ještě v pořádku, nebo už se řadí mezi ty rizikové? U pojišťovny Direct na to přijdete jednoduše ve chvíli, kdy si budete online sjednávat cestovní pojištění. Když zakliknete, že chcete i připojištění rizikových sportů, objeví se kolonka, do které zadáte svůj sport, a hned poznáte, jestli je rizikový nebo ne. 
  • K rizikovým sportům se řadí celá řada běžných aktivit, které provozujete závodně nebo pod hlavičkou nějaké organizace nebo klubu. Spadá sem i většina adrenalinových aktivit, do kterých se pustíte ve svém volném čase – například lyžování ve volném terénu a řada dalších freestylových sportů, lezení po stěně, potápění, surfing, kiteboarding, potápění v hloubce větší než deset metrů nebo třeba sjezd na horském kole.
  • Pojišťovna Direct nabízí připojištění jen na ty dny, ve kterých rizikovou aktivitu budete provádět. Nemusíte tedy zbytečně platit i za dny, kdy se budete jen válet na pláži nebo relaxovat u sjezdovky. A že dopředu nevíte, kdy přesně? Ani to není překážka. Na tyto rizikové sporty se u Directu dá se připojistit i den předem během dovolené.
  • V případě, že se sport, kterému se chcete věnovat, neřadí mezi rizikové, bude vám na cestu stačit klasické cestovní pojištění. Patří sem nejen základní kolektivní sporty, jako je třeba fotbal, nohejbal nebo basketbal, ale i různé druhy tance, jízda na kole, orientační běh, jóga, spinning, turistika nebo běh na lyžích. Pojištění takových sportů máte obvykle v ceně cestovního pojištění a nemusíte za ně připlácet.

Nepojistitelné sporty

Kromě klasických sportů a adrenalinových sportů, existuje také skupina sportů, na které vás pojišťovna nepojistí. Člověk se totiž při nich vystavuje zjevnému riziku. Asi vás nepřekvapí, že na pamplonský běh s býky vás nepojistí, ale dejte pozor i na nevinně vyhlížející jízdu na čtyřkolkách nebo paragliding, který často nabízí jako by se nechumelilo beach boyové na plážích.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0