Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Co je to asistence vozidla a k čemu je?

Asistence vozidla neboli také připojištění vozidla na cesty či autoasistence – každá pojišťovna má svůj vlastí název, ale pro vás je důležité, že se jedná o připojištění, které vám zajistí pomoc při poruše vašeho vozidla – ať už budete na cestě na dovolenou, budete cestovat v zahraničí, nebo se budete vracet z dovolené domů. Připojištění se týká nejen zahraničí, ale i události, ke kterým dojde na území ČR při cestě na dovolenou do zahraničí, nebo při návratu z ní.

Součástí připojištění není cestovní pojištění pro vás jako osobu – to je nutné sjednat zvlášť, nebo u pojišťoven AXA Assistance a Direct jako balíček, ve kterém budete mít cestovní pojištění, pojištění vozidla na cestu a případně další připojištění, pokud budou potřeba. Například připojištění odpovědnosti, pojištění na adrenalinové sporty a další.

V jakých případech vám pomůže asistence vozidla?

 • Porucha vozidla nebo defekt pneumatiky
 • Dopravní nehoda vozidla
 • Odcizení vozidla
 • Vandalismus na vozidle 

Co za mě pojišťovna uhradí?

Pojišťovna za vás uhradí vše do výše limitu uvedeného ve smlouvě, kterou s pojišťovnou podepíšete. Uhrazena vám bude: 

 • Oprava pojištěného vozidla v místě škodní události nebo vyproštění a odtah nepojízdného vozidla do nejbližšího autorizovaného servisu od místa události; nehradí se náklady na náhradní díly.
 • Uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že z objektivních důvodů není odtah do opravny možný (např. večerní hodiny, svátek atp.).
 • Přeprava nepojízdného vozidla do nejbližšího servisu v ČR od vašeho místa bydliště v případě, že je pojištěné vozidlo natolik poškozené, že jeho oprava není z technických důvodů v zahraničí možná do 5 pracovních dnů. V případě, že se jedná o totální škodu, limit určený pro repatriaci vozidla je možné použít na úhradu nákladů na ekologickou likvidaci vozidla. 

K čemu je mi autoasistenční služba?

Autoasistenční služba myslí nejen na vaše vozidlo, ale i na vás. Pokud se vaše vozidlo stane v důsledku pojistné události nepojízdným, můžete si nechat uhradit:

 • Ubytování celé posádky pojištěného vozidla v hotelu po dobu opravy a za cenu nejvýše do limitu ceny ubytování uvedeného v pojistné smlouvě.
 • Dopravu celé posádky pojištěného vozidla do cíle cesty, nebo výchozího místa cesty veřejnými hromadnými prostředky. O druhu dopravního prostředku rozhoduje asistenční služba.

Kdy vám autoasistenční služba nepomůže?

 • Ke škodní události došlo při soutěži, sportovním zápolení a přípravě na ně, nebo při motoristických přehlídkách.
 • Ke škodní události došlo v důsledku sázky.
 • Pokud jde o poruchy, které technicky i v rámci dopravních předpisů nebrání v pokračování cesty (např. porucha klimatizace).
 • Pokud se porucha již v uplynulých 12 měsících u téhož vozidla vyskytla a byla doporučena oprava ze strany asistenční služby.
 • Pojistné plnění se dále nevztahuje na cenu použitých náhradních dílů, pohonných hmot či jiných provozních kapalin, náklady na mýtné, dálniční poplatky a podobně.

Ceny připojištění vozidla

Připojištění vozidla autoasistence nabízí pojišťovna AXA Assistance samostatně, nebo jako součást balíčku k cestovnímu pojištění – sjednáte si ho pohodlně online. Cena připojištění na týden po Evropě vyjde na 450 korun. Připojištění zahrnuje opravu a odvoz do servisu, reálné náklady na opravu, náklady na parkovné, náhradní ubytování, náhradní dopravu a českého předkladatele při styku s úřady.

Pojišťovna Direct nabízí stejné služby. I zde je možnost balíčku s cestovním pojištěním osob. Za připojištění asistence vozidla u Directu za týden dovolené v Evropě zaplatíte průměrně 300 korun.

Pojišťovna Colonnade hradí v rámci připojištění "Rizika na cestách autem" náklady na odtah do nejbližšího servisu, náhradní dopravu a ubytování na místě nebo návrat do ČR, a to v případě poruchy i odcizení auta. Zaplatí i spoluúčast, kterou jste se zavázali uhradit půjčovně u pronajatého auta. Cena připojištění se pohybuje od 60 do 160 Kč za týden podle toho, k jakému balíčku si připojištění kupujete (čím vyšší balíček, tím vyšší cena za připojištění).

Půjčení vozidla v půjčovně

V případě, že si půjčíte vozidlo, doporučuje pojištění přímo v půjčovně – ptejte se po tzv. Full coverage. Tento druh pojištění je sice dražší, ale výhodou je, že je bez spoluúčasti. Auto můžete vrátit v jakémkoliv stavu, navíc vás půjčovna nebude zdržovat žádnou technickou prohlídkou při vrácení vozu. Cena za tento balíček se pohybuje okolo 400 Kč na den. 

Častou podmínkou zapůjčení auta – především v USA – je vlastnictví kreditní karty s dostatečným kreditem. Půjčovna tak má jistotu, že v případě škody na vozidle bude mít z čeho škodu nárokovat. Vydání kreditní karty se také považuje za jistou záruku toho, že jste solventní člověk, protože si vás už předtím musela proklepnout banka.

Frenkee box
Většina autopůjčoven omezuje možnost půjčení auta věkem řidiče. Některé společnosti požadují minimální věk řidiče 21 let, jiné 23, někdy dokonce 26 let. Některé zase umožňují i nižší věk řidiče, ale za zvláštní příplatek. Častou podmínkou bývá, že řidič je držitelem řidičského průkazu alespoň 1 rok, někde jsou požadovány 2 roky. Méně zkušení řidiči se u autopůjčoven mohou setkat také s užšími možnostmi výběru typu a velikosti vozidla. Autopůjčovny mají omezení i pro nejvyšší možný věk řidiče – každá autopůjčovna má své vlastní podmínky.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  V případě, že budu mít nehodu v Chorvatsku, kde je povolen limit alkoholu 0,5 promile, nadýchám 0,4 promile a zraním se při té nehodě, jak bude postupovat pojišťovna?

  Z právního hlediska této země se vám nic nestane, ale pojišťovna neuznává žádnou toleranci alkoholu v krvi, protože se řídí eským zákonem. Každá pojišťovna tyto případy řeší individuálně, ale s největší pravděpodobností vám zdravotní péči hradit nebude z důvodu porušení pojistných podmínek.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Když si půjčím auto v půjčovně a udělám na něm nějakou škodu, bude mě krýt pojištění odpovědnosti?

  V momentě, kdy uděláte něco se zapůjčeným vozidlem, vám může být pojištění odpovědnosti k ničemu, protože škoda na motorových vozidlech (ať už vlastních, nebo z půjčovny) bývá ve výlukách z pojistného plnění.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Vladimír Hartmann, 47 let, porucha vozu v Rakousku

Vladimír vycestoval s manželkou a dvěma dětmi autem do Chorvatska. Při cestě po Rakousku ale začalo auto hlásit závadu. Zastavil proto na nejbližší benzinové pumpě a kontaktoval asistenční linku své pojišťovny. Před cestou si u pojišťovny sjednal nejen cestovní pojištění pro celou rodinu, ale také pojištění vozu. Milá paní na asistenční lince Vladimírovi v českém jazyce vysvětlila, co se bude dít. Pro auto přijela odtahová služba a odvezla ho do nejbližšího servisu. Po zjištění problému bylo jasné, že oprava potrvá do 2. dne. Pojišťovna zajistila Vladimírovi a rodině noc v nejbližším penzionu a druhý den dopoledne jim opravené auto přivezli. Vladimír neovládá žádný cizí jazyk a tak se mu velice ulevilo, že tohle všechno nemusel zařizovat sám. Rodina pokračovala v cestě a zbytek dovolené proběhl bez chybičky.

Co dělat v případě nehody nebo poruchy vozidla?

Pokud váš klid naruší nehoda nebo porucha vozidla, ať už auta, nebo motocyklu, obraťte se na asistenční službu. Ta je vám k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Telefonní číslo najdete na asistenční kartičce, kterou dostaneme při pojištění. Nezapomeňte si ji hned vytisknout a uložit na místo, kde ji budete mít stále u sebe. Můžete si ji složit třeba pod obal telefonu, který s sebou nosíte pořád.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky