Pojištění domácnosti online
… před lupiči, živly i neopatrným sousedem

Pojistěte si hodnotu vybavení své domácnosti, ať už bydlíte ve vlastním, nebo v nájmu.

 • Rychlé sjednání online.
 • Pojištění domácnosti a nemovitosti.
 • Umíme pojistit kolo, psa, kočku, garáž a mnohem více.
Frenkee Portret
Pojištění domácnosti (věcí)

Pojištění domácnosti (věcí)

Všech věcí, které si můžete odnést s sebou, jako je mobil, gauč, televize, kolo nebo obraz.

Na co se vztahuje

 • Spotřebiče, vysavač, lednice
 • Mobil, počítač, TV, ...
 • Gauč, světla, skříně, křesla, stoly, ...
 • Oblečení, módní doplňky
 • Kolo, lyže, golfové hole
 • Obrazy, cennosti, šperky

3 jednoduché kroky a jste pojištěni

Vyberte to správné pojištění Vyberte to správné pojištění
1

Vyberte to správné pojištění

Pár údajů o vás Pár údajů o vás
2

Pár údajů o vás

Zaplatíte a jste ihned pojištěni Zaplatíte a jste ihned pojištěni
3

Zaplatíte a jste ihned pojištěni

Proč se vyplatí pojištění majetku?

Lidé mají většinou nejlépe pojištěné své auto, ale zapomínají pořádně pojistit svůj majetek. Přitom jde často o jejich domov nebo nemovitost, na kterou šetřili celý život. Pojištění domácnosti uhradí škody, které vám způsobí lupiči nebo vytopení sousedy na vybavení, které není pevnou součástí stavby. Na to je naopak pojištění nemovitosti. K domácnosti často v ceně získáte pojištěnou i garáž, domácí mazlíčky, kolo, hotovost nebo zahradní vybavení. Dobrá pojišťovna proplatí i vodné/stočné a vyhledání místa prasknutí potrubí. Samozřejmostí jsou i základní asistenční služby.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na jaká zvířata se vztahuje pojištění mazlíčků?

  Pojištění se většinou vztahuje jen na psy nebo kočky. Pokud máte jiného domácího mazlíčka, pravděpodobně u pojišťovny neuspějete. Kromě toho je ale možné pojistit i hospodářská zvířata a koně.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Můžu kolo zahrnout i do jiného pojištění než pojištění domácnosti?

  Ano. Jestli s kolem někam vyrážíte, můžete ho zahrnout do havarijního pojištění nebo do pojištění zavazadel u autopojištění nebo cestovního pojištění.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?

  Standardně se vedlejšími objekty myslí stavby, které leží na stejném nebo přilehlém pozemku jako vaše nemovitost. Bývá to garáž, stodola, pergola, plot, zapuštěný bazén, studna nebo třeba čistička odpadních vod.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

  Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení domu, jako je nábytek, knihy, elektronika, kuchyňská linka, zařízení koupelny a toalety.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je to podpojištěnost?

  Podpojištěnost je případ, kdy dům nebo byt podhodnotíte. Dejte si na to pozor, protože pojišťovny podpojištění penalizují tím, že vám krátí pojistné plnění. Řekněme například, že vlastníte nemovitost, která má hodnotu 5 000 000 Kč, ale pojistíte ji jen na 2 500 000 Kč. To znamená, že jste ji o polovinu podhodnotili. V případě škody pak pojišťovna zkrátí pojistné plnění taky na polovinu – nevyplatí vám tedy 2 500 000 Kč, ale jen 1 250 000 Kč.
  FAQ - odpověď

Všechny dotazy ...

Příběhy špatně pojištěného majetku

Drobná záměna pojmů, podpojištěnost nebo špatně navolený limit. Přečtěte si příběhy, které vám pomůžou neudělat stejné chyby v pojištění majetku a ochránit svůj domov.

Frenkee portrét Frenkee portrét

Tomáš si před lety pořídil vlastní bydlení. Malý byt v Chomutově. Postupem času si našel přítelkyni Pavlu a založil rodinu, přestěhoval se proto do rodinného domku a byt začal pronajímat. Nájemník bohužel způsobil velkou škodu. Zapomněl na sporáku pánvičku se zbytkem oleje a odešel ven. Ten začal po chvíli hořet a oheň zničil celý byt a také poškodil i další byty v domě. Takovou škodu by běžně krylo pojištění, ale Tomáš ho neměl sjednané, protože měl pocit, že je pojištěný bytový dům prostřednictvím SVJ. SVJ pojištění ale také nemělo uzavřené, takže Tomáš nyní nárokuje škodu po nájemníkovi, který škodu způsobil, což se ukázalo jako téměř nemožné. Jako majitel nemovitosti také musí uhradit škodu sousedům a škodu na společných prostorách domu. Celková škoda se vyšplhala přes 2 mil. korun. Pojištění na obdobný byt s pojištěním odpovědnosti za škody vyplývající z vlastnictví nemovitosti by přitom ročně přišlo na necelé 2000 Kč.

Jarmila má krásný byt na karlovarské kolonádě s hodnotou přes 6 mil. Kč. Když si ale sjednávala před lety pojištění, tak dala na radu kamarádky a úmyslně uvedla, že byt má nižší hodnotu, aby si snížila roční pojistné. Problém přišel při pojistné události, kdy likvidátor podhodnocení rychle odhalil a pojistné plnění krátil poměrem, jakým Jarmila snížila pojistnou částku (hodnotu nemovitosti). Rozdíl na ušetřeném pojistném byl sice 820 Kč ročně, ale rozdíl v pojistném plnění téměř 30 000 Kč.

Jiří se rozhodl nešetřit na pojištění nemovitosti a v rámci pojistky si připojistil i elektromotory. Připojištění se mu pak skvěle hodilo, když čistil bazén a nasál autíčko, které do bazénu hodil jeho vnuk. Trubice vysavače autíčko nasála a ucpala tím čerpadlo. Kvůli tomu se celé zařízení spálilo a bylo potřeba jej předat do servisu. Ten zhodnotil čerpadlo jako neopravitelné a Jiří si tedy musel koupit nové. Fakturu pak dal na proplacení pojišťovně a společně s fotodokumentací a hlášením pojistné události vše poslal likvidátorovi, který vyhodnotil žádost jako oprávněnou a během několika dní vyplatil i plnění.

Katka svůj rodinný dům podědila v roce 1998, kdy si ho také poprvé sama nechala pojistit. V té době měl hodnotu 1 mil. korun. O více než 20 let později ale došlo ke škodě, kterou likvidátor musel krátit, protože pojistná částka, za kterou Kateřina platila pojistné, neodpovídala o více než 3 mil. Kč reálné hodnotě domu v čase, kdy se pojistná událost stala. Každé pojištění je potřeba pravidelně aktualizovat na reálnou hodnotu majetku.

Nemovitost, nebo domácnost? Představte si model vašeho bydlení, ten vezměte do ruky a otočte ho vzhůru nohama. To, co vypadne (obrazně řečeno), je vybavení domácností a to, co nevypadne, jsou pevné stavební součásti nemovitosti. Dominik tuhle poučku neznal a nechal si pojistit pouze domácnost. Zklamání přišlo, když mu praskla trubka, která přivádí vodu do kuchyně, a voda vytopila jeho byt a zničila dřevěnou podlahu. Bohužel toto z pojištění domácnosti likvidní nebylo a Dominik už pro příště bude vědět.

Hledáte cestovní pojištění?

Píšu články o tom, co vás zajímá

Frenkee portrét
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky