Pojištění domácnosti a nemovitosti Direct

Jaké pojištění majetku si vybereš, záleží na tom, jestli chceš pojistit vlastní dům, pronajatý byt nebo třeba víkendovou chatu. Pokaždé pro tebe budou důležité jiné podmínky a rizika.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění domácnosti Direct

Pojištění domácnosti zpravidla zvolíte, pokud chcete pokrýt rizika, která se týkají vybavení vašeho domova. Většinou jde o nábytek, elektroniku, sportovní potřeby, knihy, oblečení nebo třeba šperky.

Svou domácnost si můžete pojistit na široké spektrum rizik. Mezi nejčastější patří živly, krádež, vandalismus nebo vodovodní škody. Direct vám ale v rámci pojištění domácnosti kryje i zkrat spotřebičů, zkažené jídlo, sklo a sanitární vybavení, vloupání do auta nebo loupež na ulici.

Pojištění nemovitosti Direct

Jestliže vlastníte nemovitost, je dobré ji pro všechny případy pojistit. Toto pojištění se vztahuje na samotnou stavbu a to, co je její neoddělitelnou součástí. Pokryje vám tedy škodu na zdech, stropech, podlahách apod. Smlouvu můžete přitom uzavřít jak na rodinný nebo bytový dům, tak na chatu, samostatně stojící garáž nebo nebytovou jednotku.

Pojištění nemovitosti Direct kryje rizika živlů a vodovodních škod, povodní i záplav. Kromě toho se ale na pojištění můžete spolehnout v případě poničení fasády, vandalismu nebo ztráty nájmu.

Možnosti připojištění u pojištění majetku Direct

Pojištění majetku můžete rozšířit o různá připojištění, která nejsou v základním balíčku. Sem patří hlavně:

 • Pojištění domácích mazlíčků – Hodí se vám, pokud váš pes nebo kočka bude potřebovat ošetření veterináře.
 • Pojištění jízdních kol – V případě krádeže, vandalismu nebo dopravní nehody se o peníze za své kolo nemusíte bát.
 • Pojištění zdravotních pomůcek – Kryje náklady na ztrátu nebo poškození pomůcek, bez kterých se v životě neobejdete.
 • Pojištění garáže – Pojištění oceníte pro samostatně stojící garáž, kterou máte do 15 kilometrů od svého pozemku.

Asistenční služby jsou u Directu samozřejmostí

Ke každému pojištění získáte i asistenční služby. Využijete je v případě drobnějších zádrhelů, jako jsou například zabouchnuté klíče nebo oprava spotřebiče po záruce.

Direct vám zajistí řemeslníka, náhradní ubytování i uskladnění vybavení. Mimo to si můžete do smlouvy připojit i asistenci právníka nebo IT specialisty. Budete tak v klidu jak při sousedském sporu, tak při práci s nespolehlivým počítačem.

Výhody pojištění majetku od Directu

 • Rizika, spoluúčast i další specifika si nastavíte přímo podle sebe. Platíte tak jen za to, co skutečně chcete.
 • Na zákaznické lince se setkáte s lidmi, kteří jsou připraveni s vámi problém hned řešit. Nečekáte tak dlouhé minuty na automatu.
 • Pojistit si můžete jakoukoli stavbu na pozemku. I plot, kůlnu nebo strom.
 • Peníze za zničený majetek dostanete v nových cenách. Tak abyste si mohli rovnou koupit náhradu.

Jak si sjednat pojištění majetku Direct

Stačí si u Frenkeeho vybrat, o jaké pojištění máte zájem. Zadáte pár základních údajů o svém majetku, navolíte si krytí jednotlivých rizik a doplníte vybraná připojištění. Během několika kliknutí získáte cenovou kalkulaci. Pokud s ní budete souhlasit, zadáte už jen údaje ke smlouvě a o víc se nemusíte starat.

Je dobré vědět

 • Kdy se pojištění platí? Platí se většinou jednou ročně podle toho, kdy přesně jste si smlouvu sjednali. Pokud chcete částku rozdělit do několika plateb, domluvte si to dopředu s pojišťovnou.
 • Kdy pojištění začíná a končí? První den pojištění je uvedený na pojistné smlouvě. Od tohoto data většinou platí na dobu neurčitou. Pokud chcete pojištění z nějakého důvodu vypovědět, je potřeba to udělat písemně s dostatečným předstihem před výročím pojistky.

Často se ptáte

 • Co potřebuji k nahlášení škody na majetku?

  Zobrazit odpověď

  Když potřebujete nahlásit škodu, pojišťovna po vás bude chtít tyto informace:

  • Číslo vaší pojistné smlouvy.

  • Kdy a kde škoda vznikla.

  • Jak ke škodě došlo.

  • Co přesně utrpělo škodu.

  • Číslo účtu, na který chcete poslat pojistné plnění.

  Co potřebuji k nahlášení škody na majetku?
 • Co má vliv na cenu pojištění domácnosti?

  Zobrazit odpověď

  Finální cenu pojištění domácnosti ovlivňuje hlavně těchto 5 faktorů:

  • Výše pojistné částky – Hodnota, na jakou svůj majetek pojistíte, by měla odpovídat skutečnosti. V žádném případě se nevyplatí cenu své domácnosti přeceňovat, ale ani podceňovat. V případě pojistné události by se vám to vymstilo a dostali byste od pojišťovny jen zlomek peněz.

  • Lokalita vaší domácnosti – Je rozdíl, jestli bydlíte v Praze, na malém městě, nebo na vesnici. Každá oblast leží v jiném pásmu rizikovosti – tedy pravděpodobnosti vzniku pojistné události.

  • Spoluúčast – Sami si nastavíte, jak velkou spoluúčast si s pojišťovnou dohodnete. Mějte jen na paměti, že čím vyšší spoluúčast si sjednáte, tím nižší částku za pojištění platíte. Na druhou stranu ale v případě, že se s vaší domácností něco stane, dáte víc peněz ze svého.

  • Zabezpečení domácnosti – Tato veličina úzce souvisí s výší pojistné částky. Čím vyšší je totiž hodnota vašeho majetku, tím lepší zabezpečení po vás bude pojišťovna chtít. Bezpečnostní zámky, alarmy, kamery – to všechno samozřejmě zvyšuje úroveň zabezpečení majetku. Pro případ řádění živlů se zabezpečení posuzuje podle materiálu, který majetek chrání. Cihlový dům je odolnější než dřevěný, kovový trezor na cennosti je zase lepší než skříň z dřevotřísky.

  • Frekvence plateb – Nejvýhodnější pro vás je, když si nastavíte roční platbu. Pokud z nějakého důvodu potřebujete částku rozdělit a platit častěji, pojištění vás zpravidla vyjde o něco dráž.

  Co má vliv na cenu pojištění domácnosti?
 • Můžu nechat pojistit i nezkolaudovanou nemovitost?

  Zobrazit odpověď
  Můžu nechat pojistit i nezkolaudovanou nemovitost?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Dominik Kotrba, 27 let, pojištění domácnosti bez pojištění nemovitosti

Nemovitost, nebo domácnost? Představte si model vašeho bydlení, ten vezměte do ruky a otočte ho vzhůru nohama. To, co vypadne (obrazně řečeno), je vybavení domácností a to, co nevypadne, jsou pevné stavební součásti nemovitosti. Dominik tuhle poučku neznal a nechal si pojistit pouze domácnost. Zklamání přišlo, když mu praskla trubka, která přivádí vodu do kuchyně, a voda vytopila jeho byt a zničila dřevěnou podlahu. Bohužel toto z pojištění domácnosti likvidní nebylo a Dominik už pro příště bude vědět.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění