Mobilní aplikace

Mohu si pojistit lyže na cestu do zahraničí?

Pojištění lyží spadá do kategorie pojištění sportovního vybavení. K ochraně sportovního vybavení můžete využít více pojistných produktů.

  • Základem je vždy cestovní pojištění, ke kterému si můžete přidat ještě pojištění zavazadel. Zjistěte si u pojišťovny, zda toto pojištění zahrnuje také sportovní vybavení.
  • Důležité jsou také limity pojistného plnění, smluvní podmínky a výluky. Když si například vyberete cestovní pojištění od pojišťovny AXA Assistance, u varianty Excelent je celkový limit pro pojištění zavazadel 40 000 korun a z toho 20 000 korun na sportovní vybavení. 

Je vaše vybavení dražší a máte strach, že vám takto nastavený limit plně nenahradí možnou škodu? Můžete využít také speciální pojištění sportovní výbavy, které některé pojišťovny nabízejí. Toto pojištění se vztahuje nejen na lyže či snowboardy, ale i jízdní kola, koloběžky, golfové hole, tenisové rakety, potápěčskou či horolezeckou výbavu a další. Pojištění se vztahuje i na krádež sportovních věcí odložených v penzionu nebo zaparkovaném autě a platí po celém světě. Myslete vždy na to, že své věci nemůžete nechat nezabezpečené. Pojišťovna vždy bude chtít dokázat, že zloděj musel překonat nějakou překážku.

Co dělat v případě krádeže lyží?

Pokud dojde ke krádeži vašich lyží, je důležité vědět, na koho se obrátit.

  • V případě, že dojde ke krádeži v prostorách určených pro odkládání sportovní výbavy, pak ručí za škody provozovatel daného zařízení. Škodu vám nahradí například provozovatel penzionu nebo restaurace ze svého pojištění.
  • Ke krádeži může dojít i při cestování autobusem. V těchto případech odpovídá za vzniklé škody dopravce, se kterým se musíte domluvit na vyrovnání.

Pokud vám někdo ukradne lyže nebo snowboard na horách, musíte především ohlásit událost na místní policii. Doklad od policie si dobře schovejte, budete ho potřebovat při hlášení škodní události své pojišťovně. Místo krádeže si také dobře vyfoťte a pokud je ještě máte, dohledejte také účtenky od všech ukradených věcí.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0