Mobilní aplikace

Frenkeeho pojištění majetku

abyste mohli klidně spát

Frenkeeho pojištění majetku
 • Rychlé sjednání online.
 • Pojištění domácnosti a nemovitosti.
 • Umíme pojistit kolo, psa, kočku, garáž a mnohem více.
Frenkeeho pojištění majetku Frenkeeho pojištění majetku
Co mám vybrat?

3 jednoduché kroky a jste pojištěni

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
1

Vyberte to správné pojištění

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
2

Pár údajů o vás

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
3

Zaplatíte a jste ihned pojištěni

Proč se vyplatí pojištění majetku?

Lidé mají většinou nejlépe pojištěné své auto, ale zapomínají pořádně pojistit svůj majetek. Přitom jde často o jejich domov nebo nemovitost, na kterou šetřili celý život. Pojištění domácnosti uhradí škody, které vám způsobí lupiči nebo vytopení sousedy na vybavení, které není pevnou součástí stavby. Na to je naopak pojištění nemovitosti. K domácnosti často v ceně získáte pojištěnou i garáž, domácí mazlíčky, kolo, hotovost nebo zahradní vybavení. Dobrá pojišťovna proplatí i vodné/stočné a vyhledání místa prasknutí potrubí. Samozřejmostí jsou i základní asistenční služby.

Před čím vás pojištění majetku ochrání?

 • Základní nebezpečí: požár, výbuch, imploze, rázová vlna, úder blesku, pád předmětů, vichřice, kroupy, sesuv půdy, zřícení skal a lavin, tíha sněhu či námrazy, zemětřesení a náraz vozidla.
 • Vodovodní škody: praskne trubka, bojler, unikne voda z akvária, pračky, myčky nebo z jiných zařízení.
 • Povodeň a záplava: patří sem i škody způsobené vodou stoupající z odpadního potrubí.
 • Zkažení jídla v lednici nebo mrazničce z důvodu poruchy nebo výpadku proudu.
 • Zatečení vody z důvodu prudkých srážek nebo tání sněhu.
 • Odcizení, vandalismus a někdy i loupež na ulici nebo krádež ze zaparkovaného vozidla.
 • Rozbití skel nebo poškozením sanity.
 • Poškození spotřebičů zkratem.
 • Vhodným doplňkem pojištění majetku je pojištění odpovědnosti, které zaplatí škody, které způsobíte přímo vy nebo vaše nemovitost někomu jinému – třeba sousedovi vytopíte byt kvůli prasklé trubce.

Často se ptáte

 • Na jaká zvířata se vztahuje pojištění mazlíčků?
  Zobrazit odpověď
  Na jaká zvířata se vztahuje pojištění mazlíčků?
 • Můžu kolo zahrnout i do jiného pojištění než pojištění domácnosti?
  Zobrazit odpověď
  Můžu kolo zahrnout i do jiného pojištění než pojištění domácnosti?
 • Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?
  Zobrazit odpověď
  Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?
 • Na co se vztahuje pojištění domácnosti?
  Zobrazit odpověď
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?
 • Co je to podpojištěnost?
  Zobrazit odpověď
  Co je to podpojištěnost?
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.
Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Příběhy špatně pojištěného majetku

Drobná záměna pojmů, podpojištěnost nebo špatně navolený limit. Přečtěte si příběhy, které vám pomůžou neudělat stejné chyby v pojištění majetku a ochránit svůj domov.

Tomáš si před lety pořídil vlastní bydlení. Malý byt v Chomutově. Postupem času si našel přítelkyni Pavlu a založil rodinu, přestěhoval se proto do rodinného domku a byt začal pronajímat. Nájemník bohužel způsobil velkou škodu. Zapomněl na sporáku pánvičku se zbytkem oleje a odešel ven. Ten začal po chvíli hořet a oheň zničil celý byt a také poškodil i další byty v domě. Takovou škodu by běžně krylo pojištění, ale Tomáš ho neměl sjednané, protože měl pocit, že je pojištěný bytový dům prostřednictvím SVJ. SVJ pojištění ale také nemělo uzavřené, takže Tomáš nyní nárokuje škodu po nájemníkovi, který škodu způsobil, což se ukázalo jako téměř nemožné. Jako majitel nemovitosti také musí uhradit škodu sousedům a škodu na společných prostorách domu. Celková škoda se vyšplhala přes 2 mil. korun. Pojištění na obdobný byt s pojištěním odpovědnosti za škody vyplývající z vlastnictví nemovitosti by přitom ročně přišlo na necelé 2000 Kč.

Pojištění majetku

Jarmila má krásný byt na karlovarské kolonádě s hodnotou přes 6 mil. Kč. Když si ale sjednávala před lety pojištění, tak dala na radu kamarádky a úmyslně uvedla, že byt má nižší hodnotu, aby si snížila roční pojistné. Problém přišel při pojistné události, kdy likvidátor podhodnocení rychle odhalil a pojistné plnění krátil poměrem, jakým Jarmila snížila pojistnou částku (hodnotu nemovitosti). Rozdíl na ušetřeném pojistném byl sice 820 Kč ročně, ale rozdíl v pojistném plnění téměř 30 000 Kč.

Pojištění majetku

Jiří se rozhodl nešetřit na pojištění nemovitosti a v rámci pojistky si připojistil i elektromotory. Připojištění se mu pak skvěle hodilo, když čistil bazén a nasál autíčko, které do bazénu hodil jeho vnuk. Trubice vysavače autíčko nasála a ucpala tím čerpadlo. Kvůli tomu se celé zařízení spálilo a bylo potřeba jej předat do servisu. Ten zhodnotil čerpadlo jako neopravitelné a Jiří si tedy musel koupit nové. Fakturu pak dal na proplacení pojišťovně a společně s fotodokumentací a hlášením pojistné události vše poslal likvidátorovi, který vyhodnotil žádost jako oprávněnou a během několika dní vyplatil i plnění.

Pojištění majetku

Katka svůj rodinný dům podědila v roce 1998, kdy si ho také poprvé sama nechala pojistit. V té době měl hodnotu 1 mil. korun. O více než 20 let později ale došlo ke škodě, kterou likvidátor musel krátit, protože pojistná částka, za kterou Kateřina platila pojistné, neodpovídala o více než 3 mil. Kč reálné hodnotě domu v čase, kdy se pojistná událost stala. Každé pojištění je potřeba pravidelně aktualizovat na reálnou hodnotu majetku.

Pojištění majetku

Nemovitost, nebo domácnost? Představte si model vašeho bydlení, ten vezměte do ruky a otočte ho vzhůru nohama. To, co vypadne (obrazně řečeno), je vybavení domácností a to, co nevypadne, jsou pevné stavební součásti nemovitosti. Dominik tuhle poučku neznal a nechal si pojistit pouze domácnost. Zklamání přišlo, když mu praskla trubka, která přivádí vodu do kuchyně, a voda vytopila jeho byt a zničila dřevěnou podlahu. Bohužel toto z pojištění domácnosti likvidní nebylo a Dominik už pro příště bude vědět.

Pojištění majetku

Píšu články o tom, co vás zajímá

Pojištění domácích mazlíčků
Pojištění majetku

Pojištění domácích mazlíčků

Zdravotní problémy domácích mazlíčků můžou být poměrně nákladnou záležitostí – jejich řešení často stojí desetitisíce…

22.6.2020 Frenkee
Pojištění kola
Pojištění majetku

Pojištění kola

Pojištění jízdního kola v domácnosti Pokud máte pojištěnou domácnost, pojistka většinou zahrnuje i jízdní kolo. Je to…

22.6.2020 Frenkee
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0