Mobilní aplikace

Pojištění na motorku do zahraničí

Na vlastní motorku se v zahraničí vztahuje klasické havarijní pojištění a povinné ručení. Motorku, co si chceš půjčit na místě, ale doporučuju pojistit přímo v zahraniční půjčovně.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Půjčení motorky v zahraničí

Zájem o motorky nebo skútry je v sezóně v zahraničí vysoký. Někdo si rád půjčí malý skútr, jiný dá přednost silnější motorce. Skútr seženete na místě většinou bez problému, u silnější motorky nebo čtyřkolky se vyplatí rezervace předem. Pokud toužíte například po enduru nebo Harleyi, zjistěte si jejich dostupnost už před odjezdem na dovolenou. Tyto motorky jsou většinou v půjčovnách v omezeném počtu.

Za skútr zaplatíte u středozemního moře mezi 15–30 EUR/den, velké motorky se pohybují od 50 do 150 EUR na den.

Nejlepší je pojistit si půjčenou motorku nebo skútr přímo v destinaci, nebo přímo v půjčovně a ptát se po tzv. Full coverage. Tento druh pojištění je sice dražší, ale jeho výhodou je nulová spoluúčast. Motorku můžete vrátit v jakémkoliv stavu, navíc vás půjčovna nebude zdržovat žádnou technickou prohlídkou při jejím vrácení.

Cestovní pojištění pro motorkáře

Před cestou do zahraničí na motorce se nezapomeňte dobře pojistit. Základem je cestovní pojištění s vysokým limitem léčebných výloh. Obecně platí, že minimální výše pro Evropu je 3,5 mil. korun a pro svět 10 mil. korun. Čím vyšší limit, tím lépe pro vás v případě nějaké nehody nebo zranění a hospitalizace.

Pokud plánujete motorku či skútru používat v zahraničí jako dopravní prostředek, stačí vám klasické cestovní pojištění. V případě, že chcete na motorce či skútru závodit nebo se pohybovat jinde než po silnicích a vyznačených trasách, pak si sjednejte pojištění adrenalinových sportů. Pozor! Většina pojišťoven terénní a závodní jízdu nepojistí ani jako rizikový sport (např. AXA Assistance, Direct nebo Colonnade).

Jsou země, kde se dopravní nehoda řeší tak, že oba účastníci jdou do vězení a teprve soud rozhoduje o viníkovi. Pokud tedy nemáte na kauci, nedostanete se ven. Proti těmto situacím se můžete ochránit pojištěním, které obsahuje právní služby i kauci.

Na co si dát pozor

 • Myslete na to, že alkohol za řídítka nepatří, a to ani v malém množství. Pokud jezdíte v zemích, kde je povolen nějaký limit, mějte na paměti, že ten vám v případě nehody zajistí jen to, že po vás nepůjde místní policie. Například když nabouráte v Chorvatsku, kde je povoleno 0,5 promile a vy nadýcháte do této hranice, tak to místní policie nebude řešit. Ale pokud se při této nehodě zraníte, tak pojišťovna může odmítnout plnění. Pojišťovna se řídí českým zákonem a u nás je nulová tolerance alkoholu. Takže když si třeba poraníte nohu, budete muset na operaci a několik týdnů si poležíte v nemocnici, částka, kterou budete muset uhradit, může bez problému přesáhnout 1 mil. korun. Myslete na to, až si po jednom malém pivě budete chtít sednout na motorku nebo skútr.
 • Na skútr a většinu silnějších motorek vám v Evropě, ale třeba i v Thajsku, bude stačit český řidičský průkaz.

Dodržujte předpisy. Jako cizinec jste pro místní policii snadnou kořistí. Policisté často odchytávají vozidla z půjčoven a snaží se najít nějakou závadu, aby vám mohli napařit pokutu. Na motorce proto jezděte v helmě a dodržujte pravidla silničního provozu, i když sami místní se jimi často neřídí.

Často se ptáte

 • Je výhodnější sjednat si pojištění motorky už tady v ČR, nebo to stačí až v zahraničí, když si ji tam budu půjčovat?
  Zobrazit odpověď
  Je výhodnější sjednat si pojištění motorky už tady v ČR, nebo to stačí až v zahraničí, když si ji tam budu půjčovat?
 • Mohu si dát malé pivo před jízdou, když je v zemi, ve které jsem na dovolené, povolený limit?
  Zobrazit odpověď
  Mohu si dát malé pivo před jízdou, když je v zemi, ve které jsem na dovolené, povolený limit?
 • Nebude mi pro případné škody na motorce stačit pojištění odpovědnosti z cestovka, když kryje škody na zdraví i na majetku?
  Zobrazit odpověď
  Nebude mi pro případné škody na motorce stačit pojištění odpovědnosti z cestovka, když kryje škody na zdraví i na
  majetku?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Petr Janoušek, 45 let, nehoda na motorce v Rakousku

Petr je vášnivý motorkář po celý svůj život. Nikdy neporušoval předpisy a jezdil velmi ohleduplně. Zahraniční cesty na motorce patřily vždy k jeho oblíbeným. Při jedné z nich po Rakousku měl ale nehodu. Srazil se s dvojicí mladých Rakušanů jedoucích na jiné motorce. Mladík, který řídil motorku, z nehody vyvázl téměř bez škrábanců, stejně jako Petr, který nehodu zavinil. O poznání hůř dopadla jeho přítelkyně, která si velice ošklivě poranila nohu. Transport do nemocnice, dlouhá hospitalizace a trvalé následky musel uhradit Petr. Díky tomu, že si ke každému cestovnímu pojištění domlouvá také pojištění adrenalinových sportů a pojištění odpovědnosti s velmi vysokým limitem léčebných výloh, zaplatila celou léčbu zraněné motorkářky pojišťovna.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0