K čemu je cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku?

Patříte mezi aktivní turisty? Pak se před cestou do zahraničí nezapomeňte kvalitně pojistit. Cestovní pojištění je základ pro každou cestu za hranice České republiky. V případě, že je vaším koníčkem vysokohorská turistika, je potřeba se rozmyslet, jestli vám bude stačit klasické cestovní pojištění, budete potřebovat připojištění pro rizikové sporty, nebo rovnou speciální pojištění do zahraničí přímo pro horolezce.

Frenkee box
Při sjednávání cestovního pojištění do hor mysli hlavně na výši léčebných výloh. V případě, že tě bude hledat horská služba nebo i vrtulník, potřebuješ krytí v řádů vyšších milionů korun.

Kdo nabízí cestovní pojištění přímo pro vysokohorskou turistiku a horolezectví?

Abyste mohli využít pojištění i pro aktivity, které jsou běžně nepojistitelné, je obvykle potřeba vstoupit do turistického nebo horolezeckého svazu, který má s pojišťovnami uzavřenou vlastní rámcovou smlouvu. To je příklad třeba Českého horolezeckého svazu nebo rakouského alpského svazu ALPENVEREIN. Pokud se vám jako členovi svazu něco stane, svaz uhradí potřebné náklady na případnou záchrannou akci i na následné ošetření nebo léčbu v zahraničí, které pak nárokuje po pojišťovně.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky