Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Jak nabízí pojištění odpovědnosti pojišťovny na českém trhu?

Pojištění odpovědnosti najdete v nabídce téměř všech pojišťoven, málokdy ale jako samostatný produkt. Většinou bývá sjednání tzv. pojistky na blbost podmíněno sjednáním jiného pojistného produktu, jak je pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti nebo jiného majetkového pojištění.

U pojišťovny Allianz se pojištění odpovědnosti vždy sjednává společně s pojištěním majetku - bytu, domu, chalupy nebo garáže.

VZP nabízí také pojištění nemovitosti z občanského života jen jako doplněk k pojištění majetku.

U pojišťovny AXA si můžete sjednat pojistku na blbost v rámci pojištění majetku, nebo samostatně. Vybírat lze ze 2 variant: PLUS s limitem 5 mil. Kč, nebo EXTRA s limitem 10 mil. Kč. V obou balíčcích je pojištěna i odpovědnost z vlastnictví nemovitostí až pro 5 vašich nemovitostí. Krytí budete na celém světě kromě Severní Ameriky. Ve variantě EXTRA je navíc krytí škod hospodářských zvířat nebo škody způsobené dronem. Pojistku můžete sjednat bez spoluúčasti, nebo se spoluúčastí 1000 Kč. A nejzásadnější věc na závěr - varianta PLUS kryje jen škodu na majetku, zatímco varianta EXTRA i škodu na zdraví (tzv. nemajetkovou újmu).

U pojišťovny Slavia si můžete sjednat pojistku na blbost k majetkovému pojištění, nebo samostatně. Nevýhodou je oddělení pojištění z běžného občanského života a odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti - online se nedá sjednat obojí zároveň - a dílčí limity. Např. pojištění odpovědnosti s limitem 2 mil. korun se ve skutečnosti vztahuje jen na zdraví - na majetek už je limit jen 1 mil. korun a na finanční újmu jen 500 000.

Pojišťovna Generali nabízí 5 základních limitů pro pojištění odpovědnosti z občanského života: 500 000, 1. mil., 2,5 mil, 5 mil. nebo 10 mil. korun. Připojistit si můžete odpovědnost pro své domácí mazlíčky se samostatných krytím 500 000, nebo si vybrat krytí jen pro ČR - ne celou Evropu, jak je zvykem. Zajímavá je možnost platit pojištění pololetně, nebo čtvrtletně, počítejte ovšem s přirážkou 3 %, resp. 5 %. Na webu pojišťovny si můžete pojištění jen spočítat, pak se musíte spojit s poradcem.

ČSOB pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti z občanského života i samostatně a jako výhodu vyzdvihuje fakt, že pro součet více pojistných událostí během roku platí dvojnásobný limit plnění. Limit si u ní můžete sjednat v rozmezí 2-50 mil. Kč a je zajímavá i pro cestovatele, protože při cestování po Evropě nabízí vyšší limit než pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění.

 • Limity nabízí 3: základní 2 000 000 Kč, nejoblíbenější 4 000 000 Kč a sázku na jistotu od 15 000 000 Kč a výše.
 • V ceně je i pojištění škody způsobené domácími mazlíčky i škoda z nemovitosti.
 • Platí po Evropě.

Česká pojišťovna nabízí samostatné pojištění odpovědnosti občana, které platí pro všechny členy domácnosti i domácí mazlíčky. Navíc s ním můžete ročně vyčerpat až dvojnásobek limitu plnění a počet pojistných událostí není omezen. 

 • Limity nabízí 3: základní 2 000 000 Kč, nadstandardní 6 000 000 Kč a individuální až do 15 000 000 Kč. 
 • Nevýhodou je spoluúčast 1000 Kč.
 • K pojistce na blbost nabízí 4 připojištění: připojištění pronajímatele, připojištění sport plus, připojištění statutárů a připojištění odpovědnosti za velká domácí a hospodářská zvířata
 • Platí po Evropě.

Pojišťovna ERGO se ve svém pojištění odpovědnosti chlubí především celosvětovým pokrytím bez příplatku. V ceně jsou všechny klasické složky, připojistit si musíte navíc jen chovatelství psa/koně a dalších hospodářských zvířat. Na ostatní mazlíčky se pojistka na blbost vztahuje. Neplatí se spoluúčast a nejsou zde dílčí limity na zdraví, majetek nebo finanční újmu. Pojištění odpovědnosti si můžete sjednat i v balíčku Bezpečný domov s pojištěním majetku. Pojištění nelze sjednat online.

Jak pojištění odpovědnosti nabízí Frenkee?

Frenkeeho pojištění odpovědnosti jsme navrhli ve spolupráci s pojišťovnou Direct. Mezi jeho hlavní výhody patří:

 • Možnost nakombinovat si do pojistky na blbost jen to, co opravdu využijete.
 • Žádné nesmyslné sublimity na jednotlivé složky pojištění - vše kryjeme do jednoho hlavního limitu.
 • Minimum výluk.
 • Kryjeme vám záda po celé Evropě.
 • Jedno pojištění platí pro všechny členy domácnosti.
 • Krytí až do 25 mil. korun bez spoluúčasti.
 • Online na pár kliků a po uhrazení okamžitě platné.

V základu je i odpovědnost z vlastnictví jedné nemovitosti. Připojistit si můžete domácí mazlíčky, další nemovitosti, škodu na věcech pronajatých a škodu na cizí drobné přenosné elektronice - a to od 1,80 Kč za den při limitu 3 mil. korun.

Ceny pojištění odpovědnosti online

Pojišťovna

Limit 1 a cena/rok

Limit 2 a cena/rok

Limit 3 a cena/rok

Limit 4

Limit 5

Spoluúčast

AXA

5 mil., 967 Kč/806 Kč

10 mil., 1548 Kč/1289 Kč

     

0 Kč/1000 Kč

Česká pojišťovna

2 mil. (400 tis. nemovitost), 612 Kč 

6 mil. (1,2 mil. nemovitost), 854 Kč

15 mil. (3 mil. nemovitost), 159 Kč

   

1000 Kč

ČSOB pojišťovna

2 mil., 654 Kč

4 mil., 828 Kč

15 mil. a výše, 1476 Kč a výše (2160 Kč při max. limitu 50 mil.)

   

0 Kč

Generali 

500 tis., jen ČR 450 Kč/Evropa 585 Kč

1,5 mil., jen ČR 550 Kč/Evropa 715 Kč

2,5 mil., jen ČR 700 Kč/Evropa 910 Kč

5 mil., jen ČR 1000 Kč/Evropa 1300 Kč

10 mil., jen ČR 1500 Kč/Evropa 1950 Kč

0 Kč

Frenkee

3 mil., 1100 Kč 

5 mil., 1300 Kč

10 mil., 1600 Kč 

15. mil., 1800 Kč

25 mil., 2300 Kč.

0 Kč

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Jak dlouho mohu být v zahraničí, aby mi pojistka platila?

  Pojistka na blbost platí jen při krátkodobých pobytech v zahraničí. Každá pojišťovna má jiné podmínky, ale obvykle se pracuje s limitem 3 měsíců v zahraničí, po které vás pojištění odpovědnosti kryje.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je to pojištění odpovědnosti statutára?

  Co se týče pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti, které je často součástí 1 balíčku s pojištěním odpovědnosti z běžného občanského života, tak se pojištění statutára vztahuje na újmu způsobenou jinému v souvislosti s výkonem funkce člena statutárního orgánu společenství vlastníků nebo bytového družstva.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Tomáš Malý a Jirka Hejl, 25 a 26 let, rozbitý displej telefonu

Tomáš a Jirka se u oběda dohadovali o zápase fotbalové Ligy mistrů, který běžel předchozí večer v televizi. Nemohli se ale dohodnout na sporné penaltě, kterou rozhodčí odpískal proti hostům v nastaveném čase prvního poločasu zápasu. I v restauraci tedy došlo na posouzení zákroku prostřednictvím “videorozhodčího”. Kluci k tomu ale využili Tomášův mobilní telefon a aplikaci YouTube. Jirka se ale u prohlížení opakovaného záznamu tolik rozohnil, že mu upadl Tomášův telefon z ruky. Na telefonu praskl celý displej. Jirka sice měl sjednané pojištění odpovědnosti (pojistku na blbost), ale bohužel neměl připojištěnou drobnou elektroniku, takže musel Tomášovi zaplatit opravu displeje ze své kapsy.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.