Pojištění odpovědnosti: Srovnání 2021

Jen u mě si můžeš pojištění odpovědnosti nakombinovat přesně podle sebe, většina pojišťoven ho totiž nabízí jako pevný balíček, nebo jako složku pojištění domácnosti nebo pojištění majetku.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Jak nabízí pojištění odpovědnosti pojišťovny na českém trhu?

Pojištění odpovědnosti najdete v nabídce téměř všech pojišťoven, málokdy ale jako samostatný produkt. Většinou bývá sjednání tzv. pojistky na blbost podmíněno výběrem jiného pojistného produktu, jako je pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti nebo jiného majetkového pojištění.

U pojišťovny Allianz se pojištění odpovědnosti vždy sjednává společně s pojištěním majetku – bytu, domu, chalupy nebo garáže.

Pojišťovna VZP má v nabídce pojistku na blbost jako samostatný produkt. Pojištění platí na celém území Evropy. Za příplatek je pak možné územní platnost rozšířit na celý svět, a to včetně USA.

U pojišťovny AXA si můžete sjednat pojistku na blbost v rámci pojištění majetku, nebo samostatně. Vybírat lze ze 2 variant: PLUS s limitem 5 mil. Kč, nebo EXTRA s limitem 10 mil. Kč. V obou balíčcích je pojištěna i odpovědnost z vlastnictví nemovitostí až pro 5 vašich nemovitostí. Pojištění vás kryje na celém světě s výjimkou Severní Ameriky, a to při pobytu do 3 měsíců. Varianta EXTRA platí i pro pobyt v Evropské unii, který je delší než 3 měsíce. Tato varianta se vztahuje také na škody způsobené hospodářskými zvířaty, drony nebo modely na dálkové ovládání. Pojistku můžete sjednat bez spoluúčasti, nebo se spoluúčastí 1000 Kč. Obě varianty pojištění kryjí i škodu na zdraví (tzv. nemajetkovou újmu). Balíček EXTRA se vztahuje také na nemajetkovou újmu blízkých osob poškozeného.

U pojišťovny Slavia si můžete sjednat pojistku na blbost k majetkovému pojištění, nebo samostatně. Vybírat můžete z variant Základ, Jistota a Jubileum. Nevýhodou je oddělení pojištění z běžného občanského života a odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Pouze nejobsáhlejší varianta pojištění Jubileum pak kryje škody, které zaviní velká hospodářská zvířata (například koně). Ke všem balíčkům můžete dokoupit připojištění, které kryje škody způsobené na pronajaté budově. Pojištění odpovědnosti platí pro škody, ke kterým dojde na území ČR.

ČSOB Pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti z občanského života i samostatně a jako výhodu vyzdvihuje fakt, že pro součet více pojistných událostí během roku platí dvojnásobný limit plnění. Limit si u ní můžete sjednat v rozmezí 2–50 mil. Kč a je zajímavá i pro cestovatele, protože při cestování po Evropě nabízí vyšší limit než pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění.

 • Limity nabízí 3: základní 2 000 000 Kč, nejoblíbenější 4 000 000 Kč a sázku na jistotu od 15 000 000 Kč a výše.
 • V ceně je i pojištění škody způsobené domácími mazlíčky i škoda v souvislosti s vlastnictvím nemovitosti.
 • Platí po Evropě.

Pojistku na blbost od Generali České pojišťovny můžete sjednat s pojistným limitem od 2 do 15 mil. Kč. K balíčku je možné připojit i pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti nebo připojištění pronajímatele. Během roku není omezen počet pojistných událostí a můžete vyčerpat až dvojnásobek limitu plnění. Pojištění platí na území Evropy. Pojistka na blbost vás kryje také v případě, že vlastníte domácí a hospodářská zvířata.

Pojišťovna ERGO se ve svém pojištění odpovědnosti chlubí především celosvětovým pokrytím bez příplatku. V ceně jsou všechny klasické složky, připojistit si musíte navíc jen chovatelství psa/koně a dalších hospodářských zvířat. Na ostatní mazlíčky se pojistka na blbost vztahuje. Neplatí se spoluúčast a nejsou zde dílčí limity na zdraví, majetek nebo finanční újmu. Pojištění odpovědnosti si můžete sjednat i v balíčku Bezpečný domov s pojištěním majetku, spolu se zdravotním pojištěním cizinců Welcome nebo při sjednání pojištění odpovědnosti pilota.

Jak pojištění odpovědnosti nabízí Frenkee?

Frenkeeho pojištění odpovědnosti jsme navrhli ve spolupráci s pojišťovnou Direct. Mezi jeho hlavní výhody patří:

 • Možnost nakombinovat si do pojistky na blbost jen to, co opravdu využijete.
 • Žádné nesmyslné sublimity na jednotlivé složky pojištění – vše kryjeme do jednoho hlavního limitu.
 • Minimum výluk.
 • Kryjeme vám záda po celé Evropě.
 • Jedno pojištění platí pro všechny členy domácnosti.
 • Krytí až do 25 mil. korun bez spoluúčasti.
 • Online na pár kliků a po uhrazení okamžitě platné.

V základu je i odpovědnost z vlastnictví jedné nemovitosti. Připojistit si můžete domácí mazlíčky, další nemovitosti, škodu na věcech pronajatých a škodu na cizí drobné přenosné elektronice. Základní varianta pojistky na blbost od pojišťovny Direct vyjde na pouhých 2,30 Kč za den při limitu 3 mil. korun.

Ceny pojištění odpovědnosti online

Pojišťovna

Limit pojistného krytí

Výše spoluúčasti

Cena pojištění od/rok

AXA pojišťovna

5–10 mil. Kč

0–1000 Kč

967 Kč

ČSOB Pojišťovna 

2–50 mil. Kč

500 Kč

657 Kč

ERGO pojišťovna

3–10 mil. Kč

bez spoluúčasti

není uvedeno

Frenkee (Direct pojišťovna)

3–25 mil.Kč

bez spoluúčasti

839 Kč

Generali Česká pojišťovna 

2–15 mil. Kč

0–10 tis. Kč

672 Kč

Pojišťovna VZP

2–15 mil. Kč

0–100 tis. Kč

436 Kč

Slavia pojišťovna

2–8 mil. Kč

bez spoluúčasti

2015 Kč

Často se ptáte

 • Jak dlouho mohu být v zahraničí, aby mi pojistka platila?

  Zobrazit odpověď
  Jak dlouho mohu být v zahraničí, aby mi pojistka platila?
 • Co je to pojištění odpovědnosti statutára?

  Zobrazit odpověď
  Co je to pojištění odpovědnosti statutára?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Tomáš Malý a Jirka Hejl, 25 a 26 let, rozbitý displej telefonu

Tomáš a Jirka se u oběda dohadovali o zápase fotbalové Ligy mistrů, který běžel předchozí večer v televizi. Nemohli se ale dohodnout na sporné penaltě, kterou rozhodčí odpískal proti hostům v nastaveném čase prvního poločasu zápasu. I v restauraci tedy došlo na posouzení zákroku prostřednictvím “videorozhodčího”. Kluci k tomu ale využili Tomášův mobilní telefon a aplikaci YouTube. Jirka se ale u prohlížení opakovaného záznamu tolik rozohnil, že mu upadl Tomášův telefon z ruky. Na telefonu praskl celý displej. Jirka sice měl sjednané pojištění odpovědnosti (pojistku na blbost), ale bohužel neměl připojištěnou drobnou elektroniku, takže musel Tomášovi zaplatit opravu displeje ze své kapsy.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění