Pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání

Pojištění odpovědnosti zaměstnance může mít pro profesionální řidiče zásadní význam. Na silnici zkrátka člověk nikdy neví. Je tedy lepší nespoléhat jen na dobré srdce svého nadřízeného, ale krýt si záda také vhodným pojištěním odpovědnosti z výkonu povolání.


Frenkee box
Věděl jsi, že některé pojišťovny považují vysokozdvižné nebo plošinové vozíky za dopravní prostředek?

Jak vybírat

Ne každá česká pojišťovna nabízí také pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání. I když nabídka není stoprocentní, je stále z čeho vybírat.

Pojišťovny, které nabízejí pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání:

 • Česká pojišťovna
 • Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP)
 • ČSOB Pojišťovna
 • Generali Česká pojišťovna
 • Hasičská vzájemná pojišťovna
 • Kooperativa

Platnost pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání

Při výběru pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli je také důležité zvážit, jestli jako profesionální řidič cestujete pouze na území ČR, po Evropě nebo případně po celém světě. Nabídka jednotlivých pojišťoven se v tomto směru opět trochu liší a je tedy dobré mít v tomto bodě už předem jasno. Kdo by také toužil po tom, aby ho v případě škody zaskočila výluka z pojištění.


Frenkee box
Pojištění odpovědnosti zaměstnance od Frenkeeho kryje celý svět.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance pro řidiče autobusu

Pracovní den řidiče autobusu je často velmi únavný a riskantní. Cena autobusu se navíc pohybuje v astronomických částkách a stejně tak vysoké jsou i případné škody. Pojištění odpovědnosti speciálně pro řidiče z povolání je tedy na místě. Sjednejte si ho podle základních zásad pojištění odpovědnosti zaměstnance, které jsme pro vás sepsali v dalším článku.

Frenkee box
Víš, že zaměstnavatel po tobě může ze zákona požadovat maximálně 4,5 násobek tvého průměrného měsíčního platu?

I váš zaměstnavatel ví, že řízení autobusu se vysoce zodpovědná práce plná nástrah – zkuste proto požádat o zaplacení pojištění odpovědnosti zaměstnance toho svého. Tento druh pojištění je totiž daňově uznatelný a pro zaměstanavatele tedy i výhodný.


Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co vše se bere jako dopravní prostředek v pojištění zaměstnance?

  Z pohledu pojišťoven není dopravním prostředkem jen osobní nebo nákladní vozidlo. Do skupiny dopravních prostředků se řadí například i vozidla pro přepravu osob, vysokozdvižné, nízkozdvižné, paletovací nebo třeba plošinové vozíky. Patří sem i tahače, letadla, plavidla, kolejová vozidla, mostové jeřáby, manipulační pomůcky na strojní pohon (např. hydraulické plošiny) nebo pojízdné pracovní stroje (např. sekačky).
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Kdo je považován za řidiče z povolání?

  Řidičem z povolání je zaměstnanec, který má v pracovní smlouvě zapsáno „řidič“, ale také zaměstnanec, který jako převažující činnost při výkonu zaměstnání řídí dopravní prostředek. Za řidiče z povolání jsou rovněž považováni řidiči vysokozdvižných, nízkozdvižných, paletovacích nebo plošinových vozíků.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Jan, 23 let, řidič

Honza způsobil na služebním vozidle škodu, když naboural paní, které nedal přednost zprava. Majitel vozidla, Honzův zaměstnavatel má na vozidlo sjednané jen povinné ručení, které pokrylo škody na vozidle nabourané paní. Škody na služebním vozidle ale zaměstnavatel požaduje po Honzovi. Ten využil svého pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli a škody prostřednictvím pojišťovny uhradil. POZOR : Honza při sjednání pojištění zvolil, že je řidičem z povolání. Pojištění je sice dražší, ale pak takové škody na vozidlech bez problému kryje. Kdyby vozidlo bylo havarijně pojištěné, tak by pojišťovna proplatila Honzovi případnou spoluúčast, kterou má na vozidle sjednanou jeho firma.

Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky