Mobilní aplikace

Pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání

Pojištění odpovědnosti zaměstnance může mít pro profesionální řidiče zásadní význam. Na silnici zkrátka člověk nikdy neví. Je tedy lepší nespoléhat jen na dobré srdce svého nadřízeného, ale krýt si záda také vhodným pojištěním odpovědnosti z výkonu povolání.


Jak vybírat

Ne každá česká pojišťovna nabízí také pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání. I když nabídka není stoprocentní, je stále z čeho vybírat.

Pojišťovny, které nabízejí pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání:

 • Česká pojišťovna
 • Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP)
 • ČSOB Pojišťovna
 • Generali Česká pojišťovna
 • Hasičská vzájemná pojišťovna
 • Kooperativa

Platnost pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání

Při výběru pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli je také důležité zvážit, jestli jako profesionální řidič cestujete pouze na území ČR, po Evropě nebo případně po celém světě. Nabídka jednotlivých pojišťoven se v tomto směru opět trochu liší a je tedy dobré mít v tomto bodě už předem jasno. Kdo by také toužil po tom, aby ho v případě škody zaskočila výluka z pojištění.


Pojištění odpovědnosti zaměstnance pro řidiče autobusu

Pracovní den řidiče autobusu je často velmi únavný a riskantní. Cena autobusu se navíc pohybuje v astronomických částkách a stejně tak vysoké jsou i případné škody. Pojištění odpovědnosti speciálně pro řidiče z povolání je tedy na místě. Sjednejte si ho podle základních zásad pojištění odpovědnosti zaměstnance, které jsme pro vás sepsali v dalším článku.

I váš zaměstnavatel ví, že řízení autobusu se vysoce zodpovědná práce plná nástrah – zkuste proto požádat o zaplacení pojištění odpovědnosti zaměstnance toho svého. Tento druh pojištění je totiž daňově uznatelný a pro zaměstanavatele tedy i výhodný.


Často se ptáte

 • Co vše se bere jako dopravní prostředek v pojištění zaměstnance?
  Zobrazit odpověď
  Co vše se bere jako dopravní prostředek v pojištění zaměstnance?
 • Kdo je považován za řidiče z povolání?
  Zobrazit odpověď
  Kdo je považován za řidiče z povolání?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jan, 23 let, řidič

Honza způsobil na služebním vozidle škodu, když naboural paní, které nedal přednost zprava. Majitel vozidla, Honzův zaměstnavatel má na vozidlo sjednané jen povinné ručení, které pokrylo škody na vozidle nabourané paní. Škody na služebním vozidle ale zaměstnavatel požaduje po Honzovi. Ten využil svého pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli a škody prostřednictvím pojišťovny uhradil. POZOR : Honza při sjednání pojištění zvolil, že je řidičem z povolání. Pojištění je sice dražší, ale pak takové škody na vozidlech bez problému kryje. Kdyby vozidlo bylo havarijně pojištěné, tak by pojišťovna proplatila Honzovi případnou spoluúčast, kterou má na vozidle sjednanou jeho firma.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0