Mobilní aplikace

Co obsahuje pojištění opakovaných výjezdů?

Základní cestovní pojištění opakovaných výjezdů zahrnuje léčebné výlohy. V rámci pojištění budete mít zajištěné ošetření, hospitalizaci, repatriaci a asistenční služby.

K základnímu pojištění je vždy dobré mít také úrazovou pojistku (případně rizikové životní pojištění) a pojištění odpovědnosti, které vás bude chránit v případě, že někomu nechtěně ublížíte nebo třeba něco zničíte. Dále si můžete připojistit zavazadla či zpoždění letu, elektroniku a další. Čím více připojištění budete mít, tím více rizikových situací pokryjete, ale samozřejmě se tím zvýší i konečné pojistné.

Na co si dát pozor?

Důležité je přečíst si pojistné podmínky - každá pojišťovna určuje vlastní limit pro maximální délku jednoho výjezdu za hranice. V případě, že máte pojištění opakovaných výjezdů, můžete vyjíždět mimo Českou republiku opakovaně, ale vždy si hlídejte, na jak dlouho. Většinou se tento limit pohybuje mezi 40 až 90 dny.

  • Velkou pozornost věnujte rozsahu pojistného krytí a spoluúčasti.
  • Nešetřete na limitu léčebných výloh.
  • Výše léčebných výloh by měla být kolem 5 000 000, minimálně 3 000 000 korun po Evropě, ale například pojišťovna AXA Assistance nabízí v případě výběru pojištění Excelent výši léčebných výloh až 500 mil. korun. 
  • Léčebné výlohy můžete mít i neomezené. Pojišťovna Direct nabízí léčebné výlohy s neomezeným limitem, pojištěním odpovědnosti, úrazu, zavazadel a cestovní i právní asistence.  

Nabízí mi to samé pojištění k platební kartě?

Pojištění ke kartě se dá sjednat téměř u jakékoliv banky a často bývá dokonce zdarma jen za využívání karty k placení a výběrům z bankomatu. Tak se alespoň tváří - samozřejmě si ho zaplatíte v rámci měsíčních poplatků k účtu. U tohoto pojištění bývá často problémem výše (nebo spíš níže :-) krytí - často jen do 1 mil. korun.  V případě komplikované operace a následné hospitalizace v cizině vám tato částka nemusí stačit.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0