Kdy se vám může právní pomoc v zahraničí hodit?

Právní pomoc využijete v případech, kdy máte nárok na náhradu škody, vy někomu způsobíte škodu, nebo dojde například ke sporu ze spotřebitelských vztahů mezi vámi a místním poskytovatelem služeb - nezdá se vám úroveň ubytování, poskytovatel nechce uhradit škody, za které nese odpovědnost on (dopravce nebo hotel nechce uhradit škody). Může se také stát, že se nevědomostí dostanete do křížku se zákonem, policisté vám zadrží na služebně a podobně.

V případě sporu pak můžete kontaktovat asistenční linku a právní poradenství pojišťovny, nebo se domluvit s místním právním zástupcem. Pojišťovnu můžete následně žádat o proplacení nákladů vzniklých právním zastoupením. Určitě ale doporučuje si předem s pojišťovnou oveřit, jak bude ke konkrétnímu sporu následně přistupovat, nebo se podívejte do pojistných podmínek.

Frenkee box
V rámci cestovního pojištění nabízí právní asistenci pojišťovna Direct až do limitu 300 000 Kč. Dá ti právní radu po telefonu, zorganizuje potřebné schůzky a najde a zaplatí zkušeného advokáta. Na rovinu ale říká, že nemůže pomoci, pokud podle právníků pojišťovny nemáš šanci soudní spor vyhrát. Na druhou stranu, pokud ho i bez Directu vyhraješ, advokáta ti zpětně proplatí.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky