Mobilní aplikace

Pojistit, nebo nepojistit vozidlo ze zahraniční půjčovny?

V řadě destinací je půjčení auta nebo skútru z autopůjčovny naprosto běžná věc, která vám dá více svobody než sledování jízdních řádů. V jihoevropských a exotických státech, nebo třeba v USA, navíc MHD nefunguje příliš spolehlivě, nebo vůbec.

Když se pro vypůjčení vozidla v zahraničí rozhodnete, úplně nejjistější je dokoupit si havarijní pojištění přímo v půjčovně - obvykle má sjednané výhodnější podmínky, protože od pojišťovny odebírá desítky pojistek na celý svůj vozový park. Autopůjčovny většinou toto pojištění nabízí formou různých balíčků s průměrnou cenou 400 korun/den. Nejvíce za pojištění půjčeného auta zaplatíte v USA, proto si ho tam také nikdo moc nesjednává - na druhou stranu jsou místní půjčovny tolerantnější a než poškrábaný lak je mnohem větším průšvihem kouření v nekuřáckém autě, za což dostanete mastnou pokutu.

Pokud to není možné vyřešit až na místě, je dobré dokoupit si k cestovnímu pojištění alespoň připojištění vozidla z půjčovny. I nepatrný škrábanec byste totiž bez pojištění museli uhradit ze svého, nemluvě o rozsáhlejších škodách.

Na co si dát pozor?

Mějte na paměti, že samotné půjčovny si určují podmínky, za kterých vám dané vozidlo půjčí. Ať už je to minimální věk řidiče, nebo délka držení řidičského průkazu. Proto je vždy dobré si dopředu vše zjistit, ať pak nejste zklamaní. Někdy lze omezení vyřešit příplatkem.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0