Na co se vztahuje pojištění zavazadel?

Pojištění zavazadel je doplňkovým připojištěním k cestovnímu pojištění. Může být součástí balíčku, nebo je potřeba připojistit si ho navíc. Vyjde na pár korun na den. Pojištění zavazadel se vztahuje na věci osobní potřeby, které jsou uschovány v zavazadlech, jako je oblečení a hygienické potřeby, ale většinou se nevztahuje na hotovost, cennosti, cenné papíry, jízdenky, šeky či věci umělecké hodnoty. U pojišťovny AXA Assistance se pojištění zavazadel vztahuje i na i na ztrátu a odcizení osobních dokladů.

V jakých případech vám pojišťovna pomůže?

Na pojišťovnu se můžete obrátit v případě, že se vám zavazadla a jejich obsah na cestách poškodí, zničí, nebo se ztratí při přepravě.  V případě odcizení z vozidla je většinou nutné prokázat, že zavazadla byla v uzamčeném prostoru nebo v zajištěném prostoru vozidla a nebyla zvenku viditelná.

Frenkee box
Pojišťovna Direct ti uhradí i škodu na zavazadlech v důsledku živelní události, při loupeži nebo vloupání do ubytovacího zařízení nebo úschovny a dokonce i při loupežném přepadení nebo když ti vyhrožují násilím. V připojištění pamatuje Direct i zpoždění zavazadla vinou dopravce o víc než 6 hodin. Pojištění ti ale bude k ničemu, pokud tě někdo okrade, když zrovna nedáváš pozor (typicky kapsáři a chmatáci), nebo když necháš auto přes noc na nehlídaném parkovišti.

Jaké jsou limity plnění z pojištění zavazadel?

  • Limity pojistného plnění se u pojištění zavazadel pohybují zhruba od 10 000 do 50 000 Kč.
  • Pokud se vám ztratí třeba spacák nebo karimatka ze stanu, vyplatí vám pojišťovna většinou méně - zhruba 3 000 Kč.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky