Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojišťovny nabízející pojištění odpovědnosti zaměstnance

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání nabízí na českém trhu celá řada pojišťoven. Jednotlivé nabídky se liší především výší spoluúčasti (kolik v případě škodní události platíš z vlastní kapsy) nebo limitem pojištění (kolik za tebe pojišťovna celkově uhradí). Některé pojišťovny nabízejí pojištění odpovědnosti zaměstnance pro profesionální řidiče a jiné zase pro brigádníky.

Frenkee box
Víš, že po tobě zaměstnavatel může požadovat náhradu škody maximálně do 4,5 násobku tvého průměrného měsíčního platu? Vypočítej si tuto částku a podle toho vyber odpovídající limit pojištění.

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti z výkonu povolání individuálně pro každého zákazníka. Neuvádí tedy možné varianty pojištění ani případnou výši spoluúčasti.

Česká pojišťovna: Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

Také Česká pojišťovna má ve své nabídce pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Nabízí balíček pro klasické zaměstnance na hlavní pracovní poměr (HPP) a i ty, kteří mají podepsanou dohodu o provedení práce (DPP) nebo pracovní činnosti (DPČ).

Frenkee box
Pracuješ u Policie ČR nebo Vězeňské služby? Pak tě jistě potěší, že Česká pojišťovna tě bez problému pojistí.

Pojištění pro:

 • zaměstnance, kteří neřídí
 • řidiče z povolání
 • zaměstnance řídící automobil ze skupiny B
 • případ ztráty svěřených věcí
 • případ pokuty a penále

Pojištění odpovědnosti zaměstnance ČPP: Česká podnikatelská pojišťovna

Pojištění odpovědnosti zaměstnance u ČPP si může sjednat pouze zaměstnanec pracující na HPP. V současné době tato pojišťovna neumožňuje sjednání pojištění pro zaměstnance pracující na pracovní dohody (DPP nebo DPČ).

Pojištění pro:

 • řidiče z povolání
 • zaměstnance, kteří řídí služební auto
 • zaměstnance, kteří neřídí

ČSOB Pojišťovna a pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

ČSOB Pojišťovna má ve své nabídce pojištění odpovědnosti zaměstnance v klasickém balíčku pro běžné zaměstnance, ale správnou volbou je také pro zaměstnance pracující na dohodu o provedení práce (DPP) nebo pracovní činnosti (DPČ). Zároveň nabízí velmi malou spoluúčast (1000 Kč).

Pojištění pro:

 • řidiče z povolání
 • zaměstnance, kteří řídí služební auto
 • zaměstnance, kteří neřídí
Frenkee box
Nezáleží na tom, zda při práci řídíš, nebo ne. Pojištění odpovědnosti zaměstnance si u ČSOB Pojišťovny může sjednat každý – řidič z povolání i neřidič. Jen každý zaplatí jinou částku za pojistné (kdo víc řídí, víc platí).

 

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání od ČSOB Pojišťovny pro vás vybral jako nejvýhodnější i Frenkee. Spočítejte si, kolik zaplatíte.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance ERGO pojišťovna

U ERGO pojišťovny si můžete sjednat balíček pojištění pro zaměstnance, kteří pracují na hlavní pracovní poměr. V současné době nenabízí speciální pojištění odpovědnosti zaměstnance pro řidiče z povolání, například řidič autobusu se tedy u ERGO pojišťovny nepojistí.

Pojištění pro:

 • zaměstnance, kteří řídí služební auto i ve volném čase
 • zaměstnance, kteří řídí služební auto
 • zaměstnance, kteří neřídí

Generali pojištění odpovědnosti zaměstnance (nově Česká pojišťovna)

U Generali pojišťovny si můžete sjednat pojištění odpovědnosti zaměstnance v rámci balíčku pro práci na HPP. Pokud pracujete na DPP nebo DPČ a chcete se chránit, pak vás jistě potěší, že právě Generali pojišťovna nabízí pojištění z výkonu povolání i pro tyto zaměstnance. Pojištění si tedy mohou sjednat i brigádníci.

Frenkee box
Pojišťovna Generali pojišťuje také státní zaměstnance nebo třeba zaměstnance Policie ČR.

Pojištění pro:

 • řidiče z povolání
 • pracovní stroje
 • případ ztráty svěřených věcí
 • případ pokuty a penále
Frenkee box
Pracuješ jako zaměstnanec státní správy a bojíš se pokuty v případě ztráty pokutového bloku? Pokud si sjednáš pojištění u Generali pojišťovny, tak ztrátu proplatí.

Hasičská vzájemná pojišťovna a pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

Jak název napovídá, Hasičská vzájemná pojišťovna se v první řadě stará o pojištění odpovědnosti dobrovolných hasičů (většina pojišťoven se pojištění těchto zaměstnanců pro vysokou rizikovost vyhýbá), vedle toho ale nabízí i běžné balíčky pojištění pro zaměstnance z jiných oborů. A pojistí se zde i zaměstnanci, kteří pracují na DPČ, DPP bohužel nepojišťují.

Pojištění pro:

 • řidiče z povolání
 • zaměstnance, kteří neřídí

Pojišťovna Kooperativa: Pojištění odpovědnosti zaměstnance

I Kooperativa má ve své nabídce pojištění odpovědnosti zaměstnance. Pojištění si u ní může sjednat zaměstnanec na HPP, DPP i DPČ.. Pojistit se může také řidič z povolání.

Pojištění pro:

 • řidiče z povolání
 • zaměstnance, kteří řídí služební auto
 • zaměstnance, kteří neřídí

Pojišťovna UNIQA: Pojištění odpovědnosti zaměstnance

UNIQA pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti zaměstnance s klasickou pracovní smlouvou na HPP i na DPČ. Ani pojištění pro zaměstnance, kteří v práci používají automobil není problém. Pojištění ale není možné sjednat, pokud pracujete na DPP nebo jste řidič z povolání.

Pojištění pro:

 • zaměstnance, kteří v práci řídí nákladní automobily
 • zaměstnance, kteří v práci řídí osobní automobily
 • zaměstnance, kteří neřídí

Porovnání limitů pojistného krytí a výše spoluúčasti

Název pojišťovny Limit pojistného krytí Výše spoluúčasti
Allianz pojišťovna, a.s. 60 000 až 500 000 Kč neuvádí
Česká pojišťovna, a.s. 50 000 až 300 000 Kč 10 %, 20 % nebo 30 %
Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) 60 000 až 200 000 Kč 5000 Kč nebo 30 %
ČSOB Pojišťovna, a.s. 60 000 až 700 000 Kč 1000 Kč, 10 % (min. 1000 Kč) nebo 25 % (min. 5000 Kč)
ERGO pojišťovna, a.s. Max. 500 000 Kč 1000 Kč (jen pro neřidiče), 3000 Kč nebo 5000 Kč
Generali Česká pojišťovna, a.s. 60 000 až 500 000 Kč 1/3 limitu pojistného plnění, 1000 Kč, 2000 Kč, 3000 Kč nebo 5000 Kč
Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. 75 000 až 300 000 Kč 10 % (min. 1000 Kč) nebo 20 % (min. 2000 Kč)
Kooperativa pojišťovna, a.s. neuvádí 10 % nebo 30 %
UNIQA pojišťovna, a.s. 35 000 až 200 000 Kč 30 %

Nabídka jednotlivých pojišťoven je velmi pestrá a vybere si tak skutečně každý. Nejvyšší limit pojistného krytí nabízí ČSOB Pojišťovna, a to 700 000 Kč. Výše spoluúčasti se v tomto případě pohybuje od 1000 Kč do 25 %.

Záleží jen na vás, kterou variantu vyberete. Jestli raději zaplatíte více na pojistném, ale v případě škody se už nebudete trápit s vysokou spoluúčastí, nebo vám naopak vyhovuje opačná varianta.

Cena pojištění odpovědnosti zaměstnance

Pojišťovny často nabízejí výhodnější cenu pojištění odpovědnosti z výkonu povolání pro stávající klienty nebo třeba při sjednání pojištění online. Cena se odvíjí také od výše spoluúčasti.

 

Frenkee box
Čím vyšší zvolíš povinnou spoluúčast, tím méně zaplatíš za celkové roční pojistné.

Vliv na cenu má často také věk klienta. Narozdíl od jiných druhů pojištění tady ale platí, že čím nižší věk, tím vyšší cena.

Frenkee box
Víš, že se výše pojistného odvíjí i od tvého měsíčního příjmu? Protože čím vyšší máš příjem, tím vyšší bys měl zvolit i limit pojistného krytí.


Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Pro koho je pojištění zaměstnance?

  Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli je určeno především pro zaměstnance, kteří pracují na pracovní smlouvu. Některé pojišťovny ale nabízejí také pojištění odpovědnosti pro brigádníky nebo zaměstnance na DPP a DPČ.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Před čím mě pojištění odpovědnosti zaměstnance chrání?

  Pojištění odpovědnosti zaměstnance je pojištění škodové a platí pro škody, které zaměstnanec způsobí svému zaměstnavateli. Chrání před škodou na majetku, na zdraví, při dopravní nehodě (záleží jen na vás, jestli zvolíte tuto variantu) a finanční škodou.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Kde všude platí pojištění zaměstnance?

  Záleží na variantě, pro kterou se rozhodnete – může platit i po celém světě. Především řidiči z povolání by se měli nad tímto bodem pečlivě zamyslet.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co si mám představit pod pojmem limit pojistného krytí?

  Limit pojistného krytí je maximální částka, kterou pojišťovna vyplatí.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Musím vždy platit ze svého část pojistného plnění u pojištění zaměstnance?

  Ano. Výši spoluúčasti si sami zvolíte, a to při sjednání pojistné smlouvy.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jak nahlásit škodu z pojištění zaměstnance pojišťovně?

  Vzniklou škodu můžete nahlásit osobně, písemně, telefonicky, on-line nebo prostřednictvím aplikace. Pokud jste zvolili pojištění odpovědnosti zaměstnance u ČSOB Pojišťovny, které nabízí Frenkee, pak si před samotným hlášením škody připravte číslo pojistné smlouvy, datum, čas a místo pojistné události, identifikační údaje pojištěného (jméno a bydliště / název firmy a IČ, kde pracujete), identifikační údaje poškozeného a informace o průběhu pojistné události a odhad předpokládané výše škoda na zdraví a majetku. Další potřebné náležitosti najdete přímo na webových stránkách ČSOB Pojišťovny, se kterou spolupracuje Frenkee.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jaké jsou nejznámější výluky z pojištění zaměstnance?

  Mezi nejznámější výluky patří škody, které byly způsobeny úmyslně, vznikly pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Patří sem také škody, ke kterým došlo v rámci stávky nebo vzpoury. Výluku z pojištění představuje i škoda, která souvisí s činností, kterou zaměstnanec vykonává neoprávněně. Když například pomáháte kolegovi z jiného oddělení s vykládkou zboží do regálů a něco se rozbije, pak pojišťovna škodu neproplatí – jednoduše proto, že tuto činnost nemáte uvedenou v pracovní smlouvě. Jednou z častých výluk je také škoda, která je způsobena poskytováním internetových služeb. Pokud tedy
  nedopatřením stáhnete do počítače virus a na základě toho vznikne škoda, pak pojišťovna nezaplatí.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

František, 42 let, technik letecké společnosti

Pan František je technik u letecké společnosti (pracuje na hlavní pracovní poměr), která provozuje charterové lety. Tato společnost má na letišti hangár, kde servisuje svá letadla. Pan František při běžné prohlídce trupu letadla narazil vysokozdvižným vozíkem do ocasní části letadla značky Boeing. Na trupu způsobil nepatrné poškození (prohnutí jednoho plátu) dlouhé asi 10 cm. Bohužel letadlo s takovou vadou nesmí do vzduchu a musí být opraveno techniky firmy Boeing. Výjezd techniků z USA, odstavení letadla na několik letů, náhradní letadlo a testovací vzlety opraveného letadla vyšly leteckou společnost na více než 10 000 000 Kč. Společnost po panu Františkovi požaduje úhradu škody. Díky zákonům však může požadovat “jen” 4,5 násobek průměrného hrubého výdělku, což je u pana Františka téměř 400 000 Kč. Zbytek škody musí letecká společnost zaplatit sama. Dobrá zpráva je, že pan František měl pojištění odpovědnosti zaměstnance za škody způsobené zaměstnavateli a jeho podíl na škodě uhradila pojišťovna.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky