Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Srovnání povinného ručení a srovnání havarijního pojištění jsme se už věnovali. V tomto průvodci se zaměříme na srovnání nabídky pojištění aut u jednotlivých pojišťoven.

Pojištění auta: Allianz

Allianz pro své klienty vytvořila 4 balíčky autopojištění: Komfort, Plus , Extra a Max.

Povinné ručení 

V rámci povinného ručení nabízí Allianz pojišťovna limit pojistného krytí od 70 do 150 mil. Kč. Základní balíček Komfort obsahuje i pojištění pro případ úrazu řidiče. Vzhledem k tomu, že jde vlastně o povinné ručení, je tohle velký nadstandard.

Povinnému ručení od Allianz jsme věnovali samostatný článek.

Havarijní pojištění 

Balíčky Plus a Extra v sobě kombinují povinné ručení a různé druhy škod na vlastním vozidle (přírodní události, vandalismus, poškození zvířetem nebo poškození skel). Základní balíček Plus vás ochrání před škodou způsobenou přírodní událostí nebo při poškození vozidla zvířetem. Základní balíčky ostatních pojišťoven běžně kryjí vzniklé škody i u havárie nebo odcizení. V tomto ohledu tedy Allianz pojišťovna zaostává

Klasické havarijní pojištění poskytuje pouze balíček MAX, který jako jediný zaplatí škody na vašem vozidle, pokud zaviníte dopravní nehodu. Tato varianta pojištění nabízí krytí před veškerými riziky a k tomu navíc obsahuje pojištění GAP.

Frenkee box
Víš, že Allianz pojišťovna nabízí výhodnější cenu autopojištění v závislosti na počtu najetých kilometrů za rok? Stačí odhadnout kolik najedeš, nahrát aktuální stav tachometru a výhodnější pojištění je tvoje.

Pojištění auta: AXA

Povinné ručení

V rámci povinného ručení AXA můžeš vybírat z 3 balíčků pojištění: POV PLUS, POV EXTRA nebo POV PRÉMIUM. Nebo je možné zvolit limit pojistného krytí samostatně, a to v rozmezí 35 až 140 mil. Kč. Už v základní variantě povinného ručení POV PLUS  je zahrnuto také úrazové pojištění řidiče, což je velké plus. Zároveň je ale limit pojistného krytí u základní varianty nastavený jen na zákonem stanovených 35 mil. Kč. Taková výše limitu ale někdy nemusí stačit.

Havarijní pojištění

Škody na vlastním vozidle hradí pojišťovna AXA ve 3 balíčcích pojištění: GO MINI, GO KLASIK a GO MAXI. Základní balíček pojištění GO MINI vás chrání před škodou vzniklou z důvodu živelního poškození, střetu se zvěří, v případě vandalismu nebo při odcizení vozidla. Neochrání vás ale v případě zaviněné dopravní nehody. Havarijní pojištění u jiných pojišťoven kryje způsobenou nehodu již v základní variantě. V tomto ohledu tedy pojišťovna AXA příliš nevyniká. Jediné havarijní pojištění GO MAXI poskytuje komplexní ochranu a nabízí pojištění GAP.

Frenkee box
Pokud si u AXA pojišťovny sjednáš povinné ručení nebo havarijní pojištění, tak se můžeš těšit na výměnu pneumatik zdarma, a to až 2x ročně.

ČPP: pojištění auta

Povinné ručení

Povinné ručení ČPP nabízí limit pojistného krytí od 35 do 111 mil. Kč. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla můžete sjednat ve 3 variantách: SPOROPOV, SPECIÁLPOV nebo SUPERPOV. Základní varianta povinného ručení SPOROPOV kryje pouze škody, které způsobíte třetí osobě, a k tomu nabízí asistenční služby pouze na území ČR. V tomto ohledu ČPP rozhodně nevyniká.

Frenkee box
Víš, že s povinným ručením SUPERPOV nemá tvoje první dopravní nehoda vliv na bezeškodní bonus? ČPP ti to zkrátka opustí. Ale jen jednou!

Havarijní pojištění

Pojištění škoda na vlastním vozidle si u ČPP můžete sjednat ve 2 variantách: IDEÁLHAV a ALLRISK. Základní balíček pojištění IDEÁLHAV chrání vozidlo před škodou způsobenou působením přírodních živlů, odcizením, vandalismem nebo poškozením zvířetem. Vozidlo ale neochrání v případě zaviněné dopravní nehody a tento balíček není určen pro pojištění motocyklu

Majitelé motocyklů si musí u ČPP připlatit a zvolit variantu ALLRISK, ta navíc kryje i havárii. Spolu s balíčky havarijního pojištění můžete sjednat i pojištění GAP. ČPP nabízí pojištění havárie až u rozsáhlejšího balíčku, zatímco jiné pojišťovny poskytují to samé již v základní variantě. Z tohoto důvodu tedy ČPP na poli havarijního pojištění příliš nevyniká.

Frenkee box
Víš, že při sjednání rozšířené asistence, ti ČPP zajistí ubytování v hotelu až na 2 dny? Platí to pro všechny pojistná rizika u havarijního pojištění.

ČSOB: pojištění auta

Povinné ručení

ČSOB Pojišťovna si pro vás připravila 3 varianty povinného ručení: Standard, Dominant a Premiant. Limit pojistného krytí se pohybuje v rozmezí od 35 do 200 mil. Kč. Základní varianta povinného ručení Standard obsahuje také úrazové pojištění řidiče nebo pojištění osobních věcí v místě nehody. Obsahem základního balíčku mezi ostatními pojišťovnami značně vyniká. Limit pojistného krytí je, v ale případě základní varianty povinného ručení, nastaven jen na 35 mil. Kč.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je možné sjednat ve 3 balíčcích. Názvy balíčků jsou shodné s povinným ručením ČSOB, a to: Standard, Dominant a Premiant. Základní varianta havarijního pojištění nabízí krytí v případě škody způsobené: přírodními živly, střetem se zvěří, pádem, nárazem nebo střetem vozidla (nebo jakýmkoliv jiným poškozením) a vandalismem. Již základní balíček havarijního pojištění tedy proplatí škody na vašem vozidle v případě zaviněné dopravní nehody, a to je velké plus. Havarijní pojištění Dominant chrání navíc v případě odcizení, Premiant obsahuje také pojištění GAP.

Frenkee box
Víš, že ČSOB pojišťovna nabízí připojištění skel v rámci havarijního pojištění až do částky 50 tis. Kč?

Pojištění auta: Direct

Povinné ručení

Povinné ručení Direct můžete sjednat ve 3 variantách: Mám to nejnutnější, Vždycky dojedu a Mám tam všechno. Limit pojistného krytí se pohybuje od 50 do 250 mil. Kč.

Frenkee box
Direct nabízí povinné ručení s nejvyšším pojistným limitem, a to 250 mil. Kč. Je vhodné především pro řidiče, kteří chtějí mít jistotu, že povinné ručení uhradí všechny vzniklé škody. Zaujalo tě povinné ručení Direct? Během chvilky ti ho pomůžu sjednat.

Základní varianta povinného ručení Mám to nejnutnější nabízí jen základní asistenční služby. Nejedná se tedy o nejlepší nabídku v základní verzi pojištění. Zároveň ale můžete přidat různá připojištění. Jde například o pojištění v případě smrti obou rodičů nebo pojištění skel až do 100 tis. Kč.

Havarijní pojištění

Direct pojišťovna nabízí 3 varianty havarijního pojištění se stejným názvem jako povinné ručení: Mám to nejnutnější, Vždycky dojedu, Mám tam všechno. Už základní varianta havarijního pojištění vás chrání v případě dopravní nehody, střetu nebo poškození zvířetem, odcizení a vandalismu nebo pro případ přírodního nebezpečí. Není zcela běžné, aby pojištění pro případ dopravní nehody bylo už v základním balíčku havarijního pojištění. Ale Direct pojišťovna vyniká. Samozřejmostí je i možnost pojištění GAP.

Frenkee box
Jednotlivé složky havarijního pojištění a připojištění v rámci povinného ručení můžeš libovolně upravovat, případně je zcela vyloučit. Snadno tak získáš autopojištění přesně pro sebe.

Generali Česká pojišťovna: pojištění auta

Povinné ručení

U Generali České pojišťovny máte na výběr ze 3 balíčků pojištění odpovědnosti z provozu vozidla: Start, Exclusive a Comfort. Limit pojistného krytí se pohybuje v rozmezí od 35 do 150 mil. Kč. Základní balíček Start zahrnuje jen základní asistenční služby. V porovnání s ostatními pojišťovnami tedy Generali Česká pojišťovna spíše zaostává

Frenkee box
Víš, že k povinnému ručením od Generali České pojišťovny můžeš přidat i pojištění proti poškození živly, a to s limitem až 100 tis. Kč?

Havarijní pojištění

V případě pojištění škod na vlastním vozidle můžete vybírat ze 3 variant: Odcizení a živel, Havárie a živel (chrání také proti vandalismu) a All Risk nebo All Risk 6+. První 2 varianty jsou základní a chrání pouze před uvedenými situacemi. Zajímavý je především balíček All Risk 6 +, který chrání vozidla starší 6 let. Namísto aktuální hodnoty vozu vám pojišťovna proplatí škodu v závislosti na stanoveném limitu (od 60 do 100 tis. Kč). Samozřejmostí je také pojištění GAP.

Pojištění auta: Kooperativa

Povinné ručení

Kooperativa přichází s odlišným způsobem výběru povinného ručení. Zde zkrátka zvolíte limit pojistného krytí od 35 do 100 mil. Kč a následně přidáváte připojištění. Takovým způsobem si sestavíte povinné ručení podle svých představ.

Frenkee box
V rámci povinného ručení můžeš zvolit také balíček NA100PLUS. Pojišťovna za tebe vyřídí vše potřebné v situaci, kdy ti někdo způsobí škodu.

Havarijní pojištění

V rámci havarijního pojištění můžete pojistit následující situace: Základní havárie, Odcizení, Poškození živly (chrání i proti poškození zvířetem) nebo Vandalismus. Jednotlivé varianty můžete vzájemně kombinovat. Sami si tak vytvoříte balíček havarijního pojištění přesně na míru. K havarijnímu pojištění můžete zvolit také různá připojištění, mimo jiné i GAP.

Frenkee box
Vždy máš plné auto zavazadel? U pojišťovny Kooperativy je můžeš pojistit, a to až do limitu 100 tis. Kč. Ale pozor! Ke krádeži nesmí dojít v noci (mezi 22:00 až 6:00), v takovém případě ti pojišťovna nic neproplatí.

Slavia: pojištění auta

Povinné ručení

U Slavia pojišťovny nabízejí 3 balíčky povinného ručení: Základ, Jistota a Jubileum. Limit pojistného krytí se pohybuje od 35 do 150 mil. Kč.

V ceně základního balíčku je zahrnuta asistenční služba pro případ nehody a poruchy. To je ale standard u všech pojišťoven. V rámci povinného ručení můžeš přidat i různá připojištění, například pro případ odcizení vozidla nebo při střetu se zvěří.

Frenkee box
K povinnému ručení můžeš přidat třeba i pojištění proti odcizení, a to až do limitu 300 tis Kč.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění můžete zvolit pouze v kombinaci s povinným ručením, a to v následujících variantách: Havárie, Přírodní živel, Odcizení, Vandalismus. K havarijnímu pojištění můžete přidat také pojištění GAP.

UNIQA: pojištění auta

Povinné ručení

Pojišťovna UNIQA nabízí výběr ze 3 balíčků povinného ručení: Ekonom, Bezpečnost a Prémium. Limit pojistného krytí se pohybuje od 35 mil. Kč do 100 mil. Kč. Balíček Ekonom nabízí jen základní asistenční služby. K dispozici máte různá připojištění, například pojištění čelního skla až do limitu 50 tis. Kč.

Havarijní pojištění

V rámci havarijního pojištění můžete pojistit následující situace: Havárie vozidla, Vandalismus, Pád nebo náraz věci, Pád nebo náraz zvířete (vztahuje se i na překousané kabely), Odcizení nebo Živelní událost. Samozřejmostí je i pojištění GAP. Výhodou je, že sami vyberete, v jakých případech chcete být chráněni.

Frenkee box
Vyzkoušej unikátní asistenci UNIQA SafeLine, která chrání vozidlo i přepravované osoby 24 hodin denně.

 

Stále váháte, která pojišťovna je nejlepší? Nechte si poradit of Frenkeeho, který pro vás najde tu nejlepší nabídku autopojištění.

Pokud přemýšlíte, jak snížit cenu povinného ručení, přečtěte si článek, který popisuje jak získat nejlevnější povinné ručení.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co kryje povinné ručení?

  Povinné ručení kryje škody, které při dopravní nehodě jako řidič, způsobíte někomu jinému. Pojišťovna v takovém případě hradí škody na majetku a zdraví třetích osob. V případě povinného ručení se neplatí žádná spoluúčast a limit pojistného krytí je vždy minimálně 35 mil. Kč na pojistnou událost. Povinné ručení kryje také škody, které svou jízdou způsobíte zbývajícím cestujícím ve svém vozidle.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co nekryje povinné ručení?

  Povinné ručení nekryje následující škody: Škody, které způsobíte úmyslně. Škody, které utrpěl viník dopravní nehody. Škody vzniklé v souvislosti s konzumací alkoholu nebo jiných návykových látek. Škody vzniklé při jízdě bez řidičského oprávnění a dále také škody vzniklé při závodech.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je havarijní pojištění a co kryje?

  Havarijní pojištění vás chrání před náklady na opravu škod na vašem vlastním vozidle, které vznikly v důsledku havárie (střetu, pádu nebo nárazu vozidla) v silničním provozu. Některé pojišťovny pod havarijní pojištění zahrnují i škody vzniklé v důsledku odcizení vozidla, vandalismu, působení přírodních živlů nebo poškození zvířetem. Vždy se vztahuje jen na situace, které jsou uvedeny v pojistné smlouvě.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co nekryje havarijní pojištění?

  Havarijní pojištění nekryje rizika, proti kterým nemáte sjednané pojištění. Ke škodě nesmí dojít úmyslně nebo porušením zákona. Dále nekryje škody vzniklé v souvislosti s konzumací alkoholu nebo jiných návykových látek, při závodech, při válce (terostistických útocích, působení jaderné, chemické nebo biologické kontaminace), při provozu vozidla, které není způsobilé pro jízdu na pozemních komunikacích nebo nesprávnou manipulací věcí ve vozidle.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je živelní událost? 

  Z pohledu pojišťoven jsou zpravidla za živelní pohromu považovány: požár, výbuch, úder blesku, krupobití, vichřice, povodeň, záplava, pád cizího předmětu (např. strom, sloup).
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je pojištění GAP?

  GAP je možné přeložit jako garantovanou ochranu majetku. Používá se u havarijního pojištění u nových vozidel. S pojištěním GAP můžete zastavit snižování ceny vozidla na 3 roky. V případě škody vám pojištění GAP uhradí rozdíl mezi cenou v době sjednání pojištění a cenou vozidla v době škody.
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky