Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Srovnání povinného ručení a srovnání havarijního pojištění jsme se už věnovali. V tomto průvodci se zaměříme na srovnání nabídky pojištění aut u jednotlivých pojišťoven.

Pojištění auta: Allianz

Allianz pro své klienty vytvořila 4 balíčky autopojištění: Komfort, Plus, Extra a Max.

Povinné ručení 

V rámci povinného ručení nabízí Allianz pojišťovna limit pojistného krytí od 70 do 150 mil. Kč. Základní balíček Komfort obsahuje i pojištění pro případ úrazu řidiče. Vzhledem k tomu, že jde vlastně o povinné ručení, je tohle velký nadstandard.

Povinnému ručení od Allianz jsme věnovali samostatný článek.

Havarijní pojištění 

Balíčky Plus a Extra v sobě kombinují povinné ručení a různé druhy škod na vlastním vozidle (přírodní události, vandalismus, poškození zvířetem nebo poškození skel). Základní balíček Plus vás ochrání před škodou způsobenou přírodní událostí nebo při poškození vozidla zvířetem. Základní balíčky ostatních pojišťoven běžně kryjí vzniklé škody i u havárie nebo odcizení. V tomto ohledu tedy Allianz pojišťovna zaostává

Klasické havarijní pojištění poskytuje pouze balíček MAX, který jako jediný zaplatí škody na vašem vozidle, pokud zaviníte dopravní nehodu. Tato varianta pojištění nabízí krytí před veškerými riziky a k tomu navíc obsahuje pojištění GAP.

Frenkee box
Víš, že Allianz pojišťovna nabízí výhodnější cenu autopojištění v závislosti na počtu najetých kilometrů za rok? Stačí odhadnout kolik najedeš, nahrát aktuální stav tachometru a výhodnější pojištění je tvoje.

Pojištění auta: AXA

Povinné ručení

V rámci povinného ručení u pojišťovny AXA, která je nově členem UNIQA Insurance Group, můžete vybírat ze 3 balíčků pojištění: POV PLUS, POV EXTRA nebo POV PRÉMIUM. Nebo je možné zvolit limit pojistného krytí samostatně, a to v rozmezí 35 až 140 mil. Kč. Už v základní variantě povinného ručení POV PLUS  je zahrnuto také úrazové pojištění řidiče, což je velké plus. Zároveň je ale limit pojistného krytí u základní varianty nastavený jen na zákonem stanovených 35 mil. Kč. Taková výše limitu ale někdy nemusí stačit.

Havarijní pojištění

Škody na vlastním vozidle hradí pojišťovna AXA ve 3 balíčcích pojištění: GO MINI, GO KLASIK a GO MAXI. Základní balíček pojištění GO MINI vás chrání před škodou vzniklou z důvodu živelního poškození, střetu se zvěří, v případě vandalismu nebo při odcizení vozidla. Neochrání vás ale v případě zaviněné dopravní nehody. Havarijní pojištění u jiných pojišťoven kryje způsobenou nehodu již v základní variantě. V tomto ohledu tedy pojišťovna AXA příliš nevyniká. Jediné havarijní pojištění GO MAXI poskytuje komplexní ochranu a nabízí pojištění GAP.

Frenkee box
Pokud si u AXA pojišťovny sjednáš povinné ručení nebo havarijní pojištění, tak se můžeš těšit na výměnu pneumatik zdarma, a to až 2x ročně.

ČPP: pojištění auta

Povinné ručení

Povinné ručení ČPP nabízí limit pojistného krytí od 45 do 200 mil. Kč. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla můžete sjednat ve 3 variantách: SPOROPOV, SPECIÁLPOV nebo SUPERPOV. Základní varianta povinného ručení SPOROPOV kryje pouze škody, které způsobíte třetí osobě, a k tomu nabízí asistenční služby pouze na území ČR. V tomto ohledu ČPP rozhodně nevyniká.

Frenkee box
Víš, že s povinným ručením SUPERPOV nemá tvoje první dopravní nehoda vliv na bezeškodní bonus? ČPP ti to zkrátka opustí. Ale jen jednou!

Havarijní pojištění

Pojištění škody na vlastním vozidle si u ČPP můžete sjednat ve 2 variantách. Základní balíček chrání vaše vozidlo před škodou vzniklou působením přírodních živlů, před odcizením, vandalismem nebo poškozením zvířetem. Tato varianta vám ale nepomůže v případě zaviněné dopravní nehody a není určena pro pojištění motocyklů.

Majitelé motocyklů si musí u ČPP připlatit a zvolit rozsáhlejší variantu, která kryje před stejnými riziky, jako varianta předchozí. K tomu ale navíc obsahuje i pojištění pro případ havárie.

Spolu s balíčky havarijního pojištění můžete sjednat i pojištění GAP. ČPP nabízí pojištění havárie až u rozsáhlejšího balíčku, zatímco jiné pojišťovny poskytují to samé již v základní variantě. Z tohoto důvodu tedy ČPP na poli havarijního pojištění příliš nevyniká.

Frenkee box
Víš, že při sjednání rozšířené asistence, ti ČPP zajistí ubytování v hotelu až na 2 dny? Platí to pro všechny pojistná rizika u havarijního pojištění.

ČSOB: pojištění auta

Povinné ručení

ČSOB Pojišťovna si pro vás připravila 3 varianty povinného ručení: Standard, Dominant a Premiant. Limit pojistného krytí se pohybuje v rozmezí od 35 do 200 mil. Kč. Základní varianta povinného ručení Standard obsahuje také úrazové pojištění řidiče nebo pojištění osobních věcí v místě nehody. Obsahem základního balíčku mezi ostatními pojišťovnami značně vyniká. Limit pojistného krytí je, v ale případě základní varianty povinného ručení, nastaven jen na 35 mil. Kč.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je možné sjednat ve 3 balíčcích. Názvy balíčků jsou shodné s povinným ručením ČSOB, a to: Standard, Dominant a Premiant. Základní varianta havarijního pojištění nabízí krytí v případě škody způsobené: přírodními živly, střetem se zvěří, pádem, nárazem nebo střetem vozidla (nebo jakýmkoliv jiným poškozením) a vandalismem. Již základní balíček havarijního pojištění tedy proplatí škody na vašem vozidle v případě zaviněné dopravní nehody, a to je velké plus. Havarijní pojištění Dominant chrání navíc v případě odcizení, Premiant obsahuje také pojištění GAP.

Frenkee box
Víš, že ČSOB pojišťovna nabízí připojištění skel v rámci havarijního pojištění až do částky 20 tis. Kč?

Pojištění auta: Direct

Povinné ručení

Frenkee box
Direct nabízí povinné ručení s nejvyšším pojistným limitem, a to 250 mil. Kč. Je vhodné především pro řidiče, kteří chtějí mít jistotu, že povinné ručení uhradí všechny vzniklé škody. Zaujalo tě povinné ručení Direct? Během chvilky ti ho pomůžu sjednat.

Direct pojišťovna vám při volbě povinného ručení dává volnou ruku. V prvním kroku zvolíte limit pojistného krytí (v rozmezí od 50 do 250 mil. Kč). Následně už jen vyberete vhodná připojištění (např. pojištění v případě smrti obou rodičů nebo pojištění skel až do 100 tis. Kč), případně můžete zvolit rozsáhlejší asistenční služby. A balíček povinného ručení na míru je na světě!

Havarijní pojištění

Také havarijní pojištění si u Directu vytvoříte přesně podle vašich představ. Nejprve zvolíte územní platnost (pouze ČR nebo Evropa) a nastavíte výši spoluúčasti (od 3 do 20 %). V dalším kroku pak vyberete rizika, proti kterým se chcete chránit (dopravní nehoda, poškození vozidla zvířetem, odcizení vozidla a vandalismu, přírodní nebezpečí), připojištění nebo asistenční služby ve větším rozsahu.

Pro majitele nových vozidel si pojišťovna Direct připravila dva speciální balíčky pojištění (Zlevňující Havarijko a Havarijko za kupní cenu). Více se jim věnujeme v průvodci o autopojištění Direct.

Frenkee box
Jednotlivé složky havarijního pojištění a připojištění v rámci povinného ručení můžeš libovolně upravovat, případně je zcela vyloučit. Snadno tak získáš autopojištění přesně pro sebe.

Generali Česká pojišťovna: pojištění auta

Povinné ručení

U Generali České pojišťovny máte na výběr ze 4 balíčků pojištění odpovědnosti z provozu vozidla: Start, Standard, Exclusive a Comfort. Limit pojistného krytí se pohybuje v rozmezí od 35 do 150 mil. Kč. Základní balíček Start zahrnuje jen základní asistenční služby. V porovnání s ostatními pojišťovnami tedy Generali Česká pojišťovna spíše zaostává

Frenkee box
Víš, že k povinnému ručením od Generali České pojišťovny můžeš přidat i pojištění proti poškození živly, a to s limitem až 100 tis. Kč?

Havarijní pojištění

V případě pojištění škod na vlastním vozidle můžete vybírat ze 3 variant: Odcizení a živel, Havárie a živel (chrání také proti vandalismu) a All Risk nebo All Risk 6+. První 2 varianty jsou základní a chrání pouze před uvedenými situacemi. Zajímavý je především balíček All Risk 6 +, který chrání vozidla starší 6 let. Namísto aktuální hodnoty vozu vám pojišťovna proplatí škodu v závislosti na stanoveném limitu (od 60 do 100 tis. Kč). Samozřejmostí je také pojištění GAP.

Pojištění auta: Kooperativa

Povinné ručení

Kooperativa přichází s odlišným způsobem výběru povinného ručení. Zde zkrátka zvolíte limit pojistného krytí od 35 do 200 mil. Kč a následně přidáváte připojištění. Takovým způsobem si sestavíte povinné ručení podle svých představ.

Havarijní pojištění

V rámci havarijního pojištění můžete pojistit následující situace: Základní havárie, Odcizení, Poškození živly (chrání i proti poškození zvířetem) nebo Vandalismus. Jednotlivé varianty můžete vzájemně kombinovat. Sami si tak vytvoříte balíček havarijního pojištění přesně na míru. K havarijnímu pojištění můžete zvolit také různá připojištění, mimo jiné i GAP.

Frenkee box
Vždy máš plné auto zavazadel? U pojišťovny Kooperativy je můžeš pojistit, a to až do limitu 100 tis. Kč. Ale pozor! Ke krádeži nesmí dojít v noci (mezi 22:00 až 6:00), v takovém případě ti pojišťovna nic neproplatí.

PVZP: pojištění auta

Povinné ručení

Pojišťovna VZP nabízí celkem 3 varianty povinného ručení. Jednotlivé balíčky se liší zejména limitem pojistného krytí, který můžete nastavit v rozmezí od 45 do 140 mil. Kč. Nejlevnější balíček nabízí pouze asistenční služby. V tomto ohledu tedy PVZP příliš nevyniká. Další varianty povinného ručení obsahují také úrazové pojištění řidiče. K povinnému ručení můžete rovnou přidat havarijní pojištění nebo vybrat některé z nabízených připojištění.

Frenkee box
Jsi hrdým majitelem domácího mazlíčka? Pak tě jistě zaujme, že pojišťovna VZP nabízí i pojištění nákladů na ošetření přepravovaných psů a koček. Toto připojištění je ideální volbou, pokud společně vyrážíte na výlety mimo město a hodí se i pro cesty k veterináři.

Havarijní pojištění

V nabídce pojišťovny VZP najdete 2 varianty havarijního pojištění (Trefa a Klasik). Oba balíčky pojištění vás chrání v případě havárie, odcizení, poškození přírodním živlem nebo vandalismu. Samozřejmostí jsou také základní asistenční služby. Havarijní pojištění Trefa je vytvořeno speciálně pro nová vozidla. Havarijko Klasik je naopak určeno pro vozidla starší 5 let.

Havarijní pojištění můžete doplnit o další připojištění. V nabídce najdete třeba pojištění skel, náhradního vozidla nebo pojištění GAP.

Frenkee box
Líbí se ti nabídka autopojištění od PVZP? S Frenkeem ho sjednáš během několika minut.

Slavia: pojištění auta

Povinné ručení

U Slavia pojišťovny nabízejí 3 balíčky povinného ručení: Základ, Jistota a Jubileum. Limit pojistného krytí se pohybuje od 35 do 150 mil. Kč.

V ceně základního balíčku je zahrnuta asistenční služba pro případ nehody a poruchy. To je ale standard u všech pojišťoven. V rámci povinného ručení můžeš přidat i různá připojištění, například pro případ odcizení vozidla nebo při střetu se zvěří.

Frenkee box
K povinnému ručení můžeš přidat třeba i pojištění proti odcizení, a to až do limitu 300 tis Kč.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění můžete zvolit pouze v kombinaci s povinným ručením, a to v následujících variantách: Havárie, Přírodní živel, Odcizení, Vandalismus. K havarijnímu pojištění můžete přidat také pojištění GAP.

UNIQA: pojištění auta

Povinné ručení

Pojišťovna UNIQA nabízí výběr ze 3 balíčků povinného ručení. Limit pojistného krytí se pohybuje od 35 mil. Kč do 100 mil. KčNejlevnější varianta pojištění nabízí jen základní asistenční služby. Pokud k nehodě dojde v zahraničí, musíte v rámci tohoto balíčku uhradit spoluúčast ve výši 10 tis. Kč. K dispozici máte různá připojištění, například pojištění čelního skla až do limitu 50 tis. Kč.

Havarijní pojištění

V nabídce pojišťovny UNIQA najdete momentálně 2 varianty havarijního pojištění. Základní varianta vás ale nechrání v případě zaviněné dopravní nehody. Pokud máte zájem o pojištění, které vás skutečně nenechá na holičkách, zvolte raději balíček Komplet. K havarijnímu pojištění můžete přidat třeba pojištění pneumatik a ráfků nebo pojištění GAP.

Frenkee box
Vyzkoušej unikátní asistenci UNIQA SafeLine, která chrání vozidlo i přepravované osoby 24 hodin denně.

 

Stále váháte, která pojišťovna je nejlepší? Nechte si poradit of Frenkeeho, který pro vás najde tu nejlepší nabídku autopojištění.

Pokud přemýšlíte, jak snížit cenu povinného ručení, přečtěte si článek, který popisuje jak získat nejlevnější povinné ručení.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co kryje povinné ručení?

  Povinné ručení kryje škody, které při dopravní nehodě jako řidič, způsobíte někomu jinému. Pojišťovna v takovém případě hradí škody na majetku a zdraví třetích osob. V případě povinného ručení se neplatí žádná spoluúčast a limit pojistného krytí je vždy minimálně 35 mil. Kč na pojistnou událost. Povinné ručení kryje také škody, které svou jízdou způsobíte zbývajícím cestujícím ve svém vozidle.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co nekryje povinné ručení?

  Povinné ručení nekryje následující škody: Škody, které způsobíte úmyslně. Škody, které utrpěl viník dopravní nehody. Škody vzniklé v souvislosti s konzumací alkoholu nebo jiných návykových látek. Škody vzniklé při jízdě bez řidičského oprávnění a dále také škody vzniklé při závodech.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je havarijní pojištění a co kryje?

  Havarijní pojištění vás chrání před náklady na opravu škod na vašem vlastním vozidle, které vznikly v důsledku havárie (střetu, pádu nebo nárazu vozidla) v silničním provozu. Některé pojišťovny pod havarijní pojištění zahrnují i škody vzniklé v důsledku odcizení vozidla, vandalismu, působení přírodních živlů nebo poškození zvířetem. Vždy se vztahuje jen na situace, které jsou uvedeny v pojistné smlouvě.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co nekryje havarijní pojištění?

  Havarijní pojištění nekryje rizika, proti kterým nemáte sjednané pojištění. Ke škodě nesmí dojít úmyslně nebo porušením zákona. Dále nekryje škody vzniklé v souvislosti s konzumací alkoholu nebo jiných návykových látek, při závodech, při válce (terostistických útocích, působení jaderné, chemické nebo biologické kontaminace), při provozu vozidla, které není způsobilé pro jízdu na pozemních komunikacích nebo nesprávnou manipulací věcí ve vozidle.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je živelní událost? 

  Z pohledu pojišťoven jsou zpravidla za živelní pohromu považovány: požár, výbuch, úder blesku, krupobití, vichřice, povodeň, záplava, pád cizího předmětu (např. strom, sloup).
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je pojištění GAP?

  GAP je možné přeložit jako garantovanou ochranu majetku. Používá se u havarijního pojištění u nových vozidel. S pojištěním GAP můžete zastavit snižování ceny vozidla na 3 roky. V případě škody vám pojištění GAP uhradí rozdíl mezi cenou v době sjednání pojištění a cenou vozidla v době škody.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Helena Radvanská, 40 let, řádění vandala v ulici

Paní Helena bydlí v centru Prahy. Jednou ráno přišla ke svému autu a zjistila, že má poškrábaný lak na karoserii. Stejně poškozená byla i ostatní auta v ulici. Helena ani chvíli neváhala a vše nahlásila Policii ČR, která přijela a škodu zdokumentovala. A udělala dobře. U pojišťovny měla sjednané připojištění proti vandalismu. Aby pojišťovna plnila, tak je nezbytně nutná účast a protokol Policie. Při uplatnění škody od vandala (nemusí být zjištěný) se většinou neúčtuje spoluúčast, ale pokud by Helena Policii nezavolala, musela by škodu nahlásit z havarijního pojištění a spoluúčast by zaplatila – v jejím případě byla pevných 10 000 Kč.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky