Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění domácnosti – cena

Cenu pojištění domácnosti i nemovitosti ovlivňuje řada faktorů. Některé z nich nezměníte – to je třeba lokalita nemovitosti. Jiné si ale můžete nastavit podle sebe. Mezi ně patří spoluúčast, frekvence platby, pojištěná rizika, hodnota majetku a míra jeho zabezpečení.

Frenkee box
Pomocníkem pro srovnání cen pojištění domácností a nemovitostí je moje online kalkulačka.

Univerzálně nejlepší pojištění neexistuje, protože každý potřebuje krýt jiné škody. Ideální proto je nechat si udělat nezávazné nabídky od několika pojišťoven nebo využít Frenkeeho srovnavač a následně se podle toho rozhodnout.

Kooperativa pojištění domácnosti a Kooperativa pojištění nemovitosti

U pojištění domácnosti i nemovitosti si můžete si vybrat ze 2 balíčků – Prima a Komfort.

 • Balíček Prima kryje riziko požáru, vichřice, krupobití, blesků nebo záplavy. Kromě toho se u pojištění domácnosti vztahuje i na krádež, loupež a vandalismus. Pojišťovna vám v případě potřeby zajistí i asistenční služby nebo náhradní ubytování.
 • Balíček Komfort se u domácnosti a nemovitosti liší trochu víc:
  • U pojištění domácnosti v něm kromě výše uvedeného najdete další události, jako je třeba havárie vody nebo rozvodů, únik vody z akvária, rozbití skel a sanity nebo výměna zámků.
  • Balíček Komfort u pojištění nemovitosti zase kryje krádež nebo loupež, vandalismus, poškození plotu a zateplení kvůli zvířatům nebo třeba škody způsobené přepětím nebo podpětím v elektrické síti.

Frenkee box
Díky úzké spolupráci institucí najdeš nabídku od Kooperativy i u pojištění domácnosti České spořitelny.

ČSOB pojištění domácnosti a ČSOB pojištění nemovitosti

ČSOB nabízí pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti ve 3 variantách – Standard, Dominant a Premiant.

 • Balíček Standard zahrnuje základní rizika, jako jsou požár, výbuch, úder blesku, vichřice, pád letadla, zemětřesení, pád stromů, krupobití, mráz, kouř, nadzvuková vlna, sesuv půdy a laviny, náraz vozidla, tíha sněhu, pád stromů a stožárů a sklo all risk. Kromě toho vám pojišťovna zajistí základní asistenční služby. U pojištění nemovitosti v balíčku získáte i finanční kompenzaci za nemajetkovou, neboli psychickou újmu
 • Balíček Dominant je u ČSOB nejoblíbenější. Kromě výše uvedeného se vztahuje na odcizení a vandalismus, přepětí a podpětí v síti nebo srážky. U nemovitostí pojišťovna kryje i poškození fasády.
 • Varianta Premiant jistí vaši domácnost i nemovitost ještě v případech technické poruchy a ztráty vody. U domácnosti navíc máte v ceně i věci v zavazadlovém prostoru auta. U nemovitosti zase poškození elektronických zařízení, jako jsou čerpadla, kotel, alarmy a solární panely, ke kterému dojde nedopatřením, výrobní vadou nebo vadou materiálu.

Allianz pojištění domácnosti a Allianz pojištění nemovitosti

Allianz v základním balíčku pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti kryje těchto 12 rizik, které spadají do kategorie „Velká hrozba”: požár, výbuch, přímý úder blesku, pád letadla, kouř, pád předmětů – například stromů – na pojištěný objekt, vichřice, krupobití, zemětřesení, náraz vozidla, sesuv půdy a lavin nebo rázová vlna způsobená nadzvukovými letadly.

Podle uvážení si pak můžete jednotlivě připojistit další rizika. Vybíráte si přitom jednotlivě podle toho, co je pro vás důležité a co ne.

 • Mezi volitelná připojištění domácnosti patří mimo jiné velká voda, zloděj – doma i na ulici –, déšť a sníh, rozbité sklo, asistence, právní ochrana nebo odpovědnost.
 • U nemovitosti si můžete doplnit pojištění o rizika, jako je velká voda, krádež stavebního materiálu, poničení fasády, poškození domu zvířetem, poškození elektrických rozvodů, asistence, právní ochrana nebo ztráta nájemného.

Generali Česká pojišťovna pojištění domácnosti a Generali Česká pojišťovna pojištění nemovitosti

Generali Česká pojišťovna nenabízí klasické balíčky pojištění. Volíte si jen ta rizika, která ve své domácnosti nebo nemovitosti potřebujete pojistit. U obou typů pojištění máte na výběr z těchto kategorií: základní živly, vodovodní škody, krádež vloupáním nebo loupežným přepadením, loupežné přepadení na území Evropy, povodeň a záplava, škoda způsobená přepětím nebo podpětím v elektrické síti, poškození skla a sanitárního zařízení, ztráta vody a srážky.

 • U pojištění domácnosti můžete do smlouvy zahrnout ještě věci v kufru auta v rámci Evropy a zkažené jídlo v lednici nebo mrazáku.
 • Pojištění nemovitosti jde zase rozšířit o krádež vnějších stavebních součástí domu, vandalismus, sprejerství a poškození fasády zvířaty

AXA pojištění domácnosti a AXA pojištění nemovitosti

Pokud se rozhodnete pro pojištění domácnosti nebo nemovitosti od AXA, můžete si vybrat celkem ze 3 různých balíčků – MINI, KLASIK a MAXI.

 • Balíček MINI je nejlevnější a kryje jen základní rizika. Nemáte v něm pojištění krádeže ani odpovědnost za škodu, kterou způsobíte.
 • Verze KLASIK se u domácnosti a nemovitosti některými riziky liší:
  • U domácnosti vám pojištění kromě základních rizik pokryje i vaši odpovědnost za škodu. Navíc vám nabídne prodlouženou záruku na domácí spotřebiče. Zahrnuje i pojištění majetku ve sklepě, na balkoně nebo v garáži.
  • U nemovitosti máte kromě základních rizik i odcizení, vandalismus, nepřímý úder blesku, rozbití skla, zkrat elektromotoru nebo ztrátu vody. Pojistka kryje kromě hlavní budovy i vedlejší stavby.
 • Komplexní balíček MAXI vám zajistí nejvyšší krytí a jistotu. V rámci balíčku se můžete navíc spolehnout, že pojišťovna v případě potřeby dorovná nabídku konkurence.
  • Pojištění domácnosti se vztahuje i na vybrané věcí na pozemku nebo v zavazadlovém prostoru auta. Pojišťovna vám uhradí i škodu na náhrobcích a náklady na ošetření domácího mazlíčka.
  • Pojištění nemovitosti v této variantě zase myslí na vaši zahradu a ochrání vám fasádu či střechu před poškození hlodavci, ptáky a sprejery.

UNIQA pojištění domácnosti a UNIQA pojištění nemovitosti

U pojišťovny UNIQA si můžete vybrat a nakombinovat rizika podle svého. Pojišťovna nabízí pojištění domácnosti a nemovitosti samostatně, nebo rovnou nakombinované. Toto spojení bývá výhodnější a v rámci jednoho balíčku máte pojištění vyřešené.

Pojištění domu, případně bytu i pojištění domácnosti kryje tato rizika:

 • požár, úder blesku, výbuch, pád letadla, kouř
 • vichřici, tíhu sněhu, zřícení skal nebo sesuv půdy, krupobití, atmosférické srážky
 • škody způsobené vodou z vodovodního zařízení včetně ztráty vody, škody mrazem
 • krádež vloupáním do domácnosti nebo loupežným přepadením
 • povodně, záplavy, laviny, zával a zemětřesení
 • škody způsobené přepětím
 • poškození fasády, rozbití skla, vandalismus
 • škody způsobené vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti, vybranými členy domácnosti, rodiči a prarodiči či osobami zaměstnanými v domácnosti a domácími zvířaty (pojištění odpovědnosti)

ČPP pojištění domácnosti a ČPP pojištění nemovitosti

Pokud si plánujete sjednat pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti u ČPP, můžete vybírat ze 2 variant:

 • DOMEX+: v případě bytu, rodinného domu nebo chalupy
 • BYTEX+:  v případě bytového domu

Varianta BYTEX+ nabízí pojištění pro bytové domy – i ty ve výstavbě –, vedlejší stavby v rámci jednoho pozemku, dočasné stavby a staveniště, stavební materiál nebo zařízení kanceláří bytového družstva. Kromě pojištění nemovitosti se pojištění BYTEX+ vztahuje i na pojištění odpovědnosti, která je spojena s činností v představenstvu družstva (statutárním orgánu) nebo s provozem bytového domu.

V rámci pojištění BYTEX+ vybíráte ze 3 balíčků (MINI, OPTI, MAXI), které vás chrání v případě stejných pojistných událostí, ale nabízejí odlišné pojistné krytí. Pojištění proti povodni a záplavě můžete zvolit jako doplňkové připojištění. V rámci pojištění máte nárok na základní asistenční služby zcela zdarma.

Pojištění majetku DOMEX+ zahrnuje pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti i pojištění odpovědnosti. V rámci této varianty opět vybíráte ze 3 balíčků (MINI, OPTI, nebo MAXI). Všechny zahrnují stejná rizika, ale liší se výší pojistných limitů. Součástí pojištění je i základní asistenční služba.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

  Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení domu, jako je nábytek, knihy, elektronika, kuchyňská linka, zařízení koupelny a toalety.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

  Pojištění nemovitosti se vztahuje na dům jako takový – tedy konstrukci, která je pevně spojená se zemí. Spadají sem ale i různé stavební doplňky, jako jsou venkovní žaluzie, verandy, topení nebo solární panely.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co znamená pojištění stavebních součástí?

  V rámci pojištění si můžete připojistit i stavební součásti. Do této kategorie spadá například topení, sanitární vybavení koupelny a toalety, obklady a podlahové krytiny. Některé pojišťovny sem řadí i vestavěné skříně a kuchyňské linky s vestavěnými spotřebiči.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co znamená vinkulace pojištění nemovitosti?

  S vinkulací pojištění nemovitosti se setkáte, pokud plánujete kupovat byt nebo dům na hypotéku. Vinkulací si banka na sebe váže případné pojistné plnění, které by se na nemovitost vztahovalo. Tím chrání své peníze pro případ, že by nemovitost byla z nějakého důvodu poškozená nebo zničená. Pojišťovna by pak totiž peníze nevyplácela vám, ale přímo bance.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Dominik Kotrba, 27 let, pojištění domácnosti bez pojištění nemovitosti

Nemovitost, nebo domácnost? Představte si model vašeho bydlení, ten vezměte do ruky a otočte ho vzhůru nohama. To, co vypadne (obrazně řečeno), je vybavení domácností a to, co nevypadne, jsou pevné stavební součásti nemovitosti. Dominik tuhle poučku neznal a nechal si pojistit pouze domácnost. Zklamání přišlo, když mu praskla trubka, která přivádí vodu do kuchyně, a voda vytopila jeho byt a zničila dřevěnou podlahu. Bohužel toto z pojištění domácnosti likvidní nebylo a Dominik už pro příště bude vědět.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky