Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění domácnosti – cena

Cenu pojištění domácnosti i nemovitosti ovlivňuje řada faktorů. Některé z nich nezměníte – to je třeba lokalita nemovitosti. Jiné si ale můžete nastavit podle sebe. Mezi ně patří spoluúčast, frekvence platby, pojištěná rizika, hodnota majetku a míra jeho zabezpečení.

Frenkee box
Pomocníkem pro srovnání cen pojištění domácností a nemovitostí je moje online kalkulačka.

Univerzálně nejlepší pojištění neexistuje, protože každý potřebuje krýt jiné škody. Ideální proto je nechat si udělat nezávazné nabídky od několika pojišťoven nebo využít Frenkeeho srovnávač a následně se podle toho rozhodnout.

Kooperativa pojištění domácnosti a Kooperativa pojištění nemovitosti

U pojištění domácnosti i nemovitosti si můžete si vybrat ze 2 balíčků – Prima a Komfort.

 • Balíček Prima kryje riziko požáru, vichřice, krupobití, blesků nebo záplavy. Kromě toho se u pojištění domácnosti vztahuje i na krádež, loupež a vandalismus. Pojišťovna vám v případě potřeby zajistí i asistenční služby nebo náhradní ubytování.
 • Balíček Komfort se u domácnosti a nemovitosti liší trochu víc:
  • U pojištění domácnosti v něm kromě výše uvedeného najdete další události, jako je třeba havárie vody nebo rozvodů, únik vody z akvária, rozbití skel a sanity nebo výměna zámků.
  • Balíček Komfort u pojištění nemovitosti zase kryje krádež nebo loupež, vandalismus, poškození plotu a zateplení kvůli zvířatům nebo třeba škody způsobené přepětím nebo podpětím v elektrické síti.

Frenkee box
Díky úzké spolupráci institucí najdeš nabídku od Kooperativy i u pojištění domácnosti České spořitelny.

ČSOB pojištění domácnosti a ČSOB pojištění nemovitosti

ČSOB nabízí pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti ve 3 variantách – Standard, Dominant a Premiant.

 • Balíček Standard zahrnuje základní rizika, jako jsou požár, výbuch, úder blesku, vichřice, pád letadla, zemětřesení, pád stromů, krupobití, mráz, kouř, nadzvuková vlna, sesuv půdy a laviny, náraz vozidla, tíha sněhu, pád stromů a stožárů a sklo all risk. Kromě toho vám pojišťovna zajistí základní asistenční služby. U pojištění nemovitosti v balíčku získáte i finanční kompenzaci za nemajetkovou, neboli psychickou újmu
 • Balíček Dominant je u ČSOB nejoblíbenější. Kromě výše uvedeného se vztahuje na odcizení a vandalismus, přepětí a podpětí v síti nebo srážky. U nemovitostí pojišťovna kryje i poškození fasády.
 • Varianta Premiant jistí vaši domácnost i nemovitost ještě v případech technické poruchy a ztráty vody. U domácnosti navíc máte v ceně i věci v zavazadlovém prostoru auta. U nemovitosti zase poškození elektronických zařízení, jako jsou čerpadla, kotel, alarmy a solární panely, ke kterému dojde nedopatřením, výrobní vadou nebo vadou materiálu.

Allianz pojištění domácnosti a Allianz pojištění nemovitosti

Allianz pojišťovna, v rámci pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti, nabízí celkem 3 balíčky: Komfort, Extra, Max.

Varianta pojištění Komfort obsahuje pojištění proti 12 nejzávažnějším pojistným událostem: požár, výbuch, přímý úder blesku, pád letadla, kouř, pád předmětů – například stromů – na pojištěný objekt, vichřice, krupobití, zemětřesení, náraz vozidla, sesuv půdy a lavin nebo rázová vlna způsobená nadzvukovými letadly. Pojištění dále zahrnuje ochranu proti přírodním živlům a pojištění odpovědnosti.

Balíček Extra obsahuje stejná pojištění jako předchozí varianta a dále pak pojištění proti vodovodním škodám (např. vystoupnutí vody z vodovodního potrubí) a pojištění skel (k poškození musí dojít z nezjištěné příčiny).

Varianta pojištění Max vás chrání před stejnými riziky jako balíček pojištění Extra a k tomu navíc obsahuje i pojištění proti krádeži nebo vandalismu a kryje také škody způsobené elektrozařízením.

Ke všem balíčkům pojištění můžete zvolit připojištění proti zemětřesení.

Generali Česká pojišťovna pojištění domácnosti a Generali Česká pojišťovna pojištění nemovitosti

Generali Česká pojišťovna nenabízí klasické balíčky pojištění. Volíte si jen ta rizika, která ve své domácnosti nebo nemovitosti potřebujete pojistit. U obou typů pojištění máte na výběr z těchto kategorií: základní živly, vodovodní škody, krádež vloupáním nebo loupežným přepadením, loupežné přepadení na území Evropy, povodeň a záplava, škoda způsobená přepětím nebo podpětím v elektrické síti, poškození skla a sanitárního zařízení, ztráta vody a srážky.

 • U pojištění domácnosti můžete do smlouvy zahrnout ještě věci v kufru auta v rámci Evropy a zkažené jídlo v lednici nebo mrazáku.
 • Pojištění nemovitosti jde zase rozšířit o krádež vnějších stavebních součástí domu, vandalismus, sprejerství a poškození fasády zvířaty.

UNIQA pojištění domácnosti a UNIQA pojištění nemovitosti

V rámci pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti od pojišťovny UNIQA můžete vybírat celkem ze 3 balíčků.

Základní balíček kryje škody způsobené požárem, výbuchem, úderem blesku nebo například pádem letadla. Zároveň obsahuje nonstop asistenční služby, které zahrnují například práci instalatéra, elektrikáře, zámečníka nebo třeba pomoc IT specialisty.

Další možností je varianta, která obsahuje stejná pojištění jako předchozí balíček a k tomu navíc pojištění před přírodními živly, pojištění proti krádeži, vandalismu nebo vloupání a chrání vás i pro případ vodovodních škod.

Nejrozsáhlejší balíček nabízí stejná pojištění jako předchozí varianta a k tomu navíc pojištění proti přírodní katastrofě, nárazu vozidla, poruše chladicího zařízení nebo třeba pojištění proti poškození sklokeramické desky nebo poškození fasády zvířetem.

K výše zmíněným balíčkům můžete přidat 3 připojištění: pojištění odpovědnosti, prodlouženou záruku 7 let na spotřebiče nebo kybernetické připojištění.

ČPP pojištění domácnosti a ČPP pojištění nemovitosti

Pokud si plánujete sjednat pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti u ČPP, můžete vybírat ze 2 variant:

 • DOMEX+: v případě bytu, rodinného domu nebo chalupy
 • BYTEX+:  v případě bytového domu

Varianta BYTEX+ nabízí pojištění pro bytové domy (i ty ve výstavbě), vedlejší stavby v rámci jednoho pozemku, dočasné stavby a staveniště, stavební materiál nebo zařízení kanceláří bytového družstva. Kromě pojištění nemovitosti se pojištění BYTEX+ vztahuje i na pojištění odpovědnosti, která je spojena s činností v představenstvu družstva (statutárním orgánu) nebo s provozem bytového domu.

V rámci pojištění BYTEX+ vybíráte ze 3 balíčků (MINI, OPTI, MAXI), které vás chrání v případě stejných pojistných událostí, ale nabízejí odlišné pojistné krytí. Pojištění proti povodni a záplavě můžete zvolit jako doplňkové připojištění. V rámci pojištění máte nárok na základní asistenční služby zcela zdarma.

Pojištění majetku DOMEX+ zahrnuje pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti i pojištění odpovědnosti. V rámci této varianty opět vybíráte ze 3 balíčků (MINI, OPTI, nebo MAXI). Všechny zahrnují stejná rizika, ale liší se výší pojistných limitů. Součástí pojištění je i základní asistenční služba.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

  Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení domu, jako je nábytek, knihy, elektronika, kuchyňská linka, zařízení koupelny a toalety.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

  Pojištění nemovitosti se vztahuje na dům jako takový – tedy konstrukci, která je pevně spojená se zemí. Spadají sem ale i různé stavební doplňky, jako jsou venkovní žaluzie, verandy, topení nebo solární panely.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co znamená pojištění stavebních součástí?

  V rámci pojištění si můžete připojistit i stavební součásti. Do této kategorie spadá například topení, sanitární vybavení koupelny a toalety, obklady a podlahové krytiny. Některé pojišťovny sem řadí i vestavěné skříně a kuchyňské linky s vestavěnými spotřebiči.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co znamená vinkulace pojištění nemovitosti?

  S vinkulací pojištění nemovitosti se setkáte, pokud plánujete kupovat byt nebo dům na hypotéku. Vinkulací si banka na sebe váže případné pojistné plnění, které by se na nemovitost vztahovalo. Tím chrání své peníze pro případ, že by nemovitost byla z nějakého důvodu poškozená nebo zničená. Pojišťovna by pak totiž peníze nevyplácela vám, ale přímo bance.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Dominik Kotrba, 27 let, pojištění domácnosti bez pojištění nemovitosti

Nemovitost, nebo domácnost? Představte si model vašeho bydlení, ten vezměte do ruky a otočte ho vzhůru nohama. To, co vypadne (obrazně řečeno), je vybavení domácností a to, co nevypadne, jsou pevné stavební součásti nemovitosti. Dominik tuhle poučku neznal a nechal si pojistit pouze domácnost. Zklamání přišlo, když mu praskla trubka, která přivádí vodu do kuchyně, a voda vytopila jeho byt a zničila dřevěnou podlahu. Bohužel toto z pojištění domácnosti likvidní nebylo a Dominik už pro příště bude vědět.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky