Co znamenají jednotlivé složky úrazového pojištění v rámci cestovka?

U úrazového pojištění k cestovku máte většinou na výběr několik variant pojistného krytí, co se týče rozsahu ochrany i výše pojistného plnění. Obvykle je jeho součástí plnění při smrti úrazem a při trvalých následcích úrazu.

Při smrt úrazem pojišťovna vyplatí pojistnou částka osobě dle záběrů do dědického řízení. V případě, že už máte sjednané kvalitní životní pojištění pro případ smrti, pak už si toto riziko v rámci cestovního pojištění sjednávat nemusíte - platili byste zbytečně stejnou věc dvakrát.

Při trvalých následcích úrazu vám pojišťovna vyplatí sjednanou částky z pojistky. Dejte si pozor na to, že o plnění musíte požádat v určité lhůtě ode dne, kdy se vám úraz přihodil.

Denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu vám pojišťovna vyplatí, když doba léčení přesáhne sjednanou dobu - většinou 7 až 14 dní. Peníze pak dostanete za každý den léčení, a to už od prvního dne.

Frenkee box
U některých pojišťoven (Generali, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna) můžeš mít v rámci úrazoveho pojištění k cestovku sjednané denní odškodné i pro dobu léčení konkrétně vyjmenovaných druhů úrazu – pokud se zraníš a tvůj druh úrazu bude přesně uvedený ve smlouvě, pak ti bude vyplaceno plnění za počet dnů uvedených ve smlouvě stanovených pro léčení tohoto konkrétního úrazu. Např. za zlomeninu jedné kosti předloktí dostaneš 200 Kč/den a léčíš ji 84 (84 dní x 200 kč = 16 800 Kč).

Denní odškodné při pobytu v nemocnici v důsledku úrazu vám pojišťovna vyplatí za každý den strávený v nemocnici.

Na co si dát pozor?

  • Úraz je pojišťovnami označován jako: "neočekávané a náhlé působení zevních sil nebo vlastní tělesné síly nebo neočekávané a nepřerušované působení vysokých nebo nízkých vnějších teplot, plynů, par, záření, jedů s výjimkou jedů mikrobiálních a látek imunotoxických, kterým bylo pojištěnému během trvání pojištění způsobeno tělesné poškození nebo smrt". Přesnou definici najdete v pojistných podmínkách každé pojišťovny.
  • Určit sporty jsou podle standardních podmínek pojišťoven v rámci úrazového pojištění nepojistitelné - např. závodní motosport.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky