Mobilní aplikace

Co znamenají jednotlivé složky úrazového pojištění v rámci cestovka?

U úrazového pojištění k cestovku máte většinou na výběr několik variant pojistného krytí, co se týče rozsahu ochrany i výše pojistného plnění. Obvykle je jeho součástí plnění při smrti úrazem a při trvalých následcích úrazu.

Při smrt úrazem pojišťovna vyplatí pojistnou částka osobě dle záběrů do dědického řízení. V případě, že už máte sjednané kvalitní životní pojištění pro případ smrti, pak už si toto riziko v rámci cestovního pojištění sjednávat nemusíte - platili byste zbytečně stejnou věc dvakrát.

Při trvalých následcích úrazu vám pojišťovna vyplatí sjednanou částky z pojistky. Dejte si pozor na to, že o plnění musíte požádat v určité lhůtě ode dne, kdy se vám úraz přihodil.

Denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu vám pojišťovna vyplatí, když doba léčení přesáhne sjednanou dobu - většinou 7 až 14 dní. Peníze pak dostanete za každý den léčení, a to už od prvního dne.

Denní odškodné při pobytu v nemocnici v důsledku úrazu vám pojišťovna vyplatí za každý den strávený v nemocnici.

Na co si dát pozor?

  • Úraz je pojišťovnami označován jako: "neočekávané a náhlé působení zevních sil nebo vlastní tělesné síly nebo neočekávané a nepřerušované působení vysokých nebo nízkých vnějších teplot, plynů, par, záření, jedů s výjimkou jedů mikrobiálních a látek imunotoxických, kterým bylo pojištěnému během trvání pojištění způsobeno tělesné poškození nebo smrt". Přesnou definici najdete v pojistných podmínkách každé pojišťovny.
  • Určit sporty jsou podle standardních podmínek pojišťoven v rámci úrazového pojištění nepojistitelné - např. závodní motosport.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0