Mobilní aplikace

Frenkeeho životní pojištění

pro klidnější život

Frenkeeho životní pojištění

Jedině životní pojištění, které odpovídá co nejpřesněji vaší rodinné a finanční situaci, vás spolehlivě ochrání. Proto potřebuji několik údajů.

Spočítat pojištění
Frenkeeho životní pojištění

Koho pojistímeDalší pojištěná osoba
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.
Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných rodin, které nedostaly plnění ze životního pojištění, se kterým počítaly, nebo jim ho pojišťovna zkrátila.

Romana se rozhodla uzavřít úrazové pojištění. Chodí si občas zaběhat, tak si říkala, kdyby třeba špatně došlápla, tak aby dostala nějaké odškodnění od pojišťovny. Bohužel si neuvědomila, že většina opravdových zdravotních problémů nevzniká kvůli úrazům, ale kvůli nemocem, na které se nepojistila. V průběhu léta se Romaně začaly objevovat na kůži červené skvrny, dostala horečky a byla malátná. Kouslo ji totiž infikované klíště a diagnóza byla jasná: Borelioza. Více jak půl roku strávila v pracovní neschopnosti doma. Během této doby vyčerpala veškeré rezervy, aby zvládla platit běžné výdaje. Přitom stačilo mít pojištěné závažné nemoci a pracovní neschopnost a měla by klid.

Životní pojištění

Pan Votruba byl osloven finančním poradcem, který zprostředkoval pojištění sousedům a dostal od nich na pana Votrubu doporučení. Vzhledem k tomu, že delší dobu zvažoval možnost si obdobné pojištění sjednat, tak poradce přijal a setkali se na schůzce v kavárně. Už na první schůzku poradce přinesl 3 návrhy pojištění s měsíční platbou 750 Kč, 1100 Kč a 1500 Kč. Všechny návrhy byly od stejné pojišťovny. Pan Votruba se rozhodl pro zlatou střední cestu a zvolil variantu za 1100 Kč. Po čase měl pracovní úraz a vzpomněl si, že má přece pojištění. Když se spojil s poradcem, tak zjistil, že má pojištění nastavené primárně na spoření a za svůj úraz dostane od pojišťovny pouze 1500 Kč. Od té doby je poučený, že si má dávat na podobné vykuky pozor. Před sjednáním pojištění je nezbytně nutné udělat analýzu potřeb, zjistit, jak se zákazník živí, rodinou situaci, příjmy a výdaje, koníčky a podle toho teprve vybrat vhodnou pojišťovnu, produkt a následně vypočítat návrh, který skutečně pokryje veškeré životní potřeby zákazníka a ochrání ho v případě výpadku příjmu způsobeného úrazem či nemocí.

Životní pojištění

Jana má několik let sjednanou smlouvu životního pojištění. Zařizovala si ji, když jí bylo 22 let a nastupovala do první práce. Tenkrát chtěla ušetřit a neměla moc znalostí o tom, jak finanční produkty fungují. Nechala si poradit na pobočce nejmenované pojišťovny, kde jí paní na pobočce bez hlubšího zjištění situace sjednala několik rizik a k nim pojistné částky. Jedno z rizik byla pracovní neschopnost pojištěná na 100 Kč denně. Jana se ale dostala po letech do dlouhodobé pracovní neschopnosti, ve které strávila více než 100 dní. Velmi rychle si uvědomila, že výplata dávek od státu a 100 Kč každý den na pokrytí splátky hypotéky stačit nebude. Musela tedy sáhnout do banky pro krátkodobý úvěr, aby výpadek příjmu a splácení pokryla. Po vyléčení byla jedna z priorit úprava stávající pojistné smlouvy a správné nastavení rizik. Správně nastavené životní pojištění totiž musí přesně kopírovat životní situaci zákazníka.

Životní pojištění

Pavel je řidič z povolání, proto při sjednání životního pojištění kladl důraz na situace, kdy by se mu mohlo něco stát při dopravní nehodě. Situace o pár měsíců později nastala. Naštěstí nešlo o vážnou dopravní nehodu. Pavel kvůli nepozornosti a špatným povětrnostním podmínkám dostal v nízké rychlosti smyk a naboural do betonového pilíře vedle silnice. Po prvotním šoku zjistil, že auto není vážné poškozené a je pojizdné. On sám utrpěl pouze lehká zranění – naražená ruka a noha. Proto od nehody odjel bez přivolání policie a záchranné služby. V ten moment měl ale využít kontaktní linky pojišťovny nebo zprostředkovatele a zeptat se, jestli od nehody může odjet. To ale neudělal. Když pak chtěl po pojišťovně plnění za dopravní nehodu z životního pojištění, tak přišlo zamítavé stanovisko, protože nebyla splněna podmínka přivolání policie nebo záchranné služby. Pavel je pro příště poučen, že musí znát podmínky svého pojištění nebo se na ně má zeptat.

Životní pojištění

Adam si v dobách studií sjednal životní pojištění primárně na úrazy. To by bylo ještě v pořádku. I když je potřeba myslet i na nemoci. Horší ale bylo, že časem nastoupil do práce k policii. Během služby ale špatně došlápl a poranil si kotník na pravé noze. Pojišťovna mu však plnění musela krátit, protože měl smlouvu nastavenou na povolání student. Při tomto zařazení je pojistné výrazně levnější než u rizikové skupiny, kam spadá práce pro policii. Vzhledem k tomu, že po celou dobu platil Adam nižší pojistné, tak nakonec dostal nižší odškodnění, než ve skutečnosti očekával. Pokud měníte práci, myslete i na nastavení svého životního pojištění.

Životní pojištění

Martin pracuje jako technická podpora a celý den tráví v kanceláři a u telefonu. Sjednal si životní pojištění, které parádně reflektuje jeho příjem a výdaje. Při sjednání myslel i na nemoci a hlavně na splácení hypotéky. Kdyby se mu cokoliv stalo, tak bude vše pokryté. Zapomněl ale na jednu věc. Po práci legraci. Martin totiž miluje lezení po skalách. Jednou takhle po práci s kamarádem vyrazili na menší skály ve středních čechách. Když svůj cíl zdolali a seděli na vrcholu skály, tak mu kamarád povídá, že si upravil svoje pojištění a rozšířil ho o krytí adrenalinových sportů. Martin na něj s podivem koukal a nevěřícně se ptal, jestli to pojišťovna opravdu řeší. Ještě na vrcholku skály volal do pojišťovny a prověřoval, jak by se pojišťovna chovala, kdyby se mu něco při lezení stalo. Dozvěděl se, že by mu pojišťovna plnění neposkytla, protože adrenalinové sporty nemá kryté, ale není problém je do smlouvy doplnit. Martin tedy velmi opatrně slezl dolů a druhý den šel změnu pojištění zařídit.

Životní pojištění

Na co se životní pojištění vztahuje?

Smrt

Pokud dojde na nejhorší, vaše rodina získá prostředky na pohodlný život.

Invalidita

Stal se vám úraz, nebo vás postihla nemoc? Životko pokryje výpadek příjmů a zaplatí rentu.

Pracovní neschopnost

Nemůžete pracovat? Z živctka získáte denní, nebo měsíční částku, aby rodinný rozpočet neutrpěl.

Hypotéka

Vzali jste si úvěr? Z životního pojištění poplatíte hypotéku a jiné závazky.

Závažné nemoci

Nemoc je mnohem pravděpodobnější než úraz a na některé se vztahuje dokonce vyšší plnění.

Hospitalizace

S životkem získáte plnění za každý den v nemocnici, kdy nemůžete pracovat a žít naplno.

Jak funguje online sjednání životního pojištění?

 1. Vyplňte několik údajů Bez přesného zadání nepřipravím smysluplnou nabídku.
 2. Proberte detaily s mými kolegy a zeptejte se, co vás zajímá Možná se budeme potřebovat ještě na něco zeptat. Nebo budete mít sami dotazy. Spojíme se s vámi po telefonu, e-mailem, nebo přes Váši chytrou aplikaci. Záleží na vás, ale telefon funguje nejlíp. Je to prostě rychlé.
 3. Získejte ZDARMA návrhy životního pojištění Moji kolegové a specialisté na životní pojištění připraví několik nezávazných nabídek přesně podle vašeho zadání. Konečně víte, co ve smlouvě máte a za co budete platit. Konečně životko, které dává smysl.
 4. Zeptejte se na cokoliv Není vám v nabídce něco jasné? Máte dotazy k pojistným podmínkám nebo příkladům plnění? Ptejte se a my udělám maximum, abyste dostali rychle odpovědi na své dotazy.
 5. Sjednejte si jednu z variant Podpis přes SMS nebo displej vašeho telefonu? Moderní způsob, jak si sjednat životko. Už žádné otravné schůzky.

Proč si vyřídit životní pojištění online?

Zadejte několik údajů o své životní situaci, proberte detaily s Frenkeeho specialisty a máte jistotu, že si sjednáte životní pojištění, které skutečně odpovídá tomu, co řešíte a potřebujete. Jiné životní pojištění se hodí, když máte hypotéku, a jiné, když máte vysoce rizikové povolání. Proto je potřeba ho správně nastavit, abyste neplatili zbytečně za rizika, která se vás netýkají, a naopak nešetřili na rizicích, která jsou nejpravděpodobnější.

Jak správně nastavit životní pojištění?

 • Pojištění smrti zahrňte do životka, když máte děti nebo úvěry.
 • Závažnou nemoc nebo úraz zahrňte vždy, protože potřebujete podporu, když nebudete moci vydělávat peníze, a také můžete být odkázání na druhého, který bude muset svou výdělečnou činnost sám omezit, aby se o vás mohl postarat.
 • Invaliditu a trvalé následky se vyplatí pojistit na násobky ročního příjmu.

A je toho mnohem víc, na co nezapomenout, ale s Frenkeem si s nastavením životka nemusíte lámat hlavu. Vždy získáte životní pojištění, které dává smysl, má minimum výluk a my se za něj můžeme zaručit.

Často se ptáte

 • Co je to životní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Co je to životní pojištění?
 • Proč mít životní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Proč mít životní pojištění?
 • Co se stane při neplacení životního pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Co se stane při neplacení životního pojištění?
 • U jaké pojišťovny je dobré se pojistit na život?
  Zobrazit odpověď
  U jaké pojišťovny je dobré se pojistit na život?
 • Mám sjednané životní pojištění. Kdy dostanu peníze, když se mi něco stane?
  Zobrazit odpověď
  Mám sjednané životní pojištění. Kdy dostanu peníze, když se mi něco stane?

Píšu články o tom, co vás zajímá

Výpověď životního pojištění nebo převod životního pojištění k jiné pojišťovně
Životní pojištění

Výpověď životního pojištění nebo převod životního pojištění k jiné pojišťovně

Výpověď životního pojištění Potřebujete snížit výdaje a zvažujete, že zrušíte životní pojištění? Nebo nemáte děti, s…

16.5.2022 Frenkee
Vyplacení životního pojištění při úmrtí
Životní pojištění

Vyplacení životního pojištění při úmrtí

Uplatnění životního pojištění Prostřednictvím životního pojištění zpravidla chráníte nejen sebe (např. při pojištění…

16.5.2022 Frenkee
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0