Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Nejlevnější pojištění odpovědnosti? Podívejte se nabídce na zoubek

Podezřele levné pojištění v sobě často skrývá různé chytáky. Nejčastěji jde o tyto 4:

Spoluúčast u pojistky na blbost

Nižší cena může být dána tzv. spoluúčastí – částkou, kterou vždy budete muset uhradit ze svého v případě škodní události na majetku nebo zdraví. Nejčastější výše spoluúčasti je 1000 Kč, u vyšších pojistných limitů může být i vyšší. Nevýhodou spoluúčasti je fakt, že při menších škodách pojistku v podstatě nevyužijete a platíte stále vy.

Sublimity u pojistky na blbost

Dalším nepříjemným překvapením, které na vás vyskočí, když chcete nahlásit škodu, jsou tzv. sublimity nebo dílčí limity. Sjednali jste si sice pojistku na blbost s limitem 3 mil. korun, ale posléze zjistíte, že platí jen pro škodu na zdraví. Pro škodu na majetku je najednou limit snížen na 1,5 mil. a pro škodu způsobenou domácím mazlíčkem je dokonce jen 100 000.

Výluky z pojistky na blbost

Nejčastějším chytákem je samozřejmě množství různých výluk, takže je velmi těžké nějakou škodu z pojistky na blbost vůbec uplatnit. Je proto třeba prostudovat pojistné podmínky konkrétní nabídky, nebo zvolit takovou pojišťovnu, které na výlukách nebazíruje a nemá jich v podmínkách několikastránkový seznam – naopak se snaží svým klientům maximálně vyjít vstříc.

Nezahrnuje škody na zdraví

Levnější pojistky na blbost často hradí jen škody na majetku, ale nehradí tzv. nemajetkovou újmu – tedy škody na zdraví. Ty přitom dosahují oproti škodám na majetku astronomických částek, protože často platíte nejen za ošetření daného zranění, ale i za dlouhodobou léčbu nebo ztížení společenského uplatnění. Nejvyšší soud dokonce ocenil hodnotu lidského života na 400násobek průměrné hrubé měsíční mzdy v ČR – tedy až 10 000 000 Kč. Je to morbidní, ale i taková může být částka, která po vás bude vymáhána, pokud nešťastnou náhodou způsobíte smrtelný úraz jiné osobě. 

Frenkee box
Podívej se na srovnání pojistek na blbost od nejznámějších pojišťoven na českém trhu.

Často se ptáte

  • FAQ - otázka

    Kde najdu výluky z pojištění odpovědnosti u své pojistky?

    Nejjistější cestou je pročíst si všeobecné pojistné podmínky a návrh smlouvy. Detaily k Frenkeeho pojištění odpovědnosti najdete v sekci Pojistné podmínky.
    FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Marie Neradilová, 51 let, pes a nehoda motorky

Paní Marie šla venčit svého pejska v městské části Praha 3. Při venčení se ale pes lekl zvuku, který způsobily dělníci ve výkopu, a utekl do ulice. Bohužel v ten okamžik projížděl na motorce 24letý řidič a střel se se splašeným psem. Následky střetu byly fatální. Kromě poškozené motorky a usmrceného zvířete došlo k mnohačetným poraněním mladého motorkáře. Bohužel si při pádu i poškodil páteř a bude trvale invalidní. Škoda ani po letech není ustálená, protože mladík potřebuje další lékařskou péči. Od nehody se k dnešnímu dni škoda vyšplhala na více jak 5 000 000 Kč, ale paní Marie měla sjednané pojištění odpovědnosti s limitem pouze 3 000 000 Kč. Pojišťovna tedy vyčerpala limit a zbytek musí doplácet paní Marie ze své kapsy.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky