Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění majetku a odpovědnosti současně

Pojištěním majetku se pro nás běžné smrtelníky rozumí pojištění nemovitosti – domácnosti včetně jejího vybavení, stavebních součástí nebo obojího zároveň. Záleží, jestli ve své nemovitosti, majetku, i bydlíme, nebo ji jen pronajímáme.

Pokud máte pojištění majetku, pojišťovna vám zaplatí škodu, která vznikla třeba v důsledků vytopení nebo požáru přímo vám, ale už nezaplatí škody, které vznikly sousedům nebo kolemjdoucím na majetku a zdraví. Proto se vždy doporučuje k pojištění majetku přidat také:

 • Pojištku na blbost, pokud jste nájemníkem.
 • Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti, pokud jste majitelem, ale v bytě nebydlíte.
 • Obojí, pokud je byt váš a navíc v něm bydlíte. 

 

Většina pojišťoven vám proto pojistku na blbost nabídne současně s pojištěním majetku, a to buď za mírný příplatek, nebo jako bonus.

Často se ptáte

 • Platí pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti i na rozestavěnou nemovitost/stavbu?
  Zobrazit odpověď
  Platí pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti i na rozestavěnou nemovitost/stavbu?
 • Mám pronajatý byt a bojím se škod, které bych mohl způsobit sousedům. Mám si sjednat pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti z běžného občanského života?
  Zobrazit odpověď
  Mám pronajatý byt a bojím se škod, které bych mohl způsobit sousedům. Mám si sjednat pojištění odpovědnosti
  vlastníka nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti z běžného občanského života?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Martin Henych, 28 let, limča v Macbooku

Martin je koncipient v advokátní kanceláři v Brně. Před časem se rozhodl, že využije nabídky operativního leasingu na výpočetní techniku a na “operák” si pořídil nový MacBook v hodnotě přes 60 000 Kč. Martin je workoholik a na svém Macu pracuje vlastně pořád. Nadšení pro práci se mu ale vymstilo, když u oběda na počítač svou nešikovností vylil limonádu. Ta Macu evidentně nechutnala a touto nahodilou událostí se podařilo Martinovi zničit základní desku. Po diagnostice přístroje byla oprava odhadnuta na 32 000 Kč, což škodu dostalo do sekce neopravitelných. Martin tedy musel leasingové společnosti uhradit zůstatkovou hodnotu přístroje v době škodné události. Chytrý budoucí advokát ale využil pojištění odpovědnosti, ve kterém má připojištěné věci pronajaté (sjednával právě kvůli novému počítači) a škodu uhradila pojišťovna.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0