Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění majetku a odpovědnosti současně

Pojištěním majetku se pro nás běžné smrtelníky rozumí pojištění nemovitosti – domácnosti včetně jejího vybavení, stavebních součástí nebo obojího zároveň. Záleží, jestli ve své nemovitosti, majetku, i bydlíme, nebo ji jen pronajímáme.

Pokud máte pojištění majetku, pojišťovna vám zaplatí škodu, která vznikla třeba v důsledků vytopení nebo požáru přímo vám, ale už nezaplatí škody, které vznikly sousedům nebo kolemjdoucím na majetku a zdraví. Proto se vždy doporučuje k pojištění majetku přidat také:

 • Pojištku na blbost, pokud jste nájemníkem.
 • Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti, pokud jste majitelem, ale v bytě nebydlíte.
 • Obojí, pokud je byt váš a navíc v něm bydlíte. 

 

Většina pojišťoven vám proto pojistku na blbost nabídne současně s pojištěním majetku, a to buď za mírný příplatek, nebo jako bonus.

Frenkee box
S mým pojištěním odpovědnosti rozdíl nemusíš řešit, v základu máš oba druhy pojištění odpovědnosti.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Platí pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti i na rozestavěnou nemovitost/stavbu?

  Ano platí.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mám pronajatý byt a bojím se škod, které bych mohl způsobit sousedům. Mám si sjednat pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti z běžného občanského života?

  Stačí pojištění odpovědnosti z běžného občanského života, pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti by měl mít váš pronajímatel.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Martin Henych, 28 let, limča v Macbooku

Martin je koncipient v advokátní kanceláři v Brně. Před časem se rozhodl, že využije nabídky operativního leasingu na výpočetní techniku a na “operák” si pořídil nový MacBook v hodnotě přes 60 000 Kč. Martin je workoholik a na svém Macu pracuje vlastně pořád. Nadšení pro práci se mu ale vymstilo, když u oběda na počítač svou nešikovností vylil limonádu. Ta Macu evidentně nechutnala a touto nahodilou událostí se podařilo Martinovi zničit základní desku. Po diagnostice přístroje byla oprava odhadnuta na 32 000 Kč, což škodu dostalo do sekce neopravitelných. Martin tedy musel leasingové společnosti uhradit zůstatkovou hodnotu přístroje v době škodné události. Chytrý budoucí advokát ale využil pojištění odpovědnosti, ve kterém má připojištěné věci pronajaté (sjednával právě kvůli novému počítači) a škodu uhradila pojišťovna.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky