Pojištění auta proti krádeži

Pojištění proti krádeži auta se hodí jak pro nová, tak ojetá auta. Jak postupovat při jeho sjednání? V první řadě se musíte rozhodnout, jestli chcete pojištění sjednat spolu s povinným ručením (jako připojištění), nebo máte zájem přímo o havarijní pojištění

Frenkee box
Pokud si nevíš rady, tak se podívej na srovnání povinného ručení a srovnání havarijního pojištění u českých pojišťoven.

Při sjednávání pojištění auta proti krádeži uvádíte stejné údaje jako při sjednávání povinného ručení a navíc volíte výši spoluúčasti a hodnotu vozidla.

Výše spoluúčasti u pojištění auta proti krádeži

Od výše spoluúčasti, tedy částky, kterou se budete na vzniklé škodě podílet, se odvíjí také pojistné plnění, které vám pojišťovna v případě škody (krádeže) vyplatí (vyplatí jen částku nad spoluúčast) a výše platby za pojistné. 

Pojistná částka u pojištění proti krádeži auta

Při sjednávání pojištění proti krádeži dále volíte pojistnou částku, tedy částku, na kterou auto pojistíte. Je to také maximální možná částka, kterou vám pojišťovna, v případě krádeže vyplatí. Pojistná částka vychází z aktuální hodnoty vozu. 

Frenkee box
Pořídil sis do auta autorádio? Tak ho nezapomeň zahrnout do pojistné částky! Zvyšuje totiž hodnotu tvého auta.

Zabezpečení vozidla a cena pojištění proti krádeži auta

Pojišťovny dobře vědí, že při nadstandardním zabezpečení je menší riziko, že dojde ke krádeži auta. Takže také nabízí slevy z pojistného, pokud má auto například zámek převodovky, autoalarm nebo pravidelně platíte za službu satelitního vyhledávání.

Frenkee box
Máš úplně nové auto? Pak se pro tebe hodí pojištění GAP, které zajistí, že hodnota vozu pro pojišťovnu zůstane po 3 roky stejná.

Krádež auta: Jak se zachovat

Pokud došlo ke krádeži auta, pak vždy nejdříve kontaktujte Policii ČR, která s vámi sepíše protokol. V případě, že ke krádeži došlo v zahraničí, tak kontaktujte místní policii a po příjezdu do ČR také Policii ČR.

Připravte si odpovědi na následující otázky:

 • Typ, registrační značka (SPZ) a barva vozidla.
 • Kde jste zaparkovali a přesný čas?
 • Bylo vozidlo uzamčeno?
 • Přibližný stav tachometru.
 • Byly uvnitř vozidla snadno identifikovatelné předměty (doklady)?
 • Je vozidlo něčím nápadné (např. nápisy, poškození, autorádio)?
 • Kdy a jak jste zjistili, že došlo ke krádeži?
 • Kdo další vozidlo užíval?

Následně informujte pojišťovnu, u které máte sjednáno pojištění proti krádeži auta.

Pokud vyrážíte na dovolenou, tak zvažte také pojištění auta do zahraničí. Váháte, u které pojišťovny pojištění proti krádeži sjednat? Frenkee pro vás porovná nabídky jednotlivých pojišťoven a vybere to nejvýhodnější autopojištění.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co je pojištění GAP?

  GAP je možné přeložit jako garantovanou ochranu majetku. Používá se u havarijního pojištění u nových vozidel. S pojištěním GAP můžete zastavit snižování ceny vozidla na 3 roky. V případě škody vám pojištění GAP uhradí rozdíl mezi cenou v době sjednání pojištění a cenou vozidla v době škody.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jak zjistím aktuální hodnotu vozu?

  U nových vozidel je to částka, kterou jste za vozidlo zaplatili. U starších vozidel jde o prodejní cenu, za kterou je možné pořídit podobné auto v den, kdy sjednáváte pojištění. Částku zjistíte například na webových stránkách velkých autobazarů. Stačí vyhledat stejnou značku, typ, stáří automobilu s podobnou výbavou a počtem najetých kilometrů.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Je pro mě výhodné nadhodnotit cenu vozu? 

  Ne. Za pojištění budete platit zbytečně moc. Pojišťovna pojištění proti krádeži sjedná i pro nadhodnocenou hodnotu vozidla. V případě, že došlo ke krádeži, ale vychází z aktuální hodnoty vozidla v době krádeže. Ta může být při nadhodnocené hodnotě vozu o desítky až stovky tisíc nižší.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jakou mohu zvolit spoluúčast?

  Nabídka pojišťoven se liší. Spoluúčasti se může pohybovat v hodnotách od 1 % (minimálně 1 tis. Kč) do 30 % (minimálně 30 tis. Kč). Pokud se tedy rozhodnete pro spoluúčast ve výši 30 %, a vznikne škoda za 200 tis. Kč, tak se budete na výsledné škodě podílet 60 tis. Kč.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Tomáš Frühauf, 51 let, ukradené auto s pojištěním GAP

Tomáš si koupil nové BMW řady 5. Pořizovací cena byla přes 1,5 mil. Kč. Při pojištění se Tomáš rozhodoval, zda-li si má připojistit GAP, což by mu zajistilo případné plnění škody v ceně nového vozu. Připojištění stálo skoro 5 000 Kč ročně. Nakonec se rozhodl, že do GAP půjde, a udělal dobře, protože v prvních měsících hodnota nového vozu strmě klesá. Po 3 měsících mu navíc vozidlo ukradli. Pokud by GAP neměl sjednáno, tak pojišťovna vyplatí hodnotu vozu v době škodní události, která by mohla být o několik set tisíc nižší než cena pořizovací. Vzhledem k tomu, že Tomáš do GAP zainvestoval, tak mu pojišťovna proplatila celou hodnotu vozu podle faktury při koupi vozu.

Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky