Mobilní aplikace

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku

Druhá hypotéka po splacení prvního úvěru

Jestliže vám banka v minulosti schválila hypotéku na bydlení a vy jste ji bez problémů splatili do poslední koruny, máte velkou výhodu. Můžete se totiž pochlubit ukázkovou finanční minulostí. Banka uvidí, že jste jeden velký úvěr splatili a to vám může hodně pomoci při žádosti o druhou hypotéku. Díky tomu možná dostanete i lepší úrokovou sazbu.

I tak je ale důležitá vaše aktuální finanční situace, bonita a váš věk. Banka důsledně prověří vaše příjmy i výdaje – jako kterémukoliv novému klientovi.

Druhá hypotéka během splácení prvního úvěru

I v tomto případě bude pro banku zásadní vaše bonita, která je výrazně ovlivněná splácením první hypotéky. Získání druhé hypotéky ale není úplně nemožné. Důležitou roli hraje například to, o jak velkou hypotéku žádáte, jakými nemovitostmi disponujete a jaká je vaše aktuální finanční situace. Pomoci tak může třeba to, pokud se vaše příjmy od schválení předchozí hypotéky významně zvýšily.

Navýšení stávající hypotéky

Jestliže vám hypotéka nestačí na pokrytí všech výdajů na bydlení a potřebujete více peněz, navýšení stávající hypotéky v pravém slova smyslu není možné. Navýšením vždy vznikne zcela nový úvěr, který bude kalkulován na základě aktuálních úrokových sazeb a vaší aktuální bonity.

Na co si dát pozor

 • Když si berete druhou hypotéku v době, kdy ještě splácíte první úvěr, snažte se sladit období fixace. Bude se vám to hodit, až budete chtít obě hypotéky refinancovat a sloučit do jedné.
 • Pokud si potřebujete půjčit nižší částku v řádu několika desítek až stovek tisíc korun, zvažte i úvěr ze stavebního spoření nebo spotřebitelský úvěr. Jejich získání bývá mnohem jednodušší a navíc nebudete muset zastavovat nemovitost, který mívá několikanásobně vyšší hodnotu.

Často se ptáte

 • Jak získám hypotéku na dražbu?
  Zobrazit odpověď
  Jak získám hypotéku na dražbu?
 • Můžu změnit den splátky hypotéky?
  Zobrazit odpověď
  Můžu změnit den splátky hypotéky?
 • Jak probíhá odhad nemovitosti u hypotéky?
  Zobrazit odpověď
  Jak probíhá odhad nemovitosti u hypotéky?


Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jan Pekař, 35 let, úroková sazba s několika “ale”

Honza dostal od banky nejnižší možnou nabídku, která na trhu byla, a banka mu ji propočetla a schválila. Bohužel až v návrhu úvěrových smluv objevil další skryté podmínky, které bude muset splnit, aby na slíbenou sazbu vůbec dosáhnul. Nakonec se měsíční splátka zdražila cca o 3500 Kč.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0