Mobilní aplikace

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku

Ať už plánujete nemovitost v zahraničí koupit jako prázdninový dům pro sebe a svou rodinu, nebo se díky ní chcete zajistit na stáří, máte 2 možnosti, jak postupovat.

Hypotéka od české banky

Tuzemské banky vám většinou hypotéku na nemovitost v zahraničí schválí. Podmínky, úroková sazba a další poplatky bývají obdobné jako u klasického úvěru na bydlení. Počítejte ale s tím, že za hypotéku budete muset ručit nemovitostí, která leží na území České republiky.

Stejně jako u jiných druhů hypoték můžete bance zastavit i nemovitost, která není přímo vaše – jen musíte mít právně platný souhlas majitele. Do zástavy banka vezme dům, byt, rekreační objekt nebo stavební pozemek.

Hypotéka od zahraniční banky

O hypotéku na nemovitost v zahraničí můžete žádat i u banky v dané zemi. Většinou najdete takovou, která je ochotná poskytnout úvěr i nerezidentům. Jednodušší proces očekávejte v rámci Evropské unie, úplně nemožné to ale není ani jinde ve světě.

Podmínky a požadavky na bonitu klienta se od českých bank až tak neliší. Za hypotéku v tomto případě ručíte kupovanou nemovitostí.

Na co si dát pozor

 • Pokud nemovitost v zahraničí kupujete s tím, že ji od začátku budete pronajímat, dosáhnete na nižší hodnotu LTV – tedy nižší poměr úroku vůči zastavované nemovitosti. Výhodu proto mají ti, kteří si nemovitost v zahraničí pořizují jako rekreační objekt pro své potřeby.
 • Aby vám česká banka schválila hypotéku na nemovitost v zahraničí, budete pravděpodobně dokládat podepsanou kupní smlouvu. Podpisy na ní by navíc měly být úředně potvrzené přímo v zemi, kde objekt kupujete. Zároveň budete muset urychleně vyřídit zápis do místního katastru nemovitostí.

Často se ptáte

 • Můžu si na nemovitost v zahraničí vzít americkou hypotéku?
  Zobrazit odpověď
  Můžu si na nemovitost v zahraničí vzít americkou hypotéku?
 • Jak je to s dalšími poplatky u koupi nemovitosti v zahraničí?
  Zobrazit odpověď
  Jak je to s dalšími poplatky u koupi nemovitosti v zahraničí?
 • Jaké druhy příjmů mi banka u hypotéky uzná?
  Zobrazit odpověď
  Jaké druhy příjmů mi banka u hypotéky uzná?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jana Mlčochová, 31 let, “oběhala” si vše sama

Jana vyhledala služby hypotečního poradce, který jí ale v podstatě jen dal nabídku na úrokovou sazbu úvěru. Odeslal propočet na banku a tím pro něj práce skončila, což není mezi poradci výjimkou. Jana si pak sama musela oběhat všechny dokumenty, detailně projít úvěrovou smlouvu a pohlídat si čerpání. Byla docela překvapená, když od známých zjistila, že takhle to běžně nechodí.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0