Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku

Ať už plánujete nemovitost v zahraničí koupit jako prázdninový dům pro sebe a svou rodinu, nebo se díky ní chcete zajistit na stáří, máte 2 možnosti, jak postupovat.

Hypotéka od české banky

Tuzemské banky vám většinou hypotéku na nemovitost v zahraničí schválí. Podmínky, úroková sazba a další poplatky bývají obdobné jako u klasického úvěru na bydlení. Počítejte ale s tím, že za hypotéku budete muset ručit nemovitostí, která leží na území České republiky.

Stejně jako u jiných druhů hypoték můžete bance zastavit i nemovitost, která není přímo vaše – jen musíte mít právně platný souhlas majitele. Do zástavy banka vezme dům, byt, rekreační objekt nebo stavební pozemek.

Frenkee box
Banka ti na nemovitost v zahraničí nepůjčí víc než 80 % ceny zastaveného domu nebo bytu. Hodně tedy záleží na tom, jakou nemovitost a kde si plánuješ pořídit.

Hypotéka od zahraniční banky

O hypotéku na nemovitost v zahraničí můžete žádat i u banky v dané zemi. Většinou najdete takovou, která je ochotná poskytnout úvěr i nerezidentům. Jednodušší proces očekávejte v rámci Evropské unie, úplně nemožné to ale není ani jinde ve světě.

Podmínky a požadavky na bonitu klienta se od českých bank až tak neliší. Za hypotéku v tomto případě ručíte kupovanou nemovitostí.

Frenkee box
Před podpisem smlouvy si důkladně zjisti výši poplatků, které se na hypotéku a koupi nemovitosti v zahraničí vztahují. V jednotlivých státech se totiž tyto položky můžou významně lišit.

Na co si dát pozor

 • Pokud nemovitost v zahraničí kupujete s tím, že ji od začátku budete pronajímat, dosáhnete na nižší hodnotu LTV – tedy nižší poměr úroku vůči zastavované nemovitosti. Výhodu proto mají ti, kteří si nemovitost v zahraničí pořizují jako rekreační objekt pro své potřeby.
 • Aby vám česká banka schválila hypotéku na nemovitost v zahraničí, budete pravděpodobně dokládat podepsanou kupní smlouvu. Podpisy na ní by navíc měly být úředně potvrzené přímo v zemi, kde objekt kupujete. Zároveň budete muset urychleně vyřídit zápis do místního katastru nemovitostí.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Můžu si na nemovitost v zahraničí vzít americkou hypotéku?

  Ano. Na rozdíl od klasické hypotéky ale počítejte s vyššími úroky a kratší dobou splácení. Stejně jako u klasické účelové hypotéky budete muset ručit českou nemovitostí. Americká hypotéka se vám vyplatí v případě, že si potřebujete půjčit jen 50 % ceny zastavené nemovitosti a nechcete dokládat své příjmy.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jak je to s dalšími poplatky u koupi nemovitosti v zahraničí?

  Když si kupujete nemovitost v zahraničí, musíte počítat s daněmi, které stanovuje tamní zákon. To znamená, že při koupi nemovitosti například v Itálii sice neplatíte daň z nabytí nemovitosti českým úřadům, ale odvedete příslušné daně přímo v Itálii. Vyplatí se proto zjistit si jejich výši dopředu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jaké druhy příjmů mi banka u hypotéky uzná?

  Kromě platu a příjmů z podnikání banka uznává i rodičovský příspěvek, výnos z pronájmu, rentu, diety, výsluhový příspěvek, výživné na děti a další. Naopak neuspějete zpravidla s příjmy na dohodu o provedení práce a dohodou o pracovní činnosti nebo s podporou v nezaměstnanosti.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Jana Mlčochová, 31 let, “oběhala” si vše sama

Jana vyhledala služby hypotečního poradce, který jí ale v podstatě jen dal nabídku na úrokovou sazbu úvěru. Odeslal propočet na banku a tím pro něj práce skončila, což není mezi poradci výjimkou. Jana si pak sama musela oběhat všechny dokumenty, detailně projít úvěrovou smlouvu a pohlídat si čerpání. Byla docela překvapená, když od známých zjistila, že takhle to běžně nechodí.

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky