Mobilní aplikace

Pojištění rekreačního objektu

Na chatě nebo chalupě často trávíte jen víkendy nebo dovolenou. Je dobré proto myslet na to, co se s objektem může dít v době vaší nepřítomnosti. Ať už vám nemovitost vykradou zloději, dostanou se do ní divoká zvířata, spadne na ni strom, nebo ji zaplaví voda z průtrže mračen, dobrá pojistka vám pomůže uhradit vzniklou škodu.

Co všechno si můžete v případě rekreačního objektu pojistit?

Pojištění chaty

Sjednáním pojistky starost o chatu nekončí. Naopak se o ni musíte dál starat, aby vám v případě nenadálé události pojišťovna škodu uhradila v maximální výši. Bude se totiž zajímat o to, v jakém stavu jste nemovitost udržovali.

Když vám bude například zatékat střechou na půdu, nespoléhejte se na to, že pojišťovna zaplatí uhnilé trámy. Instituce se na to bude totiž dívat jako na zanedbání povinností.

Pojištění chalupy

Základem je vždycky dobré zabezpečení nemovitosti. I ta nejlepší pojistka vám bude k ničemu, pokud chatu nebo chalupu dostatečně nezajistíte. Nedoléhající dveře, chybějící zámek do stodoly nebo nápadná díra v plotě – to všechno může být důvod, proč vám pojišťovna zkrátí pojistné plnění.

Při zabezpečení chalupy se vždycky řiďte podmínkami, které jste si s pojišťovnou sjednali ve smlouvě. Obecně se dá říct, že čím dál je vaše nemovitost od vesnice nebo na čím vyšší částku ji pojišťujete, tím přísnější podmínky zabezpečení budete muset zajistit.

Na co si dát pozor

 • Důkladně si promyslete, jakou spoluúčast si chcete sjednat. Zpravidla platí jednoduchá rovnice – čím vyšší spoluúčast, tím je pojistka levnější.
 • Když vám okolní vlivy chatu zničí, všechno hlavně pořádně zdokumentujte. V případě vykradení nezapomeňte zavolat policii.

Často se ptáte

 • Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?
  Zobrazit odpověď
  Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?
 • Na co se vztahuje pojištění domácnosti?
  Zobrazit odpověď
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?
 • Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?
  Zobrazit odpověď
  Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Kateřina Frühaufová, 45 let, podpojištěný dům

Katka svůj rodinný dům podědila v roce 1998, kdy si ho také poprvé sama nechala pojistit. V té době měl hodnotu 1 mil. korun. O více než 20 let později ale došlo ke škodě, kterou likvidátor musel krátit, protože pojistná částka, za kterou Kateřina platila pojistné, neodpovídala o více než 3 mil. Kč reálné hodnotě domu v čase, kdy se pojistná událost stala. Každé pojištění je potřeba pravidelně aktualizovat na reálnou hodnotu majetku.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0