Zdravotní problémy domácích mazlíčků můžou být poměrně nákladnou záležitostí – jejich řešení často stojí desetitisíce korun. Pojišťovny proto nabízejí k pojištění domácnosti i připojištění domácích mazlíčků, které kryje výlohy až do 90 000 Kč ročně.

Na co se pojištění vztahuje?

 • Nemoc – Nesmí se ale jednat o chronické onemocnění. V takovém případě pojišťovna hradí jen léčbu prvotních příznaků, než se prokáže, že je nemoc chronická.
 • Úraz – Platí to i v případech, kdy se váš pes popere v parku a odnese si z toho šrámy. Pojišťovna hradí nejen zákrok, ale i případnou hospitalizaci.
 • Uhynutí nebo utracení

Na co se pojištění nevztahuje?

 • léčba chronických a vrozených onemocnění
 • preventivní nebo kosmetické chirurgické zákroky
 • kastrace
 • očkování
 • odstranění klíšťat a jiných vnějších parazitů

Pojištění psů a koček – odpovědnost

Připojistit si můžete kromě veterinární péče i odpovědnost za škodu, kterou zvíře způsobí. Standardně se jedná o případy, kdy zničí nábytek v pronajatém bytě, poláme sousedův plot, hryzne nezvaného návštěvníka nebo třeba zadáví slepice na vesnici.

Kromě škody na majetku nebo zdraví pojištění myslí i na zabití jiného zvířete. Pozor si ale dejte na případy, kdy pes ublíží někomu z vaší rodiny nebo domácnosti. Na to se pojištění často nevztahuje.

Frenkee box
Kromě psa a kočky si můžeš nechat pojistit i hospodářská zvířata nebo koně. U nich jde hlavně o kompenzaci škod chovatelů při nucené porážce, uhynutí nebo utracení. Pojištění myslí i na infekční nemoci, živelní katastrofy, krádež nebo otravu zvířat.

Na co si dát pozor

 • Horní věková hranice pro zvíře, které chcete nechat pojistit, bývá 8 let. Pokud ale máte obézního psa nad 40 kilo, limit se často výrazně snižuje – až na 4 roky.
 • Kolik ročně zaplatíte za pojištění, závisí na finanční hodnotě zvířete. Tu stanoví odborník, posudek přitom nesmí být starší 42 dnů.
 • Pojištění hradí jen léčbu, která probíhá na území České republiky. Pokud s sebou mazlíčka berete na dovolenou, je dobré sjednat ke svému cestovnímu pojištění taky pojištění veterinární péče (nabízí např. cestovní pojištění AXA Assistance).

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na jaká zvířata se vztahuje pojištění mazlíčků?

  Pojištění se většinou vztahuje jen na psy nebo kočky. Pokud máte jiného domácího mazlíčka, pravděpodobně u pojišťovny neuspějete. Kromě toho je ale možné pojistit i hospodářská zvířata a koně.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co musím splnit, když chci nechat pojistit zvíře?

  Každý majitel musí mazlíčka chovat v odpovídajících podmínkách, dodržovat předpisy a zákon na ochranu zvířat proti týrání, pravidelně s ním chodit k veterináři a nechat ho očkovat.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Hradí pojišťovna náklady na porod mazlíčka?

  Ne, náklady související s graviditou, porodem nebo kastrací mazlíčka pojišťovna neproplácí.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Tomáš Pokorný, 34 let, byt zničený nájemníkem

Tomáš si před lety pořídil vlastní bydlení. Malý byt v Chomutově. Postupem času si našel přítelkyni Pavlu a založil rodinu, přestěhoval se proto do rodinného domku a byt začal pronajímat. Nájemník bohužel způsobil velkou škodu. Zapomněl na sporáku pánvičku se zbytkem oleje a odešel ven. Ten začal po chvíli hořet a oheň zničil celý byt a také poškodil i další byty v domě. Takovou škodu by běžně krylo pojištění, ale Tomáš ho neměl sjednané, protože měl pocit, že je pojištěný bytový dům prostřednictvím SVJ. SVJ pojištění ale také nemělo uzavřené, takže Tomáš nyní nárokuje škodu po nájemníkovi, který škodu způsobil, což se ukázalo jako téměř nemožné. Jako majitel nemovitosti také musí uhradit škodu sousedům a škodu na společných prostorách domu. Celková škoda se vyšplhala přes 2 mil. korun. Pojištění na obdobný byt s pojištěním odpovědnosti za škody vyplývající z vlastnictví nemovitosti by přitom ročně přišlo na necelé 2000 Kč.

Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky