Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Jaké doklady k cestě s dítětem potřebujete?

 • Děti k cestování potřebují pas, nebo občanský průkaz. Ten může úřad od roku 2012 vydat i osobám mladším 15 let.
 • Za zhotovení občanského průkazu pro dítě zaplatíte 50 korun a platí v zemích EU + na Islandu, v Norsku, Lichtenštejnsku, Albánii, Makedonii, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře a v Srbsku.
 • Dětský cestovní pas stojí 100 korun a platí všude.
 • Doba platnosti dětského pasu i občanského průkazu je 5 let. Podmínkou je ale to, že držitel průkazu mezitím nezměnil svůj vzhled.
 • Nezapomeňte, že pokud pořídíte cestovní doklad vašemu miminku, tak ho musíte zhruba za rok dělat znovu. Dětská tvář se mění rychle a úředník vám fotku, kde si dítě není podobné, nemusí uznat.
 • Kromě cestovních dokladů nezapomeňte na cestovní pojištění nejen pro vás, ale i pro vaše děti.

Je nutné dítěti zařídit cestovní pojištění, když ho mají rodiče?

Cestovní pojištění se vždy vztahuje pouze na pojištěnou osobu. Dítě lze pojistit již od narození, a to většinou za výhodnějších cenových podmínek. Některé pojišťovny nabízejí výhodné rodinné balíčky.

Může se stát, že pojištění pro malé děti má rozdílné podmínky - vždy to závisí na pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny. Každopádně je důležité toto pojištění i pro děti sjednat, a mít tak v případě potřeby jistotu pojistné ochrany.

Frenkee box
Váháš nad cestou do zahraničí kvůli pandemii COVID-19? Přečti si, jak je to za současné situace s cestovním pojištěním a jak si pojistit letenky.

Připojištění storna zájezdu se při cestování s dětmi vyplatí

Pojištění storna zájezdu je při cestování s dětmi zcela zásadní. Pokud děti máte, dobře víte, jak rychlý je start dětských nemocí. Dopoledne je ještě všechno v pořádku, odpoledne párkrát zakašle a večer se přidá i horečka. Než se nadějete, tak místo v letadle sedíte na pohotovosti. A co se v tu chvíli stane se všemi předem zaplacenými penězi? Cestovní kancelář vám naúčtuje storno poplatky zájezdu, a ty jsou vždy tím vyšší, čím bližší je datum odcestování. Pokud tedy budete nuceni zrušit dovolenou opravdu na poslední chvíli, vyjde vás takové storno až na 100 % ceny zájezdu, a to jsou peníze, které vám již nikdo nevrátí.

Pojištění storna zájezdu vás vyjde na několik stokorun a pokud na dovolenou neodcestujete, pojišťovna za vás uhradí většinu storno poplatků cestovní kanceláři. U pojišťovny AXA Assistance je vždy spoluúčast 20 %, o kterou v případě, že na cestu neodjedete, přijdete. Ale ve srovnání s tím, že bez pojištění přijdete o všechny zaplacené peníze, je to celkem férová nabídka. Výše spoluúčasti je navíc stejně vysoká jak v případě, že zájezd zrušíte měsíc před cestou, tak v případěm, když ho zrušíte den před plánovaným odjezdem.

Frenkee box
Pojišťovna Colonnade nabízí pojištění storna zájezdu i jako samostatný produkt, který si můžeš sjednat i bez souvisejícího cestovního pojištění. Pojištění lze sjednat do 14 dní od zakoupení zájezdu a můžeš vybírat z platnosti pro ČR, Evropu nebo celý svět. Storno zájezdu můžeš pojistit až do 250 tis. Kč na osobu, v případě rodiny nebo skupiny osob pak až do 500 tis. Kč. Na vzniklé škodě se vždy podílíš 20% spoluúčastí.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Cestovní pojištění pro děti do 2 let je zdarma, nebo ho musím také platit?

  Dítě musí být pojištěné od narození, pojišťovny dávají na děti slevy. Každá pojišťovna nabízí různé výhodné rodinné balíčky. Např. AXA Assistance nabízí i rodinné pojištění platné pro cestování po celý rok.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co když moje dítě něco zničí? Vztahuje se na to cestovní pojištění?

  Ne, cestovní pojištění se vztahuje pouze na zdravotní péči. V případě, že máte obavu, že dítě může na dovolené něco zničit (může to být i promočená matrace v hotelu), sjednejte raději dítěti pojištění odpovědnosti. Zaplatíte sice o pár korun navíc, ale v případě škody můžete ušetřit tisíce.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Já nebo moje dítě máme již uzavřené úrazové pojištění v rámci rizikového životního pojištění? Platí i při cestách do zahraničí?

  Ano, platí.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Od kolika let je nutné zařídit dítěti cestovní pojištění?

  Cestovní pojištění potřebuje dítě již od narození. Většina pojišťoven nabízí pojištění dětí výhodněji, nebo v rámci nějakého rodinného balíčku.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Andrea Jandová, 32 let, zničená matrace

Paní Andrea byla s rodinou a malým synem na dovolené na Kubě. Syn se v noci počůral a promočil hotelovou matraci. Rodiče žádali o čisté povlečení, které dostali bez poplatku. Za čištění matrace ale museli zaplatit skoro 100 EUR.

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti

 • Stačí malá chvilka a z hotelové matrace se stane trampolína vašich ratolestí. Narozdíl od vyzkoušené postele doma ale nevíte, co má ta hotelová za sebou. Stačí jeden skok navíc a postel padá k zemi. Postel vám hotel jistě vymění, ale za tu zničenou si naúčtuje tučný poplatek. Přitom kdybyste si k cestovnímu pojištění přidali i připojištění odpovědnosti pro vaše děti, celou částku by za vás uhradila pojišťovna.
 • Nemusí se jednat pouze o zničenou věc. Daleko horší je, pokud člen rodiny někomu nechtěně způsobí zranění. Všichni víme, že udržet děti v klidu u bazénu je nadlidský výkon. Pokud ale váš syn nebo dcera skočí do bazénu a ublíží přitom jinému dítěti, které budou muset ošetřovat a v horším případě hospitalizovat, pak vše hradíte vy. V případě, že budete mít připojištění odpovědnosti, o vše se postará pojišťovna.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky