Mobilní aplikace

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku

100% hypotéka nebo hypotéka bez hotovosti : Je to reálné?

Při žádosti o hypoteční úvěr banky vycházejí z tzv. LTV hypotéky (Loan To Value). Jde o poměr mezi tím, kolik vám banka půjčí a jakou odhadní cenu má nemovitost.

V minulosti mohli žadatelé získat i 100% hypoteční úvěr a hypotéka bez hotovosti tedy nepředstavovala větší problém. To už v současné době není možné a zpravidla si půjčíte 80 % hodnoty nemovitosti.

Česká národní banka (ČNB) stanovila v dubnu 2022 maximální výši hypotečních úvěru na hodnotu 80 %. V důsledku koronakrize dokonce došlo k uvolnění podmínek hypoték od ČNB.

Jak získat hypotéku bez úspor? Nabízejí se následující možnosti:

 • Zástava více nemovitostí
 • Financování hypotéky prostřednictvím další půjčky

Zástava více nemovitostí

Spolu s vybraným domem nebo bytem můžete dát bance do zástavy i další nemovitost. Od banky tak získáte více peněz a konečně si můžete splnit sen o vlastním bydlení.

Problém nastává v okamžiku, kdy máte problém se splácením hypotéky. V takové situaci totiž přijdete nejen o nemovitost, kvůli které jste hypoteční úvěr uzavřeli, ale také o další nemovitost v zástavě.

 

Vyvázání nemovitosti ze zástavy

Pokud se rozhodnete ručit za hypoteční úvěr více nemovitostmi, po splacení dostatečné části úvěru můžete banku požádat o vyvázání nemovitosti ze zástavy.

Financování hypotéky prostřednictvím další půjčky

Zbývající část ceny nemovitosti lze financovat také prostřednictvím další půjčky. Typickým příkladem je úvěr ze stavebního spoření. Další možností je spotřebitelský úvěr s velmi dobrou úrokovou sazbou (kolem 4+ % p. a.). Počítejte ale s tím, že se každá půjčka objeví v Bankovním registru klientských informací (BRKI). 

Posouzení zadluženosti žadatele o hypotéku

Žádáte o hypotéku? Banky, mimo jiné, posuzují i ukazatele DSTI (Debt Service To Income) a DTI (Debt To Income). Tyto parametry dávají celkem jasnou představu o zadluženosti klienta. Nařízení o výši těchto ukazatelů vydává ČNB.

Pokud banka dojde k přesvědčení, že máte příliš půjček, nabídne vám zpravidla horší podmínky hypotečního úvěru, které se projeví například vyšší úrokovou sazbou. V extrémním případě vám žádost o hypotéku zcela zamítne.

O peníze může požádat i váš rodinný příslušník a peníze vám následně poskytnout. Případně vám může půjčit peníze z vlastních úspor. V takovém případě banka o půjčce vědět nebude a nezhorší se tedy ani vaše bonita.

Často se ptáte

 • Je možné dostat hypotéku bez doložení příjmů?
  Zobrazit odpověď
  Je možné dostat hypotéku bez doložení příjmů?
 • Co je LTV hypotéky?
  Zobrazit odpověď
  Co je LTV hypotéky?
 • Je možné zastavenou nemovitost u hypotéky nahradit jinou?
  Zobrazit odpověď
  Je možné zastavenou nemovitost u hypotéky nahradit jinou?
 • Podle čeho si mám vybírat hypotéku?
  Zobrazit odpověď
  Podle čeho si mám vybírat hypotéku?
 • Co je to DTI a DSTI u hypotéky?
  Zobrazit odpověď
  Co je to DTI a DSTI u hypotéky?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Marek Švehla, 25 let, schválený úvěr i přes mnoho odmítnutí

Marek si chtěl sjednat hypotéku, ale 5 bank mu úvěr neschválilo. Obrátil se na Frenkeeho a povedlo se – jde o to vymyslet správný postup tak, aby banka pochopila správně všechny okolnosti klienta.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Zařídit hypotéku s Frenkeem

Spočítat hypotéku
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0