Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Komplexní pojištění je správná volba

New York, San Francisco, Miami, Florida, Hollywood nebo Grand Canyon. To je jen pár destinací, které každoročně lákají turisty na americký kontinent. Pokud se i vy chystáte objevovat krásy USA, rozhodně nešetřete na cestovním pojištění, ideálně s neomezenými léčebnými výlohami. Hodit se vám určitě bude také pojištění zavazadel a zpoždění nebo storno letu. V případě, že si na cestách chcete vyzkoušet nějaký netradiční sport, který spadá do kategorie rizikových, myslete na to už při sjednávání cestovního pojištění a připojistěte se na adrenalinové sporty.

Nákladná zdravotní péče

USA jsou známé velmi nákladným zdravotnictvím. Částky za ošetření zde šplhají do astronomických výšek, a to i za několikaminutovou konzultaci. Úroveň péče i lékařů je v USA zřejmě nejvyšší na celém světě, a tomu odpovídají i vysoké ceny. Pro představu - v případě, že se zraníte a budete potřebovat rentgen, tak jen za ten zaplatíte více než 800 USD.

Před odjezdem za velkou louži si proto sjednejte co nejlepší cestovní pojištění. V případě zdravotních problémů nebo úrazu také nejdříve kontaktujte asistenční službu, kde vám poradí s výběrem lékařského zařízení a domluví vám ošetření.

Buďte připraveni, že za cestovní pojištění do USA zaplatíte více, než když cestujete do Afriky nebo do blízkovýchodních zemí. V tomto případě opravdu nešetřete. V případě, že byste pojištěni neměli, tak i malé zranění může způsobit vysoké náklady. Pouhá  jedna noc ve státní nemocnici totiž přesahuje průměrnou českou měsíční hrubou mzdu.

Na co si dát pozor?

 • Amerika má řadu krásných míst, kvalitní zdravotní péči, ale také vysokou kriminalitu. Časté jsou krádeže na zastávkách nebo v autobusech.
 • Pokud cestujete autem, dejte si pozor na zpoplatněné úseky dálnic, mostů nebo tunelů. Dávejte pozor i na překročení povolené rychlosti - američtí policisté jsou přísní, ale nemohou vás zastavit jen tak bez udání důvodu.
 • Nikdy nepijte alkohol na veřejnosti ani se v podnapilém stavu neprocházejte městem - mohla by vás překvapit vysoká pokuta. Pití na veřejnosti je povoleno jen v některých amerických městech, jako je např. Savannah v Goergii.V nouzi nejvyšší si plechovku pivka alespoň schovejte do papírového pytlíku.
 • Koupejte se jedině v plavkách, bez nich je to tady zakázáno. A pozor, platí to i u malých dětí.
 • Po setmění se nepohybujte po ulicích bez doprovodu a nechoďte do neznámých částí města.
 • Při konfliktu s policií kontaktujte zastupitelský úřad a vyžádejte si překladatele.

Často se ptáte

 • Co se stane, pokud dojde k velkému úrazu? Nemusím u sebe mít dostatek peněz. Ošetří mě?
  Zobrazit odpověď
  Co se stane, pokud dojde k velkému úrazu? Nemusím u sebe mít dostatek peněz. Ošetří mě?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Zuzana, 20 let, zánět středního ucha v USA

Zuzka jela dělat do USA plavčici přes zprostředkovatelskou společnost. "Ta nám zprostředkovala kontakt na zaměstnavatele, pomohla zařídit víza do USA, ale cestovní pojištění bylo na nás. Jelikož mi pojištění přišlo celkem drahé, sjednala jsem si ho jen po dobu práce v zábavním parku, ale na následujících pár volných dní už ne. Hned jak jsme vyrazili poznávat okolí, začalo mi být nevolno, bolela mě hlava a vůbec jsem neměla energii. Přisuzovala jsme to změně klimatu, vysoké vlhkosti, letu, vedru, ale navíc mě začalo trochu bolet v uších. Radši jsem se proto ještě pojistila na zbytek pobytu. Bylo ale krásně a místo vyležení nevolnosti v posteli jsem se jala léčit "bolesti ušních bubínku" mořskou vodou při dovádění ve vlnách. Večer se ale přidala horečka a jelo se do nemocnice v Miami. Když jsme volali na asistenční službu nastal problém - řekli nám, že datum sjednání pojištění se shoduje s datem návštěvy doktora, a tím pádem jde o účelové pojištění v době existence nemoci. Musela jsem tak sama uhradit zhruba 10 000 korun za ošetření a zhruba 15 000 korun za léky."
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Helena Drahokoupilová, 52 let, akutní ošetření zubu v USA

Na dovolenou Helena vždy jezdila s tím, že má cestovní pojištění na platební kartě. Letos na jaře měla akutní zubní problém při pobytu v USA. Jen ošetření stálo 850 USD, což je necelých 18 000 korun. Překvapení přišlo, když zjistila, že pojištění, které na kartě má, je v základní verzi a krytí při zubních problémech na cestách vůbec nenabízí. Musela si celé ošetření zaplatit sama. Od té doby byla Helena už několikrát v zahraničí, ale pokaždé už cestovním pojištěním sjednaným před cestou přesně podle aktuálních potřeb dané destinace. Je to položka, která je v celkových nákladech na cestu nepatrná, ale ušetří spoustu peněz, když se opravdu něco stane.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0