Mobilní aplikace

Pojištění proti krádeži majetku

K pojištění domácnosti si můžete standardně připojistit majetek proti krádeži. Cena se liší podle toho, jak hodnotný majetek pojišťujete a jaké je zabezpečení vašeho domu nebo bytu. S tím souvisí i jeho poloha – čím dál od města nebo vesnice bydlíte, tím víc si za připojištění zaplatíte.

Pojištění garáže

Pokud nemáte garáž přímo v domě, ale stojí samostatně opodál, vyplatí se vám popřemýšlet o pojištění garáže proti krádeži. Zvlášť jestli v ní skladujete například lyžařské nebo cyklistické vybavení. Mějte ale na paměti, že na auto se pojistka nevztahuje – od toho máte havarijní pojištění.

Pojištění sklepa

Sklep se řadí mezi nebytové prostory, které si můžete v rámci pojištění domácnosti připojistit. Limit pojistného plnění ale u sklepa bývá poměrně nízký a navíc se do něj nezapočítávají předměty vyšší hodnoty, jako jsou mimořádná umělecká díla, elektronika, šperky nebo starožitnosti. Důkladně si proto vždycky přečtěte konkrétní podmínky, ať nejste překvapení.

Pojištění invalidního vozíku a pojištění naslouchátka

Pokud máte nějakou zdravotní pomůcku, můžete si ji připojit k pojištění domácnosti. Jedná se o elektrické i klasické invalidní vozíky s příslušenstvím, inzulínové pumpy nebo naslouchátka. Důležité je, abyste je měli pro svou potřebu a nevyužívali je k podnikání.

Pojištění fasády

Připojistit si můžete také fasádu domu. I když se to někdy zdá jako zbytečnost, škoda se u fasády často vyšplhá do desítek tisíc Kč. Stačí když vám na domě udělají hnízdo ptáci nebo vosy a problém je na světě. Většinou se totiž ve výsledku musí opravit daleko větší kus, než byste na první pohled čekali.

Pojištění proti sprejerům

Toto připojištění souvisí s pojištěním fasády. Na rozdíl od něj se ale vztahuje i na přidružené stavby na vašem pozemku – na garáž, stodolu nebo třeba plot. Abyste ale dostali náhradu škody, je potřeba prokázat, že vandalismus nezpůsobil nikdo z rodiny nebo spolubydlících, ale skutečně cizí osoba.

Pojištění ušlého nájmu

Pokud svou nemovitost pronajímáte, určitě se vám hodí připojištění ušlého nájmu. V případě, že by se dům nebo byt stal z nějakého důvodu neobyvatelným, pojišťovna vám nájem uhradí. Musíte ale předložit nájemní smlouvu minimálně na 12 měsíců, doklad o výši škody a důkaz, že nájem už nějakou dobu běží.

Další připojištění majetku

Pojišťovny nabízí i další více či méně specifické možnosti připojištění:

 • pojištění kola
 • pojištění domácích mazlíčků
 • pojištění náhrady vodného a stočného – Pokud dojde k nenadálé události na vodovodním zařízení, pojišťovna vám proplatí náklady na vodu, která zbytečně odtekla.
 • pojištění zkaženého jídla – Když vám na dlouhou dobu vypadne proud nebo se rozbije lednice, pojišťovna vám uhradí náklady na nákup nového jídla.

Často se ptáte

 • Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?
  Zobrazit odpověď
  Jaké vedlejší objekty pojištění majetku kryje?
 • Jak mám postupovat, když chci nahlásit škodu z pojištění majetku?
  Zobrazit odpověď
  Jak mám postupovat, když chci nahlásit škodu z pojištění majetku?
 • Co potřebuji k nahlášení škody na majetku?
  Zobrazit odpověď
  Co potřebuji k nahlášení škody na majetku?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jiří Zámostný, 62 let, připojištění elektromotorů

Jiří se rozhodl nešetřit na pojištění nemovitosti a v rámci pojistky si připojistil i elektromotory. Připojištění se mu pak skvěle hodilo, když čistil bazén a nasál autíčko, které do bazénu hodil jeho vnuk. Trubice vysavače autíčko nasála a ucpala tím čerpadlo. Kvůli tomu se celé zařízení spálilo a bylo potřeba jej předat do servisu. Ten zhodnotil čerpadlo jako neopravitelné a Jiří si tedy musel koupit nové. Fakturu pak dal na proplacení pojišťovně a společně s fotodokumentací a hlášením pojistné události vše poslal likvidátorovi, který vyhodnotil žádost jako oprávněnou a během několika dní vyplatil i plnění.

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0