Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Jaké je nejlepší cestovní pojištění

 • Plánujete dovolenou a ptáte se, jaké cestovní pojištění je nejlepší? Takové, které vám dodá klid a pocit bezpečí na jakékoliv cestě. Abychom si cestování co nejvíce užili, potřebujeme jistotu, že když se zraníme, tak o nás bude dobře postaráno.
 • Před tím, než se pro nějaké pojištění rozhodnete, položte si pár otázek. Jedete na otočku do sousední země? Jedete na služební cestu? Jedete lyžovat?
 • Myslete na to, že pokud vyrážíte na dovolenou sportovat, je celá řada sportů, která už se řadí mezi adrenalinové, a na ty budete potřebovat speciální pojištění adrenalinových sportů. Například pokud jedete lyžovat a máte v plánu jezdit pouze na sjezdovkách, tak vám stačí klasické cestovní pojištění. V případě, že chcete jezdit mimo sjezdovky, určitě se připojistěte na rizikové či adrenalinové sporty.
 • Cestovní pojištění by mělo obsahovat hlavně pojištění léčebných výloh. Zde se zaměřte hlavně na jejich výši. Minimální doporučená výše léčebných výloh je
  3,5 mil. korun po Evropě a 100 mil. korun, pokud cestujete mimo Evropu. Pojišťovna AXA Assistance poskytuje u nejlepší varianty s názvem Excelent limit léčebných výloh 500 mil. korun! U Directu máte možnost pojištění dokonce s neomezeným limitem léčebných výloh.
 • Abyste měli nárok na odškodnění v případě smrti nebo úrazu, potřebujete také úrazové pojištění.
 • Klasickou součástí cestovního pojištění dnes bývá i pojištění zavazadel. To se ale většinou nevztahuje na elektroniku, doklady a hotovost. Pojištění osobních věcí se nejčastěji sjednává k platební kartě ve vaší bance.
 • Pojistit se můžete také pro případ zrušení nebo zpoždění letu.
 • Obzvlášť pokud cestujete s dětmi, vyplatí se vám připlatit si za pojištění storna zájezdu, kdyby náhle onemocněly.

Léčebné výlohy

Hlavní je při výběru pojištění myslet na charakter cesty. Limit byste pak měli přizpůsobit tomu, kam jedete a co tam budete dělat. Velký rozdíl je v tom, jestli jedete na služební cestu, kde většinu času budete trávit s kolegy v zasedací místnosti, nebo v případě, že jedete lyžovat na hory. Obecně platí, že na cestu po Evropě by měly stačit léčebné výlohy ve výši 1,5-3 mil. korun. Pokud vyrážíte mimo Evropu, musí být léčebné výlohy vyšší.

Na co si dát pozor

 • Myslete na to, že nejlepší cestovní pojištění neznamená nejlevnější. Vždy záleží na výši léčebných výloh.
 • Každé cestovní pojištění zahrnuje krytí léčebných výloh a asistenční službu, pojistit se ale můžete i na další rizika. Patří sem například pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění zpoždění letu, pojištění rizikových sportů a další. Některé pojišťovny vše nabízí v kompletním balíčku.
 • Dejte si vždy pozor na výluky, kdy pojišťovna neplní. Patří sem například vznik škody či úrazu pod vlivem alkoholu

Na první pohled se mohou zdát všechny pojišťovny stejné. Zaměřte se na specializaci pojišťoven, a hlavně na kvalitu asistenční služby - ta se v případě nějaké akutní situace stává klíčovou.

Často se ptáte

 • Zaplatí mi pojišťovna náhradu, když mi uletí letadlo mojí chybou?
  Zobrazit odpověď
  Zaplatí mi pojišťovna náhradu, když mi uletí letadlo mojí chybou?
 • Zaplatí mi pojišťovna náhradu, když moje letadlo mělo zpoždění a ohrozilo to další navazující spoje a zaplacené cestovní služby?
  Zobrazit odpověď
  Zaplatí mi pojišťovna náhradu, když moje letadlo mělo zpoždění a ohrozilo to další navazující spoje a zaplacené cestovní služby?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jakub Nový, 42 let, tragická srážka na sjezdovce

Jakub se vypravil na lyže do Francie. Ráno vyrazil na svou oblíbenou sjezdovku. Po několika jízdách strašná rána a šok. Když se probudil v nemocnici, lékaři mu řekli, že srazil švédského lyžaře, který zemřel. Příčinou smrti byla prasklá aorta. Jakuba začala vyšetřovat policie. Oba dva byli dobří lyžaři, ale Jakub jel příliš rychle a ve slepém úseku sjezdovky před sebou druhého lyžaře neviděl. Oba lyžaři měli helmy a jeli na označené sjezdovce. Jakuba před nepředstavitelnými výdaji zachránilo kvalitní cestovní pojištění s připojištěním odpovědnosti.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0