Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Proč Češi milují Chorvatsko?

Chorvatsko je zamilovanou destinací Čechů pro své čisté moře a přírodu. Hlavní výhodou Chorvatska je ale především jeho dostupnost, kdy většina návštěvníků míří do této země autem. 

Kromě vyhlášených turistických destinací a nádherných pláží můžete v Chorvatsku také navštívit krásné přírodní rezervace, borovicové háje, rozsáhlé přístavy a řadu historických staveb. Na své si zde tedy přijdou jak rodiny s dětmi, tak ti, kteří rádi obdivují krásy starobylých památek.

Nezapomeňte se pojistit

Ačkoli je Chorvatsko skoro za rohem, neměli byste zapomínat na cestovní pojištění. To by vás mělo chránit nejen až v době pobytu, ale už během cesty. Základní cestovní pojištění by mělo zahrnovat případné ošetření a hospitalizaci. Výhodou je připojistit si také zavazadla nebo odpovědnost za škody

Sjednejte si pojistku online

Velkou výhodou dnešní doby je to, že už kvůli pojištění nemusíte chodit na pobočky. Vše si můžete během pár minut zařídit online z pohodlí domova. Než si pojištění sjednáte, můžete porovnat nabídku více pojišťoven a udělat si obrázek, jaké je pro vás nejvýhodnější. Jakmile si pojištění vyberete, naklikáte pár údajů a vše zaplatíte kartou.

Často se ptáte

 • Musím si sjednat další cestovní pojištění, když si platím pojištění ke své platební kartě? K čemu mi bude jiné?
  Zobrazit odpověď
  Musím si sjednat další cestovní pojištění, když si platím pojištění ke své platební kartě? K čemu mi bude jiné?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Radek Švihák, 19 let, povedená party hard

Radek vyrazil do Chorvatska na dovolenou s kamarády ze školy. Chtěli tam oslavit první prázdniny po maturitě. Radek si sjednal cestovní pojištění, jak mu “matka” doporučila. Už si ale bohužel nesjednal připojištění odpovědnosti - oslava na apartmánu se zvrtla a Radek propadl skleněnými dveřmi na terasu. Nic vážného se mu naštěstí nestalo, ale majitel jim za nové naúčtoval skoro 200 EUR. Radek tak při napjatém studentském rozpočtu musel škodu na místě zaplatit, přitom by mu pojišťovna bývala škodu proplatila, když by zainvestoval do pojištění o pár desetikorun navíc.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Na co si dát pozor?

 • V případě, že se do Chorvatska chystáte autem, zvolte si jiný den než sobotu. První víkendový den jezdí nejvíce aut a mohli byste se na dlouhou dobu zaseknout v koloně. To není úplně nejpříjemnější začátek dovolené.
 • Během cesty si dělejte pravidelné přestávky a nesnažte se dorazit do cíle na jeden zátah. Nejvíce nehod za volantem je způsobených únavou řidičů.
 • Berete na dovolenou také své děti? Zkontrolujte, že i oni mají svůj platný pas nebo občanský průkaz. Pokud jsou děti ještě malé, prohlédněte si dobře jejich fotografii v pase a srovnejte ji s realitou. U dětí se pas musí měnit častěji, a to i v případě, že je ještě platný. Úředník musí vaši ratolest při případné kontrole bez problémů podle fotky poznat, jinak by vás také nemusel přes hranice pustit.
 • Dobře si hlídejte placené úseky a pravidla silničního provozu, které se od těch českých trochu liší.
 • Chystáte se na dovolené surfovat, potápět se nebo provádět jiný rizikový sport? Nezapomeňte také na připojištění na rizikové sporty. Běžné cestovní pojištění v tomto případě nestačí.
 • Hlídejte si hladinku. Každý si na dovolené dá rád nějakou tu skleničku. Myslete ale na to, že pokud se vám něco přihodí a budete pod vlivem alkoholu, pojišťovna vám vzniklou škodu nemusí proplatit. Pojišťovna AXA Assistance má nově pojištění s názvem  “Drink povolen”. S tím můžete být v klidu až do 0,8 promile. 
 • Jedete-li přes Rakousko, tak dodržujte striktně rychlostní limity. Překročení na úseku x max. rychlostí 100 km/h i o pouhých 7 km/h vyjde na 50-60 EUR.

Připojištění autoasistence do Chorvatska

Připojištění autoasistence se hodí pro všechny, kdo jedou na dovolenou autem nebo na motorce. Zajistí vám opravu na místě, nebo odtah do servisu, následnou opravu vozu a v případě vážné závady převoz auta a posádky zpět domů. Tento typ připojištění nabízí z partnerů Frenkeeho pojišťovna AXA Assistance, Direct a Collonade. 

Připojištění se týká nejen zahraničí, ale i události, ke které dojde na území ČR při cestě na dovolenou mimo ČR nebo při návratu z ní. Pojišťovna vám v případě pojistné události zajistí nezbytný odtah a opravu na místě, nebo v autoservisu, případně se postará i o vaše ubytování. Pokud auto opravit nepůjde nebo bude oprava náročnější, zajistí pojišťovna dopravu nepojízdného auta zpět do ČR.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0