Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Plánujete zimní lyžování v Itálii? Pak počítejte s tím, že od 1. ledna 2022 začíná v Itálii platit nový zákon, na základě kterého se musí každý návštěvník sjezdovky prokázat platným pojištěním odpovědnosti. Jako důkaz vám poslouží vytištěná smlouva nebo potvrzení z e-mailu. Některé pojišťovny nabízejí také mobilní aplikaci, kde najdete všechny smlouvy pohromadě.

Pokud se zjistí, že pojištění nemáte, můžete dostat pokutu až 150 euro. Současně vám bude zabaven i váš skipas.

Milovníky zimních sportů ale čekají i další změny:

 • Zákaz lyžování po požití alkoholických nápojů. Placatku s rumem tak raději nechejte doma a stánku se svařákem se od nového roku vyhněte velkým obloukem. 
 • Povinnost nosit ochrannou přilbu pro osoby mladší 18 let.

Pojištění odpovědnosti: Jak funguje

Pojištění odpovědnosti, nebo také pojistka na blbost, se vztahuje na škody, které na majetku nebo zdraví cizích osob neúmyslně způsobíte:

 • vy sami,
 • členové vaší domácnosti,
 • případně váš majetek (např. pád vašich lyží na kapotu zaparkovaného auta).

Pojištění odpovědnosti můžete sjednat:

 • Samostatně. Počítejte s tím, že nejde o nejvýhodnější řešení. Výsledná cena se odvíjí od výše pojistného limitu a dokoupených připojištění. Lepší cenu získáte, pokud pojistku na blbost sjednáte v rámci pojištění majetku, případně cestovního pojištění.

 • Spolu s pojištěním domácnosti nebo majetku. Pojistka na blbost platí po celou dobu trvání pojistné smlouvy. Italské sjezdovky tak můžete navštívit klidně několikrát do roka.
 • Jako doplněk k cestovnímu pojištění. Mějte na paměti, že pojistka na blbost platí pouze v termínu, pro který sjednáte cestovní pojistění. Pokud tedy na poslední chvíli změníte termín odjezdu, musíte uzavřít novou pojistku.

 • Přímo na sjezdovce. Pokud přece jen zapomenete, chybu můžete napravit při koupi skipasu. Není ale asi nutné zmiňovat, že pravděpodobně nezískáte nejvýhodnější nabídku.

Pojištění odpovědnosti online od Frenkeeho 

S pomocí Frenkeeho online formuláře sjednáte pojistku na blbost během několika minut a můžete se v klidu věnovat balení zimního oblečení a přípravě lyží. Frenkee vám nabízí 3 možnosti pro získání pojištění odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti: Samostatná pojistka

U Frenkeeho si můžete sjednat Direct pojistku na blbost, která kombinuje pojištění odpovědnosti z běžného občanského života a pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Platí po celé Evropě a je bez spoluúčasti. Pojistný limit zvolíte sami v rozmezí od 3 do 25 mil. Kč.

Pojištění odpovědnosti v rámci pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojistku na blbost, jako připojištění k pojištění domácnosti a nemovitosti Direct, si můžete sjednat se spoluúčastí minimálně 1 tis. Kč. Pro pojištění odpovědnosti platí stejné podmínky, jako v případě, že sjednáte pojistku na blbost Direct samostatně (viz výše).

Pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění

U Frenkeeho si můžete pojistku na blbost sjednat spolu s cestovním pojištěním u pojišťoven Direct,  AXA Assistance a Colonnade.

 • AXA Assistance cestovní pojištění nenabízí pojistku na blbost v rámci základního balíčku. Pokud si ale jen lehce připlatíte, získáte cestovní pojištění s pojistným limitem 1 mil. Kč. U nejobsáhlejšího balíčku cestovka je to dokonce 25 mil. Kč.
 • Direct cestovní pojištění rovněž nenabízí pojištění odpovědnosti v rámci nejlevnějšího balíčku, ale u dalších variant cestovka můžete počítat s pojištěním odpovědnosti a limitem léčebných výloh až 25 mil. Kč.
 • Colonnade cestovní pojištění obsahuje pojištění odpovědnosti už v základním balíčku. Pojistný limit je stanoven na 2,5 mil. Kč. Dražší varianty cestovního pojištění se pyšní pojistkou na blbost ve výši 5 mil. Kč a 10 mil. Kč.

Často se ptáte

 • Jak dlouho trvá vyřízení škody z pojištění odpovědnosti?
  Zobrazit odpověď
  Jak dlouho trvá vyřízení škody z pojištění odpovědnosti?
 • Kde všude platí pojištění odpovědnosti?
  Zobrazit odpověď
  Kde všude platí pojištění odpovědnosti?
 • Na co se pojištění odpovědnosti nevztahuje?
  Zobrazit odpověď
  Na co se pojištění odpovědnosti nevztahuje?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jakub Nový, 42 let, tragická srážka na sjezdovce

Jakub se vypravil na lyže do Francie. Ráno vyrazil na svou oblíbenou sjezdovku. Po několika jízdách strašná rána a šok. Když se probudil v nemocnici, lékaři mu řekli, že srazil švédského lyžaře, který zemřel. Příčinou smrti byla prasklá aorta. Jakuba začala vyšetřovat policie. Oba dva byli dobří lyžaři, ale Jakub jel příliš rychle a ve slepém úseku sjezdovky před sebou druhého lyžaře neviděl. Oba lyžaři měli helmy a jeli na označené sjezdovce. Jakuba před nepředstavitelnými výdaji zachránilo kvalitní cestovní pojištění s připojištěním odpovědnosti.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0