Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Plánujete zimní lyžování v Itálii? Pak počítejte s tím, že od 1. ledna 2022 začíná v Itálii platit nový zákon, na základě kterého se musí každý návštěvník sjezdovky prokázat platným pojištěním odpovědnosti. Jako důkaz vám poslouží vytištěná smlouva nebo potvrzení z e-mailu. Některé pojišťovny nabízejí také mobilní aplikaci, kde najdete všechny smlouvy pohromadě.

Frenkee box
Když si sjednáš cestovní pojištění s pojištěním odpovědnosti nebo pojištění majetku (bytu, domu, domácnosti) s pojištěním odpovědnosti s Frenkeem, získáš digitální kartičku do mobilu, kterou se můžeš nejen na sjezdovce prokázat. Také na ní najdeš všechny důležité údaje o své smlouvě a kontakty na pojišťovnu a asistenci.

Pokud se zjistí, že pojištění nemáte, můžete dostat pokutu až 150 euro. Současně vám bude zabaven i váš skipas.

Frenkee box
Ale pozor! Nová pravidla neplatí pouze pro lyžaře, ale také pro snowboardisty, bobaře a další skialpinisty, které se rozhodnou navštívit lyžařský areál.

Milovníky zimních sportů ale čekají i další změny:

 • Zákaz lyžování po požití alkoholických nápojů. Placatku s rumem tak raději nechejte doma a stánku se svařákem se od nového roku vyhněte velkým obloukem. 
 • Povinnost nosit ochrannou přilbu pro osoby mladší 18 let.

Pojištění odpovědnosti: Jak funguje

Pojištění odpovědnosti, nebo také pojistka na blbost, se vztahuje na škody, které na majetku nebo zdraví cizích osob neúmyslně způsobíte:

 • vy sami,
 • členové vaší domácnosti,
 • případně váš majetek (např. pád vašich lyží na kapotu zaparkovaného auta).

Frenkee box
Typickým příkladem, kdy přijde vhod pojištění odpovědnosti, je nehoda na sjezdovce, při které srazíš dalšího lyžaře a způsobíš mu vážná zranění. Převoz do nemocnice v zahraničí a následná hospitalizace se může vyšplhat do stovek tisíc až desítek milionů korun.

Pojištění odpovědnosti můžete sjednat:

 • Samostatně. Počítejte s tím, že nejde o nejvýhodnější řešení. Výsledná cena se odvíjí od výše pojistného limitu a dokoupených připojištění. Lepší cenu získáte, pokud pojistku na blbost sjednáte v rámci pojištění majetku, případně cestovního pojištění.

Frenkee box
Zajímá tě, co je pojištění odpovědnosti a co všechno nabízí? Více informací získáš v mém rozsáhlém průvodci. Před sjednáním pojistky věnuj také pár minut srovnání pojištění odpovědnosti pro letošní rok.

 • Spolu s pojištěním domácnosti nebo majetku. Pojistka na blbost platí po celou dobu trvání pojistné smlouvy. Italské sjezdovky tak můžete navštívit klidně několikrát do roka.
 • Jako doplněk k cestovnímu pojištění. Mějte na paměti, že pojistka na blbost platí pouze v termínu, pro který sjednáte cestovní pojistění. Pokud tedy na poslední chvíli změníte termín odjezdu, musíte uzavřít novou pojistku.

Frenkee box
Z důvodu světové pandemie je cestování složitější, než jsme byli zvyklí. Proto před sjednáním pojistky nezapomeň ověřit také platnost cestovního pojištění pro COVID-19. Praktické tipy, jak vybrat nejlepší cestovní pojištění jsem pro tebe shrnul do přehledného článku.

 • Přímo na sjezdovce. Pokud přece jen zapomenete, chybu můžete napravit při koupi skipasu. Není ale asi nutné zmiňovat, že pravděpodobně nezískáte nejvýhodnější nabídku.

Frenkee box
Nechceš utrácet za předražené pojištění odpovědnosti na sjezdovce? Cestovní pojištění s pojištěním odpovědnosti se mnou sjednáš online i ze zahraničí a v obutých lyžácích. Stačí ti jen připojení k internetu.

Pojištění odpovědnosti online od Frenkeeho 

S pomocí Frenkeeho online formuláře sjednáte pojistku na blbost během několika minut a můžete se v klidu věnovat balení zimního oblečení a přípravě lyží. Frenkee vám nabízí 3 možnosti pro získání pojištění odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti: Samostatná pojistka

U Frenkeeho si můžete sjednat Direct pojistku na blbost, která kombinuje pojištění odpovědnosti z běžného občanského života a pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Platí po celé Evropě a je bez spoluúčasti. Pojistný limit zvolíte sami v rozmezí od 3 do 25 mil. Kč.

Frenkee box
Pojistku na blbost od Directu můžeš vylepšit připojištěním pro škody na pronajatých věcech, které kryje například náklady na rozbité lyže z půjčovny. Ale pozor! Aby byla pojistka platná, musíš mít na pronájem podepsanou smlouvu.

Pojištění odpovědnosti v rámci pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojistku na blbost, jako připojištění k pojištění domácnosti a nemovitosti Direct, si můžete sjednat se spoluúčastí minimálně 1 tis. Kč. Pro pojištění odpovědnosti platí stejné podmínky, jako v případě, že sjednáte pojistku na blbost Direct samostatně (viz výše).

Pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění

U Frenkeeho si můžete pojistku na blbost sjednat spolu s cestovním pojištěním u pojišťoven Direct,  AXA Assistance a Colonnade.

 • AXA Assistance cestovní pojištění nenabízí pojistku na blbost v rámci základního balíčku. Pokud si ale jen lehce připlatíte, získáte cestovní pojištění s pojistným limitem 1 mil. Kč. U nejobsáhlejšího balíčku cestovka je to dokonce 25 mil. Kč.
 • Direct cestovní pojištění rovněž nenabízí pojištění odpovědnosti v rámci nejlevnějšího balíčku, ale u dalších variant cestovka můžete počítat s pojištěním odpovědnosti a limitem léčebných výloh až 25 mil. Kč.
 • Colonnade cestovní pojištění obsahuje pojištění odpovědnosti už v základním balíčku. Pojistný limit je stanoven na 2,5 mil. Kč. Dražší varianty cestovního pojištění se pyšní pojistkou na blbost ve výši 5 mil. Kč a 10 mil. Kč.

Frenkee box
Nejvyšší pojistný limit pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění nabízejí pojišťovna AXA Assistance a pojišťovna Direct, a to ve výši 25 mil. Kč. Říkáš si, že je to zbytečně moc? V případě trvalé újmy na zdraví se náklady na odškodnění mohou lehce vyšplhat až do milionů korun. Na cestovním pojištění a pojištění odpovědnosti se zkrátka šetřit nevyplácí.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Jak dlouho trvá vyřízení škody z pojištění odpovědnosti?

  Pokud jste tím, kdo způsobil škodu, o vyřízení se postará vaše pojišťovna, která se vás možná doptá na doplňující informace. Jinak nemusíte nic řešit. Pokud už jste vynaložili nějaké své náklady, v případě uznaného nároku vám pojišťovna zašle peníze do 15 dní od ukončení šetření.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Kde všude platí pojištění odpovědnosti?

  Obvykle po celé Evropě a v Turecku, u některých pojišťoven lze získat levnější pojistku na blbost jen po ČR. Dražší pojistky platí na celý svět, obvykle bez Severní Ameriky.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Na co se pojištění odpovědnosti nevztahuje?

  Přečtěte si článek o výlukách z pojištění odpovědnosti, nebo si pročtěte pojistné podmínky.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Jakub Nový, 42 let, tragická srážka na sjezdovce

Jakub se vypravil na lyže do Francie. Ráno vyrazil na svou oblíbenou sjezdovku. Po několika jízdách strašná rána a šok. Když se probudil v nemocnici, lékaři mu řekli, že srazil švédského lyžaře, který zemřel. Příčinou smrti byla prasklá aorta. Jakuba začala vyšetřovat policie. Oba dva byli dobří lyžaři, ale Jakub jel příliš rychle a ve slepém úseku sjezdovky před sebou druhého lyžaře neviděl. Oba lyžaři měli helmy a jeli na označené sjezdovce. Jakuba před nepředstavitelnými výdaji zachránilo kvalitní cestovní pojištění s připojištěním odpovědnosti.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky