Mobilní aplikace

Stačí Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Mnoho lidí si myslí, že na cesty po Evropě jim bude stačit Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ne všichni ale vědí, že nepokryje doplatky za ošetření, hospitalizaci a léky, pokud za ně platí i místní obyvatelé, a téměř nikdy nekryje náklady na případný transport zpět domů.

Evropský průkaz zdravotního pojištěnízajišťuje stejnou péči ve všech členských zemích, jakou mají místní obyvatelé. Je-li v daném místě ošetření pro místní zdarma, platí to i pro vás, pokud za ošetření místní platí, budete platit i vy. Plus všechny další věci k tomu, protože Evropský průkaz kryje pouze léčebné výlohy. Repatriacev případě vážného zranění, asistenční služba, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti nebo úrazové pojištění už je věcí cestovního pojištění.

Pozor na to, protože částky za převoz či pobyt v nemocnici mohou i v Evropě dosáhnout vysoko. Pro představu: operace slepého střeva ve Francii vyjde na 700 000 korun a poranění hlavy zhruba na 1 300 000 korun, převoz sanitkou pak kolem 70 000 korun.

Jaké cestovní pojištění zvolit při cestě po Evropě?

Cestování po Evropě může být stejně nebezpečné jako po světě, liší se ale hlavně tím, že mimo Evropu je lékařská péče finančně nákladnější než v Evropě a může mít zcela jiné standardy. Myslete na to, že i v Evropě si za lékařské vyšetření, hospitalizaci nebo operaci můžete pěkně připlatit.

Bez cestovního pojištění nedoporučujeme jezdit za hranice vůbec a vždy platí zásada, že čím vyšší limit na léčebné výlohy si u pojištění nastavíte, tím lepší to pro vás v případě úrazu nebo nemoci bude.

  • Pokud se chystáte na relaxační dovolenou, je doporučený limit 3-4 mil. korun.
  • V případě, že jedete na lyže nebo sportovat, zvolte limit mnohem vyšší, ideálně neomezený. Nabízí ho například pojišťovna Direct

Kde všude platí cestovní pojištění pro zónu Evropa?

  • Ve všech evropských státech.
  • Někdy také zahrnuje Izrael, Maroko, Turecko, Tunisko, Gruzii, Kanárské ostrovy, Egypt a Rusko včetně asijské části.

Výčet zemí spadající do zóny Evropa se u jednotlivých pojišťoven mírně liší. Když si sjednáte cestovní pojištění s pomocí Frenkeeho, stačí zadat konkrétní zemi, kam jedete, a zbytek vyřeší za vás.

Hledáte cestovní pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

  • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
  • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
  • Průměrné 
    hodnocení:
  • 5.0